Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάρε πάλι αυτό που σε ικανοποιεί και χαλάλι τα οβολα!
Το πατουμενο είναι άνεση και ΑΣΦΑΛΕΙΑ,μην λυπάσαι τα χρήματα!
Έχεις ένα point αλλά έλεγα να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Επίσης το γεγονός ότι το δεύτερο ζευγάρι δεν ήταν τόσο καλό όσο το πρώτο και επειδή η τιμή του από όσο βλέπω πέφτει κιαλλο, φοβάμαι τα υλικά που το φτιάχνουν το παπούτσι μην είναι πλέον υποδεέστερα .. επίσης δεν ανέφερα ότι το πρώτο ζευγάρι έφαγε το πρώτο χρόνο και οικοδομικές εργασίες (ηλεκτρολογικα-υδραυλικα) και με αυτό το γνώμονα τα ξαναπήρα . Τούτα δω δε ξέρω...αστοχία υλικού; Πάντως σκέφτομαι να δω και τίποτα αλλο
 
Όλοι οι Χιώτες είν' λολοι από λίγο ως πολύ. Αλλά για πες;
Σε όλα μπαίνουν νερά, εκτός από 3 ,τα 2 που έχουν symbatex και το 1 90140 νομίζω με το λάστιχο γύρω γύρω. Όλα τα άλλα μπαίνουν νερά. Μόλις περπατήσεις σε μια πρωινή δροσιά γίνεσαι μούσκεμα.
 
Λέο να τσημισο αυτό,καλό είναι τοχη κάποιος

https://www.skroutz.gr/s/9340436/Ba...dektis-UHF-VHF-5-8W-me-Monochromi-Othoni.html
Πήραμε φέτος 3 για όταν πηγαίνουμε απέναντι Γιάννη. Σκυλιά αποδείχτηκαν, εμένα μου έπεσε στη πέτρα, του κουμπάρου μου μες στο ποτάμι......μια χαρά συνέχισαν και από εμβέλεια μια χαρά....πες στο YouTube να δείς βιντεάκια
 
Πήραμε φέτος 3 για όταν πηγαίνουμε απέναντι Γιάννη. Σκυλιά αποδείχτηκαν, εμένα μου έπεσε στη πέτρα, του κουμπάρου μου μες στο ποτάμι......μια χαρά συνέχισαν και από εμβέλεια μια χαρά....πες στο YouTube να δείς βιντεάκια
Ωρεααααααααααα παραγγέλθηκαν
 
Εγώ είχα πάρει αυτά .View attachment 80296
Αν θυμάμαι καλά τη πρώτη φορά που τα πήρα τα είχα πάρει 200+ ευρώ και μου κράτησαν 4 χρόνια σε περδικοκυνηγια . Όταν μου χάλασαν πήγα και τα ξαναβρήκα και τα πήρα γιατί με είχαν βολεψει στο περπάτημα. Τα αγόρασα γύρω στα 180 ευρώ αλλά δε μου έχουν βγει τόσο καλά. Είναι φέτος η τρίτη χρονιά τους και άντε να βγάλουν άλλο ένα ή δύο κυνήγια. Σε πέτρα εμένα μου άρεσαν αρκετά.γατζωνε το πόδι στις μύτες των γκρεμιων και δεν έφευγε με τίποτα. Όταν όμως το έβαζα στην υγρασία του δάσους και στην πευκοβελονα έτρωγα πολλές τούμπες. Εν μέρει λογικό γιατί ειχε φαγωθεί αρκετά η βιμπραμ σόλα από τη πέτρα .πάντως τώρα σκέφτομαι να πάω σε κάτι πιο οικονομικό προς grisport. Λένε καλά λόγια
Στη πευκοβελονα δε σε κραταει τιποτα θυμαμε εναν που ειχε απο τοτε τα ακρυβοτερα παππουτσια στα πευκα εβ αζε ποδοσφαιρικα
 
