Σκέφτομαι να αγοράσω...

Ενώ έχουμε διάφορα όπλα στην οικογένεια αλλά κυρίως όμως παλιά Breda ermes/astrolux Beretta 300 franchi και διάφορα δίκανα είμαι ευχαριστημένος με τα περισσότερα αλλά βολεύουν ποιο πολύ τον αδελφό μου αλλά τον πατέρα μας..Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να πάρω μια καινούργια καραμπίνα (καταναλωτισμός) αλλά δν ξέρω τι να αγοράσω. Το όπλο θα χρησιμοποιηθεί για κυνήγι λαγού καβάλα στα σκυλιά ως κύριο κυνήγι το διαθέσιμο μπάτζετ είναι μέχρι 1800 ευρώ.. θα ήμουν υπόχρεος αν μου προτείνατε μερικά όπλα έχω χαθεί με όλες αυτές τις τεχνολογίες και τα μοντέλα..
 
Ενώ έχουμε διάφορα όπλα στην οικογένεια αλλά κυρίως όμως παλιά Breda ermes/astrolux Beretta 300 franchi και διάφορα δίκανα είμαι ευχαριστημένος με τα περισσότερα αλλά βολεύουν ποιο πολύ τον αδελφό μου αλλά τον πατέρα μας..Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να πάρω μια καινούργια καραμπίνα (καταναλωτισμός) αλλά δν ξέρω τι να αγοράσω. Το όπλο θα χρησιμοποιηθεί για κυνήγι λαγού καβάλα στα σκυλιά ως κύριο κυνήγι το διαθέσιμο μπάτζετ είναι μέχρι 1800 ευρώ.. θα ήμουν υπόχρεος αν μου προτείνατε μερικά όπλα έχω χαθεί με όλες αυτές τις τεχνολογίες και τα μοντέλα..
Beretta a400 lite, Beretta a300 Ultima
 
Ενώ έχουμε διάφορα όπλα στην οικογένεια αλλά κυρίως όμως παλιά Breda ermes/astrolux Beretta 300 franchi και διάφορα δίκανα είμαι ευχαριστημένος με τα περισσότερα αλλά βολεύουν ποιο πολύ τον αδελφό μου αλλά τον πατέρα μας..Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να πάρω μια καινούργια καραμπίνα (καταναλωτισμός) αλλά δν ξέρω τι να αγοράσω. Το όπλο θα χρησιμοποιηθεί για κυνήγι λαγού καβάλα στα σκυλιά ως κύριο κυνήγι το διαθέσιμο μπάτζετ είναι μέχρι 1800 ευρώ.. θα ήμουν υπόχρεος αν μου προτείνατε μερικά όπλα έχω χαθεί με όλες αυτές τις τεχνολογίες και τα μοντέλα..
Beretta A400 Lite, την εχει σε προσφορα 1480 euros,δινει και καποια δωρα , την πηρε ο αδελφος μου, οπλαρα
 
Beretta A400 Lite, την εχει σε προσφορα 1480 euros,δινει και καποια δωρα , την πηρε ο αδελφος μου, οπλαρα
Πλέον έχει αλλάξει τιμη και προσφορά.
1530 και δώρο προεκταση αποθήκης Beretta, ηλεκτρονικές ωτοασπίδες Axil και thermos Rottweil
 
Ξέχασα να πω ότι θέλω οπωσδήποτε να έχει ξύλα οι συνθετικές δν είναι του γούστου μου
Beretta A400 ultralite τότε, 1780€ και κάτι λίγο κάτω από 2800 βάρος με 66αρα κάννη, υπάρχουν πολλά καλά όπλα σε αυτό το μπατζετ,εγώ σου γράφω για Α400 επειδή την έχω και ξέρω τι όπλο είναι.
 
Ποιο απλά δε γίνεται πας σε κατάστημα και κοιτάς και επωμιζεις όπλα οποσδηποτε 3+ κιλών βάρους αφού καταλήξεις ποιο γουστάρεις ρωτά τιμή αν είναι στα λεφτά σου πάρτο και παραπάνω 100€ να κάνει μόλις κουνήσεις το κασέρι θα στο δώσουν .Όλα τα όπλα θα ανταποκριθούν στη δουλειά που το χρειάζεσαι ότι μηχανισμό και να έχουν και καλύτερα αερίων και 3100/3200 για να έχεις και μικρό λάκτισμα τα υπόλοιπα να χαμέ να λέγαμε.
 
Ενώ έχουμε διάφορα όπλα στην οικογένεια αλλά κυρίως όμως παλιά Breda ermes/astrolux Beretta 300 franchi και διάφορα δίκανα είμαι ευχαριστημένος με τα περισσότερα αλλά βολεύουν ποιο πολύ τον αδελφό μου αλλά τον πατέρα μας..Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να πάρω μια καινούργια καραμπίνα (καταναλωτισμός) αλλά δν ξέρω τι να αγοράσω. Το όπλο θα χρησιμοποιηθεί για κυνήγι λαγού καβάλα στα σκυλιά ως κύριο κυνήγι το διαθέσιμο μπάτζετ είναι μέχρι 1800 ευρώ.. θα ήμουν υπόχρεος αν μου προτείνατε μερικά όπλα έχω χαθεί με όλες αυτές τις τεχνολογίες και τα μοντέλα..
Αφού είσαι ευχαριστημένος με τα υπάρχοντα, πάρε παταμασχαλα αυτό που σου αρέσει, πήγαινετο σε κάποιον μάστορα να στο φέρει στα μέτρα σου και κρατά τα λεφταδακια σου να τα φας όπου αλλού γουστάρεις.
Οι νέες τεχνολογίες, οι κώνοι οι αυλοί και τα λοιπά είναι κολοκύθια.
Το όπλο θέλει σωστά μέτρα και τίποτα άλλο!!!!
 
