Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σωστά, αλλά τα πράγματα δεν είναι τι Λοζάνη τι Κοζάνη....
Δεν υποστήριξε κάνεις ότι έχει σχέση η ποιότητα ενός όπλου μαζικής παραγωγής με ένα χειροποίητο δίκαννο. Ούτε ότι το χειροποίητο δίκαννο σκοτώνει καλύτερα από ένα όπλο μαζικής παραγωγής. Απλά το όπλο είναι μεράκι, είναι αγάπη και ένας εραστής του ωραίου καταλαβαίνει τη διαφορά στην ποιότητα όταν κρατάει ένα όπλο τέτοιας κατηγορίας. Για έναν άσχετο θα φαίνονταν όλα ίδια.
 
Δεν υποστήριξε κάνεις ότι έχει σχέση η ποιότητα ενός όπλου μαζικής παραγωγής με ένα χειροποίητο δίκαννο. Ούτε ότι το χειροποίητο δίκαννο σκοτώνει καλύτερα από ένα όπλο μαζικής παραγωγής. Απλά το όπλο είναι μεράκι, είναι αγάπη και ένας εραστής του ωραίου καταλαβαίνει τη διαφορά στην ποιότητα όταν κρατάει ένα όπλο τέτοιας κατηγορίας. Για έναν άσχετο θα φαίνονταν όλα ίδια.
Ετσι ειναι αυτα οι εραστες των οπλων οπως και γω θα θαυμασω και μια ρεμη και μια γουιν και μια κοσμινκαι παντα το διαφορετικο θα μας ασκει μια γοητια !!!
 
Δεν υποστήριξε κάνεις ότι έχει σχέση η ποιότητα ενός όπλου μαζικής παραγωγής με ένα χειροποίητο δίκαννο. Ούτε ότι το χειροποίητο δίκαννο σκοτώνει καλύτερα από ένα όπλο μαζικής παραγωγής. Απλά το όπλο είναι μεράκι, είναι αγάπη και ένας εραστής του ωραίου καταλαβαίνει τη διαφορά στην ποιότητα όταν κρατάει ένα όπλο τέτοιας κατηγορίας. Για έναν άσχετο θα φαίνονταν όλα ίδια.
Σαν τον παπάρα που παρήγγειλε Σίβας 75 χρόνων κ το έπνιξε με κόκα κόλα....στο τσακ ήμασταν να του στείλουμε εκτελεστή στο 🏡😁μιααααα φορά στην Πάτρα‼️
Μπουκάλι από πορσελάνη κ γύρω γύρω ιππότες από ασήμι‼️η τύπισσα το χρέωνε 75 χιλιάδες δρχ το ποτό‼️
 
Σαν τον παπάρα που παρήγγειλε Σίβας 75 χρόνων κ το έπνιξε με κόκα κόλα....στο τσακ ήμασταν να του στείλουμε εκτελεστή στο 🏡😁μιααααα φορά στην Πάτρα‼️
Μπουκάλι από πορσελάνη κ γύρω γύρω ιππότες από ασήμι‼️η τύπισσα το χρέωνε 75 χιλιάδες δρχ το ποτό‼️
Να είδες; Για μένα που δεν πίνω ποτέ , και αυτό το ουίσκι πετρέλαιο θα το έβλεπα. Όμως για τους γνώστες έχει μεγάλη αξία.
 
Last edited:
Ετσι ειναι αυτα οι εραστες των οπλων οπως και γω θα θαυμασω και μια ρεμη και μια γουιν και μια κοσμινκαι παντα το διαφορετικο θα μας ασκει μια γοητια !!!
βαλε με στο καλο καρτερι με ενα μπαικαλ μονοκανο ,να περνανε τα φασια αραδα να δεις που γραφω τα cosmi και τα merkel
 
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς να μου πει. Έχω ένα δίκαννο skoda. Το πρώτο όπλο του πατέρα μου, ο οποίος έτυχε να ζήσει χρυσές εποχές κυνηγιού. Το θήραμα σε αφθονία, είχε χρόνο και δεν μετρούσε τα φυσίγγια, έριχνε όσα ήθελε. Το όπλο το έβλεπε σαν τσουγκράνα ο πατέρας μου, " δεν έχει ανάγκη". Σήμερα οι κάννες του είναι γεμάτες μικρούς κρατήρες άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για τέλεια λειασμενες κάννες. Κι όμως βγάζει υποδειγματικές κατανομές σε βαθμό που μου το ζητάνε να το αγοράσουν τώρα, έτσι όπως είναι. Που οφείλεται αυτό;
Τα skoda(bruno) έχουν αχρωμιωτες κάννες και ατσάλι special poldi elektro...
Το είχα κι εγώ παλιότερα,με ολόκληρες φωτιές ασκαλιστο και πράγματι είχε τρομερά σκοτωματα....
Επίσης και το δικό μου είχε μικρούς κρατήρες από ελλιπή συντήρηση του πρώτου ιδιοκτήτη,Παρ αυτά στα πουλιά στο καρτέρι που το χρησιμοποιούσα κενταγε!!!
 
