Σκοπευτήριο Σχιστού

Αυτό που σου έλεγα για τις πιο ψηλές τροχιές ... ;) Στα μπασίματα θα γελάσουμε :)

Η πρωτη ειναι πολυ δυνατη ντουφεκια γιατι ειναι και γρηγορος ο δισκος και με περιεργη τροχια!
 
Η πρωτη ειναι πολυ δυνατη ντουφεκια γιατι ειναι και γρηγορος ο δισκος και με περιεργη τροχια!
Είναι αυτό που λέγαμε παραπάνω για το αυθόρμητο. Από λίγο που χάζεψα χθες είναι ο δίσκος που χάνεται περισσότερο από όλους στο δεξί γήπεδο.
 
Είναι αυτό που λέγαμε παραπάνω για το αυθόρμητο. Από λίγο που χάζεψα χθες είναι ο δίσκος που χάνεται περισσότερο από όλους στο δεξί γήπεδο.
Γιωργο το προβλημα μου ειναι στο αριστερο τερεν η loopa παλια μου ηταν απο τις πιο ευκολες ντουφεκιες και τωρα με δυσκολευει πολυ και το χειροτερο δεν καταλαβαινω γιατι το χανω...
 
Battue ειναι το πρωτο;
Με τα λίγα που γνωρίζω για τις ορολογίες, νομίζω πως όχι αλλά δεν παίρνω όρκο.
Γιωργο το προβλημα μου ειναι στο αριστερο τερεν η loopa παλια μου ηταν απο τις πιο ευκολες ντουφεκιες και τωρα με δυσκολευει πολυ και το χειροτερο δεν καταλαβαινω γιατι το χανω...
Έτσι όπως είδα στημένο το όπλο σου θεωρώ ότι φεύγεις από πάνω. Γι'αυτό το χάνεις.
 
Εξάλλου είμαι στην διαδικασία εκμάθησης, δεν είναι πάνω από δύο μήνες που τελειοποιήθηκε το κοντάκι :)
Το κοντακι σου φιλε για μενα ειναι εξαιρετικο κ το καταλαβα αυτο οταν ριχναμε μαζι... Κ στην Καλαματα εκανες πολυ καλα καπνισματα αλλα ολα αυτα γινοντουσαν οταν ξεχνιοσουν κ το σωμα σου ηταν τελειως φυσικο κ χαλαρο πανω στο οπλο... Οσο πιο χαλαρος ησουν, τοσο πιο εντυπωσιακα ηταν τα σπασιματα... Οι μονες φορες που ναι μεν τα πιατα εσπαγανα αλλα δεν καπνιζαν ηταν οταν , φανταζομαι απο τη δυναμη της συνθηθειας με το παλιοτερο "παιδικο" για σενα κοντακι, εκανες πιο νευρικη κ πιεσμενη επωμιση κουμπωνοντας πολυ σφιχτα, οπως χρειαζοσουν πριν...
Θα δουμε πολυ ωραια πραγματα φετος με το οπλο σου, ειμαι σιγουρος περα απο την πλακα... Συνηθεια κ keep shooting... .shake hands..well done.
 
Με τα λίγα που γνωρίζω για τις ορολογίες, νομίζω πως όχι αλλά δεν παίρνω όρκο.

Έτσι όπως είδα στημένο το όπλο σου θεωρώ ότι φεύγεις από πάνω. Γι'αυτό το χάνεις.
Και το προηγουμενο ποζε που εριχνα ετσι το ειχα στημενο να βλεπω ολο το δισκο!
 
Και το προηγουμενο ποζε που εριχνα ετσι το ειχα στημενο να βλεπω ολο το δισκο!
Το παλιό όπλο με αυτό, ζύγιζαν το ίδιο; Είχαν το ίδιο μήκος καννών; Είχαν την ίδια ισορροπία; ;)
Γνώμη μου είναι να ξεχάσεις το παλιό όπλο, τώρα έχεις αυτό. Στο πιάτο που αναφέρεσαι, πάντα κατά την δική μου άποψη που μπορεί να είναι λάθος, το "πρόβλημα" για ένα όπλο που ψιλοντουφεκάει είναι ότι επειδή ο δίσκος επιβραδύνει μέχρι που σταματάει τελείως και επειδή είναι λογικό ο εγκέφαλος να δίνει εντολή για πάτημα της σκανδάλης στο σημείο που σχεδόν σταματάει, να περνάει η τουφεκιά από πάνω λόγω του swing που έχει αναπτυχθεί μέχρι εκείνη την στιγμή από την κάννη που το ακολουθεί στο ανέβασμα. Επίσης νομίζουμε ότι δεν θέλει προσκόπευση, θέλει προσκόπευση γιατί η τροχιά του δεν είναι τελείως κατακόρυφη.
 
Το παλιό όπλο με αυτό, ζύγιζαν το ίδιο; Είχαν το ίδιο μήκος καννών; Είχαν την ίδια ισορροπία; ;)
Γνώμη μου είναι να ξεχάσεις το παλιό όπλο, τώρα έχεις αυτό. Στο πιάτο που αναφέρεσαι, πάντα κατά την δική μου άποψη που μπορεί να είναι λάθος, το "πρόβλημα" για ένα όπλο που ψιλοντουφεκάει είναι ότι επειδή ο δίσκος επιβραδύνει μέχρι που σταματάει τελείως και επειδή είναι λογικό ο εγκέφαλος να δίνει εντολή για πάτημα της σκανδάλης στο σημείο που σχεδόν σταματάει, να περνάει η τουφεκιά από πάνω λόγω του swing που έχει αναπτυχθεί μέχρι εκείνη την στιγμή από την κάννη που το ακολουθεί στο ανέβασμα. Επίσης νομίζουμε ότι δεν θέλει προσκόπευση, θέλει προσκόπευση γιατί η τροχιά του δεν είναι τελείως κατακόρυφη.
Οχι γιωργο ηταν τελειως διαφορετικο πιο κοντο με χειροτερο ζυγισμα....προσκοπευση βαζω αλλα...θα το βρω που θα μου παει;
 
Δεν κατάλαβα καθόλου την πορεία και την προσκόπευση επομένως, του σκονίσματος που ανέφερε ο Βίκτορας στο 1.10. Από πίσω αριστερά έρχεται; Και ενώ προφανώς η τουφεκιά πάει κέντρο μου φαίνεται ότι για την προσκόπευση σπάει πολύ γρήγορα. Τι δεν καταλαβαίνω καλά;;;
 
Back
Top