Αφού είσαι ευχαριστημένος με τα υπάρχοντα, πάρε παταμασχαλα αυτό που σου αρέσει, πήγαινετο σε κάποιον μάστορα να στο φέρει στα μέτρα σου και κρατά τα λεφταδακια σου να τα φας όπου αλλού γουστάρεις.
Οι νέες τεχνολογίες, οι κώνοι οι αυλοί και τα λοιπά είναι κολοκύθια.
Το όπλο θέλει σωστά μέτρα και τίποτα άλλο!!!!
Η πιο σωστή κουβέντα.
 
Κολοκύθια δεν είναι τα νέα όπλα είναι σαφώς καλύτερη εκδοχή σε όλα από τα παλιά αλλά έτσι όπως εξελίσεται η ζωή στη χώρα και το κυνήγι μαζί μάλλον θα πρέπει να μαζέψουμε όλοι τα λεφτά μας πουλώντας και να κρατήσουμε κάνα αθάνατο μπαικαλ και καμία παλιά της σειράς 300 Μπερέτα και να τα χαλάμε κάνοντας εξόδους στα βουνά να απολαύσουμε ότι ακόμη προλαβαίνουμε γιατί οι εξελίξεις δεν είναι ωραίες και θα υπάρξουν μέρη που δεν θα τα κυνηγήσουμε ξανά πλέον σε πολλές περιοχές έτσι όπως πάει,όπως και θηράματα για τα οποία θα μείνουμε με τις όμορφες αναμνήσεις του παρελθόντος.
 
Beretta A400 Lite, την εχει σε προσφορα 1480 euros,δινει και καποια δωρα , την πηρε ο αδελφος μου, οπλαρα
Ωραιο οπλο φαινεται,αλλα η παπια της μου φανεται καπως χοντροκομμενη και με χαλαει...λογικα θα εχει το επανατατικο ελατηριο γυρω απο την αποθηκη για αυτο και η ογκωδης παπια...εγω προτιμω παντως το επανατατικο στο κοντακι παρολο που ειναι πιο δυσκολα επισκεψιμο(εγω στα δικα μου αντε να το καθαρισω και να το λιπανω μια φορα στα δυο χρονια και πολυ ειναι...) γιατι θεωρω πως το ελατηριο στην αποθηκη δινει οπλα μπροστοβαρα και με ογκωδεις παπιες...
 
Μπενελα Μπεκασια.
Ακόμη προτιμότερο,δίκανο μέχρι 71 πόντους κάνη κι αλουμινένια βάση.
Ο καλκατζακος την beccaccia του '24 την εχει 1895 ευρω παρακαλω...ενω την supreme την εχει ακομη προσφορα στα 1119 ευρω,διολου ευκαταφρονητη διαφορα,οποτε οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...ωραιο οπλο(την εχω σε 61...) αλλα λογω βαρους και λογω μηχανισμου δεν το θεωρω all around οπλο για ολα τα κυνηγια ιδιαιτερα για καποιον που θελει να ριχνει βαριες γομωσεις....τα 36γρ.τα θεωρω "ταβανι" και αυτα οχι για πολλα...
 
Αφού είσαι ευχαριστημένος με τα υπάρχοντα, πάρε παταμασχαλα αυτό που σου αρέσει, πήγαινετο σε κάποιον μάστορα να στο φέρει στα μέτρα σου και κρατά τα λεφταδακια σου να τα φας όπου αλλού γουστάρεις.
Οι νέες τεχνολογίες, οι κώνοι οι αυλοί και τα λοιπά είναι κολοκύθια.
Το όπλο θέλει σωστά μέτρα και τίποτα άλλο!!!!
Να ανανεωθεί λίγο ο οπλοβαστος 💸💸😜😜
 
Θα κοιτάξω να πιάσω καμιά να δω πως μου κάθεται είχα σκοπό για Breda titano black αλλά διαβάζω ότι έχει ξεπέσει η μάρκα τελευταία και έχω αποθαρρυνθεί
Πάρε την νέα έκδοση της Benelli montefeltro σε ξύλινη και μένουν και πολλά €€€ ρέστα
 
Ο καλκατζακος την beccaccia του '24 την εχει 1895 ευρω παρακαλω...ενω την supreme την εχει ακομη προσφορα στα 1119 ευρω,διολου ευκαταφρονητη διαφορα,οποτε οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...ωραιο οπλο(την εχω σε 61...) αλλα λογω βαρους και λογω μηχανισμου δεν το θεωρω all around οπλο για ολα τα κυνηγια ιδιαιτερα για καποιον που θελει να ριχνει βαριες γομωσεις....τα 36γρ.τα θεωρω "ταβανι" και αυτα οχι για πολλα...
Το κυνήγι που θέλει να κάνει ο συνάδελφος εχει περπάτημα και σχετικά κοντινές βολές.
Πιστεύω ότι το βάρος παίζει μεγάλο ρόλο.
Οι βολές που χρειάζονται σ' αυτό το κυνήγι δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικές.
 
Back
Top