Θα ηθελα τη γνωμη σας για την Franchi Affinity!Ειμαι σε αναζητηση οπλου,πηγα ειδα κι επωμισα αρκετα οπλα.Αλλα μου επεφταν καλα κι αλλα οχι,καποια ειναι ακριβα και τα απεριψα,μιας και το μπατζετ ειναι περιορισμενο.Αυτο το οπλο καθοταν τελεια οσες κι αν το επωμισα.Προβληματιζομαι ομως γιατι δεν ειχα ποτε Franchi(αρα δεν εχω γνωμη) και ακουγα παλιοτερα οτι εβγαζαν ζημιες.Εχει καποιος ή γνωριζει κατι γι αυτο το οπλο;Εχει παρουσιασει προβληματα;Κυνηγαω κυριως τσιχλα και υδροβια.
 
Θα ηθελα τη γνωμη σας για την Franchi Affinity!Ειμαι σε αναζητηση οπλου,πηγα ειδα κι επωμισα αρκετα οπλα.Αλλα μου επεφταν καλα κι αλλα οχι,καποια ειναι ακριβα και τα απεριψα,μιας και το μπατζετ ειναι περιορισμενο.Αυτο το οπλο καθοταν τελεια οσες κι αν το επωμισα.Προβληματιζομαι ομως γιατι δεν ειχα ποτε Franchi(αρα δεν εχω γνωμη) και ακουγα παλιοτερα οτι εβγαζαν ζημιες.Εχει καποιος ή γνωριζει κατι γι αυτο το οπλο;Εχει παρουσιασει προβληματα;Κυνηγαω κυριως τσιχλα και υδροβια.
Το έχει ο αδερφός μου με 66 εκ κάννη ...είναι ελαφρύ στα 3 κιλά ....έχω κυνηγήσει με αυτό είναι πολύ ωραίο όπλο .....και το φτιάχνει η benelli ....το είχε πάρει από Σαλαπατα 750€ καινούργιο πριν τρία χρόνια ..το μόνο θέμα είναι το benelli click που έχει...
 
Το έχει ο αδερφός μου με 66 εκ κάννη ...είναι ελαφρύ στα 3 κιλά ....έχω κυνηγήσει με αυτό είναι πολύ ωραίο όπλο .....και το φτιάχνει η benelli ....το είχε πάρει από Σαλαπατα 750€ καινούργιο πριν τρία χρόνια ..το μόνο θέμα είναι το benelli click που έχει...
Ευχαριστω φιλε!Το Benelli click,αν δεν κανω λαθος ειναι θεμα επωμισης.Σωστα;
 
Όχι απλά δεν κλειδώνει το κλείστρο και πατάς σκανδάλη και το όπλο δεν ρίχνει
Αυτό πότε συμβαίνει? Ρώτησα κάποιον μέσα στο forum που την έχει και μου είπε ότι δουλεύει τόσα χρόνια απροβλημάτιστα.
 
Ευχαριστω φιλε!Το Benelli click,αν δεν κανω λαθος ειναι θεμα επωμισης.Σωστα;
Το μπενελι κλικ είναι όταν αφήνεις απαλά το κλείστρο και δεν κλειδώνει,η μπορεί να ξεκλειδώσει από πιάσιμο σε κλαδί ,η από τράνταγμα μπορεί να ξεκλειδώσει . Είναι ευθύνη του κατόχου να ελέγχει και να ξέρει τη θέση του κλείστρου, όπως ελέγχεις τη κάννη αφού αδειάσεις τη θαλάμη σε επαφή με χιόνι ,κλαριά , φύλλα.
 
Παίδες μπενελι κλικ δεν υφίσταται αν πατάς το κουμπί και κλείνει μόνο του το κλείστρο χωρίς να το κρατάς, αν είναι καθαρή η φωλιά που κλειδώνει και δεν έχει νυχτερίδες και αράχνες και τέλος, αν το ελατήριο επαναταξης δεν υπάρχει εκεί μέσα για μια αιωνιότητα.
 
