Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ολα, αρκετα για αυτες της εποχες, με το συγνωμη της γνωμης μου ! ΚΑΝΕ ΕΡΕΥΝΑ αγορας...
απο την ερευνα που εκανα τα εχει σε καλα επιπεδα σε θεμα τιμης αλλα κ υλικων κ μου τα εφερε στην πορτα μου ο ιδιος,
τωρα θα δειξει η αυτοψια την κυριακη στο σκοπευτηριο
 
το lambro sporting εξακολουθεί να με συναρπάζει,, χθες έριξα την 2η κούτα και πλέον μπορώ να πω ότι είναι ένα φυσίγγι γρήγορο,πολύ μαλακό και κρατάει συγκέντρωση αρκετά μακρυά με γεμάτα σπασίματα ,,,μπήκε στις προτιμήσεις μου και θα αρχίσω να στοκάρω για έναρξη

ξαναέριξα τα κενταυρος sporting αλλά δεν μου ταιριάζει το φυσίγγι,,εξακολουθώ να το θεωρώ αργό γιατί σε συγκεκριμένα πιάτα που έχω αποστηθίσει και ξέρω τις ταχύτητες τους αναγκαζόμουνα να τραβήξω ακόμα περισσότερο τις κάννες για να προλάβω να βγω μπροστά ή σε maintain π.χ στο δεξί γήπεδο στο σχιστό το 7 που είναι μακρυνή τραβέρσα ,είχα τις κάννες μου να κοιτάνε αρκετά πιο δεξιά από το σημαιάκι του σκητ και ζήταγα το πιάτο με το lambro ενώ με το κενταυρος ήμουν σχεδόν πάνω στο σημαιάκι,,,βέβαια ειναι γούστα αυτά και το πώς έχει μάθει να ρίχει ο καθένας
Παυλο σκεφτομαι να παρω και εγω μια δεκαδα για εναρξη και αν μου αρεσει το δοκιμαζω και πιο μετα στις τσιχλες.. 5,50 τα βρηκες;
 
Τα βρήκα ίδια Τολη σε ταχύτητες με βαση τις δικές μου τουφεκιές χωρίς να αλλάξω προσκοπευσεις σε γνωστές τροχιές

Πιο μαλακό το lambro και το διάλεξα γιατί ηθελα να φυγω απο το 8.5 και το μεσοταπο του due
 
Χωρις να έχω δει σε πίνακα το lambro ( θα γινει συντομα ) μου δίνει την εντύπωση οτι ειναι πιο συγκεντρωτικό,χωρις δοκιμή όμως μόνο μπούρδες μπορεί να λέω
 
Καλά ας δροσίσει λίγο ο καιρός να "ηρεμήσουν" και να "μαζευτούν" λίγο τα 28αρια του Τρίμη, που τώρα τα είδα λίγο "ατίθασα" και αν συνεχίσει να τα δίνει 4,5€ το κουτί, θα πάει η κούτα γόνατο .sarcastic.
Άσε που υποψιάζομαι ότι θα φέρνουν λίγο στου Αγγελόπουλου τα Ωμέγα.
Πάντως με κάποιους κατασκευαστες είμαστε σε πολύ καλό δρόμο, όσον αφορά τις τιμές. Κάποιοι άλλοι βρίσκονται σε άλλο πλανήτη .asking.. Πήρε το μάτι μου 28γρ φυσιγγι 6,30€....pop.
Αν είναι έτσι, δεν παίρνω από τον Σπυλιοτόπουλο τα RM τα επινικελωμένα με 6€ το κουτί σε νούμερο 8,5, που και φυσιγγαρα είναι και τα βλέπεις και λυπάσαι να τα ρίξεις.
Κάντε τους φθηνούς (και φυσικά καλούς ) να μην προλαβαίνουν να γεμίζουν τα container φυσίγγια, μόνο έτσι θα πέσουν οι τιμές. Αφήστε τα άλλα στα ράφια ;)
 
Καλά ας δροσίσει λίγο ο καιρός να "ηρεμήσουν" και να "μαζευτούν" λίγο τα 28αρια του Τρίμη, που τώρα τα είδα λίγο "ατίθασα" και αν συνεχίσει να τα δίνει 4,5€ το κουτί, θα πάει η κούτα γόνατο .sarcastic.
Άσε που υποψιάζομαι ότι θα φέρνουν λίγο στου Αγγελόπουλου τα Ωμέγα.
Πάντως με κάποιους κατασκευαστες είμαστε σε πολύ καλό δρόμο, όσον αφορά τις τιμές. Κάποιοι άλλοι βρίσκονται σε άλλο πλανήτη .asking.. Πήρε το μάτι μου 28γρ φυσιγγι 6,30€....pop.
Αν είναι έτσι, δεν παίρνω από τον Σπυλιοτόπουλο τα RM τα επινικελωμένα με 6€ το κουτί σε νούμερο 8,5, που και φυσιγγαρα είναι και τα βλέπεις και λυπάσαι να τα ρίξεις.
Κάντε τους φθηνούς (και φυσικά καλούς ) να μην προλαβαίνουν να γεμίζουν τα container φυσίγγια, μόνο έτσι θα πέσουν οι τιμές. Αφήστε τα άλλα στα ράφια ;)
5,80 μεχρι περσι τα επινικελωμενα RM για την ακριβεια...yel. φετος δεν εχω παρει ακομα..βαλε και καμια φωτογραφια Γιωργο να δουμε τι ζωγραφιζει ο Τριμης να ξερει ο κοσμος.. ;)
 
μολις μου ηρθαν μου εδωσε κ κυνηγετικα για δοκιμη
Αχου Αχου τι ωραια φυσιγγιακια...love.
Εχει αλλαξει το τυπωμα βλεπω,Το πρασινο το εριχνα παλια,Μια μερα θυμαμε ειχα δώσει δυο σε εναν με ενα ποζε μπαικαλ που καθομασταν για τρυγονες,Ακουω το μπαμ κ ερχετε με ενα τρυγονι στο χερι κ μου λεει πολυ μακρινη τουφεκια απο που τα πηρες..
Το μαγαζι που τα εφερνε εδω τα εξαφανιζαν ειδικα στις τσιχλες..
 
Last edited:
Αχου Αχου τι ωραια φυσιγγιακια...love.
Εχει αλλαξει το τυπωμα βλεπω,Το πρασινο το εριχνα παλια,Μια μερα θυμαμε ειχα δώσει δυο σε εναν με ενα ποζε μπαικαλ που καθομασταν για τρυγονες,Ακουω το μπαμ κ ερχετε με ενα τρυγονι στο χερι κ μου λεει πολυ μακρινη τουφεκια απο που τα πηρες..
Το μαγαζι που τα εφερνε εδω τα εξαφανιζαν ειδικα στις τσιχλες..
Τάσο το πράσινο το επερνέ πολυ ο θείος μου και τα κίτρινα τα διασποράς
Έχω σφαξη ένα sporting θα ανεβάσω από Δευτέρα .
Από τι μου είπε βγάζει και με ατσάλινα πλεων
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top