Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απορώ ρε φίλε τέτοια εταιρία και έχει για μένα τα πιο αβολα κοντάκια
Θα τολμήσω να ρωτήσω ( σίγουρα το έχετε ψάξει) αν ακόμη και με τις φλάντζες παραμένει το πρόβλημα ή η αναφορά γίνεται για όσα μοντέλα δεν έχουν τις φλάντζες.
 
Θα τολμήσω να ρωτήσω ( σίγουρα το έχετε ψάξει) αν ακόμη και με τις φλάντζες παραμένει το πρόβλημα ή η αναφορά γίνεται για όσα μοντέλα δεν έχουν τις φλάντζες.
Εμένα η χοντρή και ατσούμπαλη λαβή μου την σπάει στην 303.
Με το κοντάκι δεν έχω τόσο θέμα απ ότι θυμάμαι.
 
Εγώ επειδή είμαι ψηλός και μεγάλη παλάμη καταλαβαίνεις ότι ούτε το καστ οφ παίρνει που θέλω και η παλάμη κρέμεται από κάτω όλα τα όπλα που έχουν περάσει τα τελευταία χρόνια πάνε οπλουργο ένα έως που μετά από 5 ώρες στον οπλουργο και στραβωματα με οξυγόνο στο σωληνάκι του επανατατικού και δώσε πάρε είναι ακριβώς όλα τα άλλα είχαν ατέλειες που όταν πρέπει να ρίξεις ενστικτώδως η σε δύο τρία θηράματα συνεχόμενα τις διαπιστώνεις σε βγάζουν εκτός .
 
Εγώ επειδή είμαι ψηλός και μεγάλη παλάμη καταλαβαίνεις ότι ούτε το καστ οφ παίρνει που θέλω και η παλάμη κρέμεται από κάτω όλα τα όπλα που έχουν περάσει τα τελευταία χρόνια πάνε οπλουργο ένα έως που μετά από 5 ώρες στον οπλουργο και στραβωματα με οξυγόνο στο σωληνάκι του επανατατικού και δώσε πάρε είναι ακριβώς όλα τα άλλα είχαν ατέλειες που όταν πρέπει να ρίξεις ενστικτώδως η σε δύο τρία θηράματα συνεχόμενα τις διαπιστώνεις σε βγάζουν εκτός .
Πάντως ,κοντάκι με σκολίωση μόνο σε σένα είδα‼️
 
Οι κρατήρες φρενάρουν το βύσμα ... έγιναν φρενάτες οι κάνες 🤣

Κώστα πλάκα κάνω ... και εγώ τα ίδια με το κοκοροτούφεκο του παππού μου ... έχουν αρπάξει λίγο αλλά τουλάχιστον την τελευταία φορά που το δοκίμασα δεν είδα τίποτα που με προβλημάτισε.
Το πρόβλημα είναι να μην έχει βαθιούς κρατήρες και κάνει κάνα κρακ.
Έχω ακούσει κι από άλλους, παλιά δικαννα με κρατήρες να βγάζουν ωραίες κατανομές και λέω, μήπως υπέρ αναλύουμε το θέμα της λείανσης των καννων - κώνων κλπ; Γιατί κάθε άλλο παρά τέλεια λείανση υπάρχει σε αυτά τα όπλα και πάλι δεν μειονεκτούν.
 
Εγώ επειδή είμαι ψηλός και μεγάλη παλάμη καταλαβαίνεις ότι ούτε το καστ οφ παίρνει που θέλω και η παλάμη κρέμεται από κάτω όλα τα όπλα που έχουν περάσει τα τελευταία χρόνια πάνε οπλουργο ένα έως που μετά από 5 ώρες στον οπλουργο και στραβωματα με οξυγόνο στο σωληνάκι του επανατατικού και δώσε πάρε είναι ακριβώς όλα τα άλλα είχαν ατέλειες που όταν πρέπει να ρίξεις ενστικτώδως η σε δύο τρία θηράματα συνεχόμενα τις διαπιστώνεις σε βγάζουν εκτός .
Αν έφτιαχνες κοντάκι εξαρχής; Ίσως ήταν καλύτερα αλλά θα πρέπει να έχεις καταλήξει σε ποιο όπλο θα το κάνεις γιατί έχει ένα σοβαρό κόστος.
 
Έχω ακούσει κι από άλλους, παλιά δικαννα με κρατήρες να βγάζουν ωραίες κατανομές και λέω, μήπως υπέρ αναλύουμε το θέμα της λείανσης των καννων - κώνων κλπ; Γιατί κάθε άλλο παρά τέλεια λείανση υπάρχει σε αυτά τα όπλα και πάλι δεν μειονεκτούν.
Το σημαντικοτερο ειναι η γεωμετρια μιας καννης και μετα η λειανση, γι αυτο και βγαζουν ακομα καλες τουφεκιες αυτα τα οπλα κι ας εχουν κρατηρες μεσα.
 
Έχω ακούσει κι από άλλους, παλιά δικαννα με κρατήρες να βγάζουν ωραίες κατανομές και λέω, μήπως υπέρ αναλύουμε το θέμα της λείανσης των καννων - κώνων κλπ; Γιατί κάθε άλλο παρά τέλεια λείανση υπάρχει σε αυτά τα όπλα και πάλι δεν μειονεκτούν.
Το παραεξετάζουμε το θέμα. :)
 
Σε ξύλινο κοντάκι γιατί δεν έβαλες ρυθμιζόμενη ράχη ;
Δε μου χρειάζεται η ρυθμιζόμενη ράχη απλά θα με έκανε να γέρνω το κεφάλι δεξιά και εγώ ούτε σκύβω ούτε γέρνω σηκώνω όπως κοιτάω κουμπωνω ρίχνω γι'αυτό θέλω τέτοια καστ οφ και κατεβάσματα..
 
Τι κυνηγάς ρε φίλε ?
Μυστικό είναι ... και άλλη φορά σε ρώτησα και δεν απάντησες.
Βασίλη καλημέρα. Κυνηγάω μόνο υδρόβια, κάθε μέρα επαρχία μένω οπότε το καθημερινό είναι στάνταρ από πάρα πολύ μικρή ηλικία γιατί κυνηγαγε και ο γέρος μου υδρόβια και με έπαιρνε κοντά σε πολύ μικρή ηλικία, τσίχλες θα κυνηγισω όταν τελείωσει η σεζόν για το υδρόβια. Για αυτό λέω τη έχω δει και τι έχω βιώσει ΜΟΝΟ με τα δικά μου όπλα, δεν με ενδιαφέρει του διπλανού το όπλο. :) :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top