Ευχαριστω φιλε!Το Benelli click,αν δεν κανω λαθος ειναι θεμα επωμισης.Σωστα;
Αγόρασε οποίο αδράνειας σου αρέσει και μην κοιτάς πίσω,εγώ λόγο ότι με κουραζαν τα αέρια στο καθάρισμα,λόγο ότι μετά πάντα καθαρίζω το όπλο....Ακόμα και το επανατατικό ελατήριο αν το όπλο έχει ρίξει στη βροχη.Εδωσα δύο οπλαρες την 391 και sx3,για να επιστρέψω στην αδράνεια ολοκληροτικα.Αν υπήρχε θέμα Μπενελλι κλικ,λες να έκανα ένα τέτοιο πράγμα?Πάρε λοιπών οποίο από αυτά τα εύκολα καθαρά αυτογεμη κανείς κέφι .Η μόνη ένσταση είναι οι σιδηρόδρομοι σε αυτά που έχουν το ελατήριο εμπρός.Ενα τουφέκι φτιαγμένο όμως για αυτούς που κυνηγάνε σε βροχές.
 
Το κάθε σύστημα έχει τα υπέρ του και τα κατά του.
Τα αερίων έχουν καπνά και χρειάζονται πιο πολύ καθάρισμα.
Το benelli click είναι μια πραγματικότητα και οι λόγοι που μπορεί να συμβεί,διάφοροι.
Αν δεν υπήρχε,δεν θα ασχολούταν η κατασκευάστρια να φτιάξει αντικλικ.
Το σύστημα κλειδώματος με αναδυόμενο κλειδί είναι πιο αξιόπιστο από την περιστροφική κεφαλή.
Το πρωτογενές σύστημα με το γεωμετρικό κλειδωμα ήταν πιο αξιόπιστο,πλην όμως χρειαζόταν κατασκευή κάνης -παρεκταματος,μασιφ.
 
Θα ηθελα τη γνωμη σας για την Franchi Affinity!Ειμαι σε αναζητηση οπλου,πηγα ειδα κι επωμισα αρκετα οπλα.Αλλα μου επεφταν καλα κι αλλα οχι,καποια ειναι ακριβα και τα απεριψα,μιας και το μπατζετ ειναι περιορισμενο.Αυτο το οπλο καθοταν τελεια οσες κι αν το επωμισα.Προβληματιζομαι ομως γιατι δεν ειχα ποτε Franchi(αρα δεν εχω γνωμη) και ακουγα παλιοτερα οτι εβγαζαν ζημιες.Εχει καποιος ή γνωριζει κατι γι αυτο το οπλο;Εχει παρουσιασει προβληματα;Κυνηγαω κυριως τσιχλα και υδροβια.
Καλο και τιμιο οπλο παρτο αφοβα Τα παλια αδρανειας της Φρανκι εκτος το μοντελο ασσος ειχαν παρα πολλα προβληματα Στα καινουργια που τα φτιαχνει η Μπενελλι αυτα τα προβληματα δεν υπαρχουν
 
Το κάθε σύστημα έχει τα υπέρ του και τα κατά του.
Τα αερίων έχουν καπνά και χρειάζονται πιο πολύ καθάρισμα.
Το benelli click είναι μια πραγματικότητα και οι λόγοι που μπορεί να συμβεί,διάφοροι.
Αν δεν υπήρχε,δεν θα ασχολούταν η κατασκευάστρια να φτιάξει αντικλικ.
Το σύστημα κλειδώματος με αναδυόμενο κλειδί είναι πιο αξιόπιστο από την περιστροφική κεφαλή.
Το πρωτογενές σύστημα με το γεωμετρικό κλειδωμα ήταν πιο αξιόπιστο,πλην όμως χρειαζόταν κατασκευή κάνης -παρεκταματος,μασιφ.
Γιαννη το προβλημα του κλικ στα βενελλι εχει να κανει καθαρα με το συστημα αδρανειας ΄Το περιστροφικο κλειστρο ειναι και αξιοπιστο και ποιο ασφαλες απο τους αλλους τυπους κλειδιων Σε ατυχηματα με φουρνελα οσα οπλα ειχαν περιστροφικο κλειστρο επαθαν αβαριες επισκευασιμες ομως .τα υπολοιπα απλα εξατμιστηκαν
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top