Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Άρα καλύτερα τουφέκια από την SX4 είναι όσα μοντέλα SX3 έχουν την καλή βαφή. Αυτά είχαν νομίζω και πέλμα pachmayr.
Αυτά λοιπόν κάνουν την SX3 (κάποια μοντέλα) καλύτερη. Και όσες έχουν αχρωμίωτη κάννη.

Καλύτερο φινίρισμα και βαφή είχαν οι sx3 +φλάτζες , όπως τα λες ίδια τα άλλα άρα τι αλλάξανε όνομα και μοντέλο? Για ένα μεγάλο κουμπί κλείστρου?



Είναι δυνατόν να αλλάζει μοντέλο και να είναι ίδιο και ελαφρώς χειρότερο
 
Καλύτερο φινίρισμα και βαφή είχαν οι sx3 +φλάτζες , όπως τα λες ίδια τα άλλα άρα τι αλλάξανε όνομα και μοντέλο? Για ένα μεγάλο κουμπί κλείστρου?



Είναι δυνατόν να αλλάζει μοντέλο και να είναι ίδιο και ελαφρώς χειρότερο
Οι περισσότερες εταιρίες αυτά κάνουν. Γιατί τι έχει αλλάξει πχ η benelli από τη Μ1 στη Μ2 ή η browning στα maxus
 
Μην την ψάχνεται την δουλειά η τρεια ήταν ένα πολύ ποιοτικό αυτόγεμες αλλά το περιθώριο κέρδους μικρό. Στην τέσσερα έχουν κάνει φοβερό μάρκετιγκ για να πείσουν. Δεν λέμε για βλητική απόδοση μπήκαμε για ποιότητα κατασκευής γενικά . Νομίζω ότι η 4 τους βγήκε και ποιο βαριά, για το εικοσαρι είμαι σίγουρος γιατί το έψαξα τουλάχιστον 300γραμμαρια ποιο βαριά η 4.
 
Γενικολογώντας όσο παλιό τόσο πιο ποιοτικό. Σε όλα, αυτοκίνητα, ηλ. συσκευές, ρούχα, σπίτια, όπλα φινιρισμένα στο χέρι, τα πάντα. Ήταν και επισκευάσιμα. Τώρα αν χαλάσει, πέταμα και καινούργιο.
 
Μην την ψάχνεται την δουλειά η τρεια ήταν ένα πολύ ποιοτικό αυτόγεμες αλλά το περιθώριο κέρδους μικρό. Στην τέσσερα έχουν κάνει φοβερό μάρκετιγκ για να πείσουν. Δεν λέμε για βλητική απόδοση μπήκαμε για ποιότητα κατασκευής γενικά . Νομίζω ότι η 4 τους βγήκε και ποιο βαριά, για το εικοσαρι είμαι σίγουρος γιατί το έψαξα τουλάχιστον 300γραμμαρια ποιο βαριά η 4.
Όταν είχα επωμισει το sx4 μου φάνηκε διαφορετικό στο ζύγισμα πιο ελαφρύ θα έλεγα από το 3αρι.
 
Οι περισσότερες εταιρίες αυτά κάνουν. Γιατί τι έχει αλλάξει πχ η benelli από τη Μ1 στη Μ2 ή η browning στα maxus

Σίγουρα πουλάνε όλοι παπατζιλικι αλλα δεν θα το καταπίνουμε και αμασητο

Τουλάχιστον ας χρυσωνουν λίγο το χάπι να ψωνίζουμε χωρίς ενοχές 😜

Μαξους 2 τουλάχιστον φτιάξανε την πάπια που ετριζε, διαφορετικό το κοντάκι με το καουτσούκ κρατήσανε και τις φλάτζες και σαν φινίρισμα πιστεύω καλύτερη είναι από την ένα χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος δεν έχω δει πολλές

Βγάλανε και διάφορα μοντέλα στην Αμερική upland η sporting στην δεύτερη έχει και ρυθμιζόμενη ράχη στο κοντάκι

Ε οκ βλητικα τα ίδια πάνω κάτω αλλά δεν θα ψάχνει κανένας να πάρει την 1 όπως γίνετε με την sx3
 
Μην την ψάχνεται την δουλειά η τρεια ήταν ένα πολύ ποιοτικό αυτόγεμες αλλά το περιθώριο κέρδους μικρό. Στην τέσσερα έχουν κάνει φοβερό μάρκετιγκ για να πείσουν. Δεν λέμε για βλητική απόδοση μπήκαμε για ποιότητα κατασκευής γενικά . Νομίζω ότι η 4 τους βγήκε και ποιο βαριά, για το εικοσαρι είμαι σίγουρος γιατί το έψαξα τουλάχιστον 300γραμμαρια ποιο βαριά η 4.
Νομίζω 150 γρ διαφορά είχαν από 2.900 στα 3.050.

Που και πάλι απαγορευτικό για 20αρι
 
Άρα καλύτερα τουφέκια από την SX4 είναι όσα μοντέλα SX3 έχουν την καλή βαφή. Αυτά είχαν νομίζω και πέλμα pachmayr.
Αυτά λοιπόν κάνουν την SX3 (κάποια μοντέλα) καλύτερη. Και όσες έχουν αχρωμίωτη κάννη.
Η καλύτερη βαφή την κάνει καλύτερη, το αχρωμίωτη κάννη όχι απαραίτητα
 
Aν εχει και τζατζικι κτυπα το, ευκαιριαρα
Μάλλον είναι πιτόγυρο εκθεσιακής κατηγορίας (exhibition grade) γιατί έχει και τζατζίκι αλλά και μία φέτα τομάτα. Τέλος, το αποφάσισα, θα το τσακίσω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top