Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Υπαρχουν 28αρια με προδιαγραφες αποκλειστικα για κυνηγι ???
ναι φιλε απλα δεν τα βρισκω εδω. τα imperial τα ισπανικα εχουν κυνηγετικες προδιαγραφες. σε νιυμερα 6 6 1/2 7 7 1/2 8 9 9 1/2.ολα αυτα τα νουμερα ερχοταν χανια αλλα το σταματησανε να το φερνουνε. οι κυπριοι εχιυν κυνηγετικα και σκοπευτικα σε 28 και 29 νουμερο. η cheddite βγαζει 28αρια σε 100αδα που εδω δεν ερχονται
 
Εγω παντως οταν λεω σκοπευτικο, εννοω για το σκοπευτηριο και μονο
Φαντάσου όμως να βρεις ένα φυσιγγι που να το ταιριάξεις και στα δύο! Το απόλυτο κέρδος. Να περνάει πατημένο το τρυγονι στα 30 μέτρα και να σου βγαίνει η προσκοπευση από ένα παρόμοιο πιάτο...;)
Τέλος πάντων, είναι ρε γαμώτο που δεν γεμίζει ο Κένταυρος 7,5 και δεν ακούει κιόλας. Δεν αρχιζετε όσοι ψωνίζετε από εκεί, να του ζητάτε 7,5; Εκεί μετά να δεις έρωτα στο σκοπευτήριο ;).love.
 
Τα due Ευρι τα εχεις ριξει χειμωνα ?.
σε κρυο χωρις υγρασια μαμουνε. εντυπωση μου εκανε η συγκεντρωση. φιλε βρηκα τσιχλα κιντα στα 20-25 μετρα και μονο που δεν τη διαμελησα. και το κουφο?? με το μαμα 4 αστρα του μπαικαλ. ασε που το χειμωνα εχει μηδεν ανακρουση και δινει και πολλαααα μετρα
 
λος πάντων, είναι ρε γαμώτο που δεν γεμίζει ο Κένταυρος 7,5 και δεν ακούει κιόλας. Δεν αρχιζετε όσοι ψωνίζετε από εκεί, να του ζητάτε 7,5; Εκεί μετά να δεις έρωτα στο σκοπευτή
Στο κυνηγι λες οτι ειναι μια χαρα τα 28 αρια του. Τα 8αρια στο σκο δεν τα σπανε τα δισκακια γιατι θες 7.5;. Μηπως για καμια φασουλα;;;;
 
Γιωργο εχεις απολυτο δικιο με το κερδος. Ελα ομως που για μενα το κυνηγι ειναι εγκεφαλικο, και η αισθηση του χαρτινου ειναι κατι που δεν το αλλαζω. Γιατι; Γιατι προφανως ειμαι κολλημενος, αλλα ρε φιλε, ειναι ολοκληρη φιλοσοφια το χαρτινο
 
αργυρη αν και ξεφευγουμε εριχνα ολα τα cheddite μια 10ετια πριν και μονο αυτα σε συνδυασμο με το τορντο της nsi στο κοκκινο κουτι. μπορω να σου πω οτι για μενα τα cheddite ειναι η πιο σταθερη σξια στην αγορα και απο τις λιγες εταιρειες που δεν κανουν αλχημειες. ειναι καλυτερη για μενα και απο την b&p. αυτο το πρασινακι το τορντο τεραστιο φυσιγγι. αμ το free shots.κριμα που σταματησε το jk6 το κιτρινο. το δουλευα απο τρυγονια τον αυγουστο μεχρι σε τσιχλα σε κρυα και νοτιαδες. αλλα εχουν παει στα υψη
 
Στο κυνηγι λες οτι ειναι μια χαρα τα 28 αρια του. Τα 8αρια στο σκο δεν τα σπανε τα δισκακια γιατι θες 7.5;. Μηπως για καμια φασουλα;;;;
Όχι δεν είναι θέμα σπασιμάτων, κερδισμένος στις ταχύτητες είσαι, στις συγκεντρώσεις και στα σπασιματα. Όπως και να το δεις το 7,5 είναι το πιο εντυπωσιακό νούμερο στο σκοπευτικο.
 
