Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν η Perdey ,η h&h κλπ κατασκευάζουν αχρωμιωτες κάννες και η Remington & Mossberg κατασκευάζουν αχρωμιωτες κάννες ,τι σημαίνει λόγο της μεταβατικής ιδιότητας ότι είναι εφάμιλλα ;;;
Όπου φτωχός και η μοίρα του.... Άμα φτάναμε να αγγίξουμε χειροποίητα δίκανα με τη ρεμι θα ασχολούμασταν;
 
Αυτό δε το ξέρω
Αυτό θα είχε ενδιαφέρον να το μάθουμε
Ότι πχ το νέο βελτιωμένο βλητικά μοντέλο στα 35 μέτρα με τσοκ MOD έκανε 75% και με λιγότερα κενά σε σχέση με το προηγούμενο που έκανε 70% και με πιό ανομοιόμορφη κατανομή
Αλλά μάλλον γενικά και αόριστα θα μιλάνε οι εταιρείες πάντα γιατί δεν μπορούν να εγγυηθούν κάτι τέτοιο
 
302 το πρώτο μου όπλο που το έδωσα πριν 4 χρόνια αν συγκρίνεις την οπτιμά με την 302 έχεις χάσει από χέρι

302 το πρώτο μου όπλο που το έδωσα πριν 4 χρόνια αν συγκρίνεις την οπτιμά με την 302 έχεις χάσει από χέρι
Γιάννη απο την εμπειρία σου γιατί " έχεις χάσει από χέρι" μ'ηπως είναι αυτό που ισχυρίζονται κάποιοι" οτι καλή η 302 αλλά για τα χρόνια της".
 
Θα σου πω τι διαφορά έχω δει είμαι Σχιστό και ρίχνω με τη super sport στο πίνακα με ένα 28αρι είναι φίλοι εκεί μεταξύ αυτών και ο ψιλακης φίλος κοιτάμε τη ντουφέκια μαζεμένη αλλά σαν να τράβαγε μια ουρά προς τα δεξιά σαν να είχε την τάση να στρίψει δηλ στον αέρα .Μου λέει ο Γιώργος φέρε ένα φυσίγγι το βάζει το ρίχνει με το ανάλογο τσοκ με το σκοπευτικό του είχε κάνει αυτό που πρέπει ελαφρώς μικρότερη ροζέτα και στρογγυλή πολύ ομοιόμορφη αυτή ήταν ιδανική ντουφέκια.Αυτο που πρέπει να αναζητούμε όλοι στις δοκιμές από το συνδυασμό φυσίγγι όπλο.
 
Το αναλογική του τσοκ στα πόσα μέτρα Γιάννη;
Στα 36,5 κάνουν τις δοκιμές τους οι εταιρείες με όλα τα τσοκ;

Εχω αυτον τον πινακα Γιωργο...με συγκεντρωσεις εμπορικων φυσιγγιων και τσοκ...δεν ξερω αν σε
καλυπτει φιλε !!

εικόνα_Viber_2021-03-19_16-39-49.jpg
 
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς να μου πει. Έχω ένα δίκαννο skoda. Το πρώτο όπλο του πατέρα μου, ο οποίος έτυχε να ζήσει χρυσές εποχές κυνηγιού. Το θήραμα σε αφθονία, είχε χρόνο και δεν μετρούσε τα φυσίγγια, έριχνε όσα ήθελε. Το όπλο το έβλεπε σαν τσουγκράνα ο πατέρας μου, " δεν έχει ανάγκη". Σήμερα οι κάννες του είναι γεμάτες μικρούς κρατήρες άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για τέλεια λειασμενες κάννες. Κι όμως βγάζει υποδειγματικές κατανομές σε βαθμό που μου το ζητάνε να το αγοράσουν τώρα, έτσι όπως είναι. Που οφείλεται αυτό;
 