Τα skoda(bruno) έχουν αχρωμιωτες κάννες και ατσάλι special poldi elektro...
Το είχα κι εγώ παλιότερα,με ολόκληρες φωτιές ασκαλιστο και πράγματι είχε τρομερά σκοτωματα....
Επίσης και το δικό μου είχε μικρούς κρατήρες από ελλιπή συντήρηση του πρώτου ιδιοκτήτη,Παρ αυτά στα πουλιά στο καρτέρι που το χρησιμοποιούσα κενταγε!!!
Ε αυτό ακριβώς έχω, με τις ολόκληρες φωτιές, ακριβώς όπως το περιγράφεις
 
Όπου φτωχός και η μοίρα του.... Άμα φτάναμε να αγγίξουμε χειροποίητα δίκανα με τη ρεμι θα ασχολούμασταν;
Άσε ρε με τα παλιοχειροποίητα ... πήγα στην Purdey και την Η&Η και τους ζήτησα όπλο με 90% συγκέντρωση για ψηλωμένους φασιανούς και με πετάξανε έξω από το μαγαζί οι μαλάκες. 🤣

Θα πάρω κάνα μεταχειρισμένο να γαζώνει και να βγάζει 100% 🤪
 
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς να μου πει. Έχω ένα δίκαννο skoda. Το πρώτο όπλο του πατέρα μου, ο οποίος έτυχε να ζήσει χρυσές εποχές κυνηγιού. Το θήραμα σε αφθονία, είχε χρόνο και δεν μετρούσε τα φυσίγγια, έριχνε όσα ήθελε. Το όπλο το έβλεπε σαν τσουγκράνα ο πατέρας μου, " δεν έχει ανάγκη". Σήμερα οι κάννες του είναι γεμάτες μικρούς κρατήρες άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για τέλεια λειασμενες κάννες. Κι όμως βγάζει υποδειγματικές κατανομές σε βαθμό που μου το ζητάνε να το αγοράσουν τώρα, έτσι όπως είναι. Που οφείλεται αυτό;
Οι κρατήρες φρενάρουν το βύσμα ... έγιναν φρενάτες οι κάνες 🤣

Κώστα πλάκα κάνω ... και εγώ τα ίδια με το κοκοροτούφεκο του παππού μου ... έχουν αρπάξει λίγο αλλά τουλάχιστον την τελευταία φορά που το δοκίμασα δεν είδα τίποτα που με προβλημάτισε.
Το πρόβλημα είναι να μην έχει βαθιούς κρατήρες και κάνει κάνα κρακ.
 
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς να μου πει. Έχω ένα δίκαννο skoda. Το πρώτο όπλο του πατέρα μου, ο οποίος έτυχε να ζήσει χρυσές εποχές κυνηγιού. Το θήραμα σε αφθονία, είχε χρόνο και δεν μετρούσε τα φυσίγγια, έριχνε όσα ήθελε. Το όπλο το έβλεπε σαν τσουγκράνα ο πατέρας μου, " δεν έχει ανάγκη". Σήμερα οι κάννες του είναι γεμάτες μικρούς κρατήρες άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για τέλεια λειασμενες κάννες. Κι όμως βγάζει υποδειγματικές κατανομές σε βαθμό που μου το ζητάνε να το αγοράσουν τώρα, έτσι όπως είναι. Που οφείλεται αυτό;
Το όνομα τα λέει όλα φίλε μου :

ŠKODA = ΣΚΟ-τώνει .hunter.
 
Απλά το όπλο είναι μεράκι, είναι αγάπη και ένας εραστής του ωραίου καταλαβαίνει τη διαφορά στην ποιότητα όταν κρατάει ένα όπλο τέτοιας κατηγορίας.
Συμφωνώ ... αλλά απαγορεύονται οι τούμπες.
Για έναν άσχετο θα φαίνονταν όλα ίδια.
Όλα ίδια ... 🤣.yel.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top