Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συνχαρητηρια για την τοποθέτηση δεν θα γράψω κάτι άλλο απλά το ίδιο έχω ακούσει από ανθρώπους που έχουν αντίληψη του τι γίνεται είσαι ο τέταρτος που το ακούω και κανείς δεν είναι τυχαίος στο χώρο.Το κλείνω εδώ .Για την 391 αναφέρομαι όχι για το σχόλιο της Α300.
Όποιος έχει ανοιχτά μυαλά βλέπει και κρίνει φίλε μου. Οι περισσότεροι απλά κοιτούν τι γράφουν οι αρθρογράφοι και τα βιβλία και μετά σε ειρωνεύονται.
 
Συνχαρητηρια για την τοποθέτηση δεν θα γράψω κάτι άλλο απλά το ίδιο έχω ακούσει από ανθρώπους που έχουν αντίληψη του τι γίνεται είσαι ο τέταρτος που το ακούω και κανείς δεν είναι τυχαίος στο χώρο.Το κλείνω εδώ .Για την 391 αναφέρομαι όχι για το σχόλιο της Α300.
Παληκαροι‼️Όσοι έχετε 391‼️ με τα πρώτα μείον -τφικιστε ένα τεσσάρι στα 40 μέτρα στον Τζων,,,,λογικά δεν θα πάθει τίποτα😆
 
Όποιος έχει ανοιχτά μυαλά βλέπει και κρίνει φίλε μου. Οι περισσότεροι απλά κοιτούν τι γράφουν οι αρθρογράφοι και τα βιβλία και μετά σε ειρωνεύονται.
Δεν το περίμενα από σένα κάτι τέτοιο‼️ακόμη κ αν κάποιος σε είχε ειρωνευτεί όπως λες....γιατί να μη μιλήσουμε μετά κ για κρύα σκάγια❓❓❓❓
 
Όποιος έχει ανοιχτά μυαλά βλέπει και κρίνει φίλε μου. Οι περισσότεροι απλά κοιτούν τι γράφουν οι αρθρογράφοι και τα βιβλία και μετά σε ειρωνεύονται.
Πώς καταφέρνει ένα όπλο να έχει σταθερή απόδοση ρίχνοντας μεταβλητά φυσίγγια με διάφορους καιρούς?
 
Οκ είχα την εντύπωση ότι είχα δει βίντεό σου αλλά άλλος θα ήταν.
Ποιό εμπορικό που παράγεται ακόμα και έχεις χρησιμοποιήσει είναι το καλύτερο για εσένα ανεξαρτήτως τιμής ?
Καλησπέρα Βασίλη, μόνο με τα δικά μου όπλα έχω κυνηγήσει, δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο, οπότε δεν έχω άποψη, :)
 
Νομίζω Άλεξ ότι αυτό είναι δύσκολη ερώτηση για το πώς τα καταφέρνει αντιθέτως μπορείς στη πράξη να καταλάβεις ποιο δε τα καταφέρνει και θέλει παραγγελία φυσίγγια .
Γιάννη ρωτάω από την σκοπιά του μηχανολόγου μηχανικού.Πιστευω πως το οτιδήποτε δεν έχει έμπρακτα στοιχεία και δεδομένα ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας.
Δεν είμαι οπαδός κανενός βλητικου,γκουρού, τσελεμεντέ ή ότι θές βάλε... Είμαι ένας απλός κυνηγός με κάποια μικρή γνώση φυσιγγίων και κάνω μια απλή ερώτηση.Πως γίνεται!
 
Πώς καταφέρνει ένα όπλο να έχει σταθερή απόδοση ρίχνοντας μεταβλητά φυσίγγια με διάφορους καιρούς?
Εδώ σε θέλω κάβουρα, δυστυχώς αυτό δεν θα το μάθουμε πως γίνεται, αλλά γίνεται όσο και να σου φαίνεται περίεργο, :)
 
"Πίστευε και ρίχνε" δηλαδή....
Για κυνήγι θα πάω και θέλω σε αφτα που είμαι σωστά και δεν είμαι όρτσα, να πέφτουν ξερά και να μην τα κυνήγαω μες τα νερά, γιατί δεν είναι εύκολο και να το βρεις, κάποια όπλα το κάνουν καλά και κάποια όχι, δεν θα πάω στο φεγγάρι 🌒 :)
 
Γιάννη ρωτάω από την σκοπιά του μηχανολόγου μηχανικού.Πιστευω πως το οτιδήποτε δεν έχει έμπρακτα στοιχεία και δεδομένα ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας.
Δεν είμαι οπαδός κανενός βλητικου,γκουρού, τσελεμεντέ ή ότι θές βάλε... Είμαι ένας απλός κυνηγός με κάποια μικρή γνώση φυσιγγίων και κάνω μια απλή ερώτηση.Πως γίνεται!
Καταλαβαίνω πως το εννοείς εξαλου ποιος είναι γκουρού σε κάτι όλοι ψάχνοντας πάμε.Πιστευω όμως ακράδαντα και όσο μεγαλώνω περισσότερο ότι όσο και να θέλουμε δυστυχώς δεν μπορούμε να εχούμε απαντήσεις σε όλα χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν ισχύουν ίσως ακόμη μας λείπει γνώση γι'αυτό και βλέπουμε τις συνεχόμενες αλλαγές των εταιριών με προσπάθεια προς το καλύτερο.Δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε ποτέ να εξηγήσουμε ότι αντιλαμβανόμαστε σε κάποια πράγματα όπως δεν θα μπορούσαν να αντιληφθούν το 1821 ότι θα εχεις.οπλο όπως σήμερα σε ένα τρίποδο που θα σκοτώνει ένα λόχο όταν ήσουν στάσου Τούρκο να γεμίσω . Πολλοί πιστεύουν ότι έχουμε φτάσει πολυ ψηλά τεχνολογικά και έχουμε αλλά πάντα κάτι θα ξεφεύγει ίσως κάποια πράγματα δεν βρουν λύση ποτέ όσο και αν φαίνεται περίεργο που για μένα δεν είναι και ας είναι δικές μας κατασκευές.Θα σου κάνω μια ερώτηση εγώ είναι ποτέ δυνατόν να φτιαχτουν δύο κομμάτια μετάλου που να έχουν ακριβώς το ίδιο όριο θραύσης θεωρητικά ναι πρακτικά ?
 