Γιάννη απο την εμπειρία σου γιατί " έχεις χάσει από χέρι" μ'ηπως είναι αυτό που ισχυρίζονται κάποιοι" οτι καλή η 302 αλλά για τα χρόνια της".
Είχα την 302 με δύο κανες μια 81 magnum 2* φερμενη από Ιταλία και μια 62 εκ με εξωτερικά Τσοκ του παπατσαρουχα της είχα αφαιρέσει ρίγα ελαφρύνει το πιστόνι αγγλε το κοντάκι κώνο στο ψιλακη μόνο στη κοντή κανη τη magnum την είχα απείραχτη το όπλο από αξιοπιστία ήταν απλά απροβληνατιστο αλλά παρόλο τις πολύ καλές ντουφεκιες που έβγαζε σε σύγκριση με την οπτιμά φίλου σε πολλές δοκιμές δεν την έπιανε σε κατανομές η κοντή κανη η magnum ήταν πολύ δυνατή αλλά με 81 πόντους και 2* μόνο καρτέρι μπορούσες να κάνεις και τις γρήγορες μπηχτες τις ξεχνουσες καθαρά λόγο μήκους που μετέτρεπαν το όπλο σε μπροσταβαρο αρκετά .Είπα ότι έχεις χάσει από χέρι στο βλητικο κομμάτι.Με τη Μπερέτα έχω ένα σοβαρότατο θέμα δεν μπορώ να τα βρω με το κοντάκι της με τίποτα έτσι αν πάρω Μπερέτα πρέπει να πάω για κατασκευή νέου ,είναι ένα από τα ελάχιστα αρνητικά της σημεία για μένα το κοντάκι της.
 
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς να μου πει. Έχω ένα δίκαννο skoda. Το πρώτο όπλο του πατέρα μου, ο οποίος έτυχε να ζήσει χρυσές εποχές κυνηγιού. Το θήραμα σε αφθονία, είχε χρόνο και δεν μετρούσε τα φυσίγγια, έριχνε όσα ήθελε. Το όπλο το έβλεπε σαν τσουγκράνα ο πατέρας μου, " δεν έχει ανάγκη". Σήμερα οι κάννες του είναι γεμάτες μικρούς κρατήρες άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για τέλεια λειασμενες κάννες. Κι όμως βγάζει υποδειγματικές κατανομές σε βαθμό που μου το ζητάνε να το αγοράσουν τώρα, έτσι όπως είναι. Που οφείλεται αυτό;
Στο ότι είναι πλέον αχρωμιωτο εάν δεν ήταν από την αρχή δε το ξέρω , και έχει καλά χαρακτηριστικά κάνης.Αποψη μου.
 
Αυτό θα είχε ενδιαφέρον να το μάθουμε
Ότι πχ το νέο βελτιωμένο βλητικά μοντέλο στα 35 μέτρα με τσοκ MOD έκανε 75% και με λιγότερα κενά σε σχέση με το προηγούμενο που έκανε 70% και με πιό ανομοιόμορφη κατανομή
Αλλά μάλλον γενικά και αόριστα θα μιλάνε οι εταιρείες πάντα γιατί δεν μπορούν να εγγυηθούν κάτι τέτοιο
Βασικα δε μπορουν να το πουν γτ τα φυσιγγια δεν ειναι ενας σταθερος παραγοντας ποτε
 
Βασικα δε μπορουν να το πουν γτ τα φυσιγγια δεν ειναι ενας σταθερος παραγοντας ποτε
Τόλη να μην πούνε ανεξαρτήτως φυσιγγίου και καιρικών συνθηκών
Να μας πούνε με αυτά που θα ρίξουν αυτοί, επώνυμα σταθερά και με τις ίδιες καιρικές συνθήκες
 