Όχι δεν είναι θέμα σπασιμάτων, κερδισμένος στις ταχύτητες είσαι, στις συγκεντρώσεις και στα σπασιματα. Όπως και να το δεις το 7,5 είναι το πιο εντυπωσιακό νούμερο στο σκοπευτικο.
Γιώργο το 7,5 με το 8,5 πόσα σκάγια έχουν διαφορά στο γραμμάριο και σε ταχύτητες έχουμε ιδέα για τι διαφορά μιλάμε;
 
αργυρη αν και ξεφευγουμε εριχνα ολα τα cheddite μια 10ετια πριν και μονο αυτα σε συνδυασμο με το τορντο της nsi στο κοκκινο κουτι. μπορω να σου πω οτι για μενα τα cheddite ειναι η πιο σταθερη σξια στην αγορα και απο τις λιγες εταιρειες που δεν κανουν αλχημειες. ειναι καλυτερη για μενα και απο την b&p. αυτο το πρασινακι το τορντο τεραστιο φυσιγγι. αμ το free shots.κριμα που σταματησε το jk6 το κιτρινο. το δουλευα απο τρυγονια τον αυγουστο μεχρι σε τσιχλα σε κρυα και νοτιαδες. αλλα εχουν παει στα υψη
Ετσι φετος με βγαλαν ασπροπρωσοπο σε δυσκολους καιρους ειδικα Πρεβεζα. Και φετος σταθερα αυτα θα παιζ σε συνδιασμο με τα λαμπρο..
 
Α
Υπαρχουν 28αρια με προδιαγραφες αποκλειστικα για κυνηγι ???
Αργυρι μην μπαινεις σε τετοια τριπακια.
Ολα τα φυσιγγια κυνηγανε. Καλο ειναι τα κυνηγιαρικα να τσιμπανε σε πιεσεις για μενα.
Προδιαγραφες δεν ξερω αν υπαρχουν, εγω παντως αποζητώ ικανοποιητικες ταχυτητες και σταθεροτητα ανα τι
σε κρυο χωρις υγρασια μαμουνε. εντυπωση μου εκανε η συγκεντρωση. φιλε βρηκα τσιχλα κιντα στα 20-25 μετρα και μονο που δεν τη διαμελησα. και το κουφο?? με το μαμα 4 αστρα του μπαικαλ. ασε που το χειμωνα εχει μηδεν ανακρουση και δινει και πολλαααα μετρα
Στο περηπατητο βαλε lambro sporting και 3 1 μαμα. Γαζωνουν.
Σοβαρα μιλαω
 
Επειδή άλλαξα πολλές φορές γνώμη για το πιο 28άρι θα πάρω για σκοπευτήριο και κυνήγι και μπερδεύτηκα άσχημα,θα πάρω τελικά του Κένταυρου συν όσα τσιχλοφύσιγγα μου έμειναν από πέρσι και ΤΕΛΟΣ!!!
Το κεφάλι μου έγινε καζάνι από την αναζήτηση και ξέχασα ότι αυτό που χρειάζομαι είναι η εξάσκηση στο σκοπευτήριο και όχι ποια μάρκα φυσίγγια θα έχω στο όπλο μου.
 
Γιώργο το 7,5 με το 8,5 πόσα σκάγια έχουν διαφορά στο γραμμάριο και σε ταχύτητες έχουμε ιδέα για τι διαφορά μιλάμε;
Για θέματα σκαγιών και ποσότητες θα πρέπει να μας βοηθήσουν οι ιδιογομωτες, δεν ξέρω Ηλία. Όπως και δεν ξέρω να σου μιλήσω και με νούμερα στις ταχύτητες. Εμπειρικά μιλάω για ότι είναι αισθητό σε μένα :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top