Καταλαβαίνω πως το εννοείς εξαλου ποιος είναι γκουρού σε κάτι όλοι ψάχνοντας πάμε.Πιστευω όμως ακράδαντα και όσο μεγαλώνω περισσότερο ότι όσο και να θέλουμε δυστυχώς δεν μπορούμε να εχούμε απαντήσεις σε όλα χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν ισχύουν ίσως ακόμη μας λείπει γνώση γι'αυτό και βλέπουμε τις συνεχόμενες αλλαγές των εταιριών με προσπάθεια προς το καλύτερο.Δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε ποτέ να εξηγήσουμε ότι αντιλαμβανόμαστε σε κάποια πράγματα όπως δεν θα μπορούσαν να αντιληφθούν το 1821 ότι θα εχεις.οπλο όπως σήμερα σε ένα τρίποδο που θα σκοτώνει ένα λόχο όταν ήσουν στάσου Τούρκο να γεμίσω . Πολλοί πιστεύουν ότι έχουμε φτάσει πολυ ψηλά τεχνολογικά και έχουμε αλλά πάντα κάτι θα ξεφεύγει ίσως κάποια πράγματα δεν βρουν λύση ποτέ όσο και αν φαίνεται περίεργο που για μένα δεν είναι και ας είναι δικές μας κατασκευές.Θα σου κάνω μια ερώτηση εγώ είναι ποτέ δυνατόν να φτιαχτουν δύο κομμάτια μετάλου που να έχουν ακριβώς το ίδιο όριο θραύσης θεωρητικά ναι πρακτικά ?
Αν κάναμε μια σωστή δοκιμή για κάθε ποστ που γράφουμε τα θέματα θα είχαν λυθεί από καιρό.
 
Last edited:
Για κυνήγι θα πάω και θέλω σε αφτα που είμαι σωστά και δεν είμαι όρτσα, να πέφτουν ξερά και να μην τα κυνήγαω μες τα νερά, γιατί δεν είναι εύκολο και να το βρεις, κάποια όπλα το κάνουν καλά και κάποια όχι, δεν θα πάω στο φεγγάρι 🌒 :)

Τριανταφυλλε , ολα τα οπλα σκοτωνουν φιλε....και το φυσιγγιο ειναι αυτο που κανει παντα την διαφορά φιλε !!!
 
Τριανταφυλλε , ολα τα οπλα σκοτωνουν φιλε....και το φυσιγγιο ειναι αυτο που κανει παντα την διαφορά φιλε !!!
Κύριε Νίκο πρέπει να κυνήγισεις υδρόβια να έχουν παγώσει να νέρα και να ντουφεκας 45- 50 μέτρα, όχι στα 35 μέτρα που λένε,στα 35 αν δεις το πράσινο θα νομίζεις ότι θα σε φάει, εσύ ο ίδιος για να το καταλάβεις, όχι τι έχω ακούσει η τι μου είπαν και θα δεις πόσα φυσίγγια και όπλα θα κλασουν μέντες , κάποια όπλα δουλεύουν καλύτερα σε αυτές τις συνθήκες όσο και να σου φενεται περίεργο. Αν εισουν εδώ θα σε έπαιρνα κοντά σε αυτές της συνθήκες για να το δεις και να το καταλάβεις τι λέω, άσε της θεωρίες που ακούμε.;):)
 
Θα σου κάνω μια ερώτηση εγώ είναι ποτέ δυνατόν να φτιαχτουν δύο κομμάτια μετάλου που να έχουν ακριβώς το ίδιο όριο θραύσης θεωρητικά ναι πρακτικά ?
Σήμερα που μιλάμε το ποσοστό απόκλισης μεταξύ δύο χυτευσεων αγγίζει βία το 0,4%.Για να σε βοηθήσω περισσότερο...Το ψυκτικό μέσο επεξεργασίας μετάλλου έχει μεγαλύτερη απόκλιση στο τελικό προϊόν γιατί δεν διατηρεί την ίδια ανοχή και ιδιότητα από την αρχή μέχρι το τέλος της κατεργασίας.Οπου επεμβαίνει ανθρώπινο χέρι η απόκλιση εκτοξεύεται.Αν θες να μιλήσουμε με απόλυτα νούμερα...Ένα εργοστάσιο βγάζει ημερησίως 400 όπλα ίδιου μοντέλου.Μιλαμε για 400 διαφορετικά όπλα αλλά στο ασφαλές ποσοστό απόκλισης του 2%.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top