Είχα την 302 με δύο κανες μια 81 magnum 2* φερμενη από Ιταλία και μια 62 εκ με εξωτερικά Τσοκ του παπατσαρουχα της είχα αφαιρέσει ρίγα ελαφρύνει το πιστόνι αγγλε το κοντάκι κώνο στο ψιλακη μόνο στη κοντή κανη τη magnum την είχα απείραχτη το όπλο από αξιοπιστία ήταν απλά απροβληνατιστο αλλά παρόλο τις πολύ καλές ντουφεκιες που έβγαζε σε σύγκριση με την οπτιμά φίλου σε πολλές δοκιμές δεν την έπιανε σε κατανομές η κοντή κανη η magnum ήταν πολύ δυνατή αλλά με 81 πόντους και 2* μόνο καρτέρι μπορούσες να κάνεις και τις γρήγορες μπηχτες τις ξεχνουσες καθαρά λόγο μήκους που μετέτρεπαν το όπλο σε μπροσταβαρο αρκετά .Είπα ότι έχεις χάσει από χέρι στο βλητικο κομμάτι.Με τη Μπερέτα έχω ένα σοβαρότατο θέμα δεν μπορώ να τα βρω με το κοντάκι της με τίποτα έτσι αν πάρω Μπερέτα πρέπει να πάω για κατασκευή νέου ,είναι ένα από τα ελάχιστα αρνητικά της σημεία για μένα το κοντάκι της.
Κάποια μέλη είχαν κάνει ένα τεστ παλιότερα κ έπαιζε κ 302 αν θυμάμαι καλά.
Είχαν ποσταρει τα αποτελέσματα αλλά αντε βρες τα
 
Είχα την 302 με δύο κανες μια 81 magnum 2* φερμενη από Ιταλία και μια 62 εκ με εξωτερικά Τσοκ του παπατσαρουχα της είχα αφαιρέσει ρίγα ελαφρύνει το πιστόνι αγγλε το κοντάκι κώνο στο ψιλακη μόνο στη κοντή κανη τη magnum την είχα απείραχτη το όπλο από αξιοπιστία ήταν απλά απροβληνατιστο αλλά παρόλο τις πολύ καλές ντουφεκιες που έβγαζε σε σύγκριση με την οπτιμά φίλου σε πολλές δοκιμές δεν την έπιανε σε κατανομές η κοντή κανη η magnum ήταν πολύ δυνατή αλλά με 81 πόντους και 2* μόνο καρτέρι μπορούσες να κάνεις και τις γρήγορες μπηχτες τις ξεχνουσες καθαρά λόγο μήκους που μετέτρεπαν το όπλο σε μπροσταβαρο αρκετά .Είπα ότι έχεις χάσει από χέρι στο βλητικο κομμάτι.Με τη Μπερέτα έχω ένα σοβαρότατο θέμα δεν μπορώ να τα βρω με το κοντάκι της με τίποτα έτσι αν πάρω Μπερέτα πρέπει να πάω για κατασκευή νέου ,είναι ένα από τα ελάχιστα αρνητικά της σημεία για μένα το κοντάκι της.
Αυτο το κωλοκοντακι της μπερεττα με εχει σκασει και μενα γιαννη αστο
 
αστα αυτα αφου εισαι κρυφομπενελλακιας ,σε ειδα πως εκανες οταν επιασες μια left.yel.
Γιατί κρυφό μπενελακιας; Δεν πέρασε καιρός μετά από αυτό που πήρα τη Μ1 ;) Με διεφθειρες κι εμένα έτσι προκλητικά που την είχες αφήσει εκεί " τυχαία" αχαχαχαχαχα
 
Γιατί κρυφό μπενελακιας; Δεν πέρασε καιρός μετά από αυτό που πήρα τη Μ1 ;) Με διεφθειρες κι εμένα έτσι προκλητικά που της είχες αφήσει εκεί " τυχαία" αχαχαχαχαχα
Σου στησε παγίδα που δεν μπόρεσες να ξεφύγεις , έτσι είναι οι benelli ερωτευσιμες με τι πρώτη ματιά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top