Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχει δοκιμάσει κανεις τα σκοπευτικα του ζωτου; αυτο που ξερω ειναι οτι τα γεμίζει με f2, τιμη στα 5,90 αν θυμάμαι καλα! Αν με βγάλει εκει ο δρόμος θα κανω τη δοκιμη μου γτ ειναι μια πυρίτιδα που αν μπορούσα θα ήθελα να γεμίσω...
Πάρε μου και εμένα ρε!
 
Υπαρχει καποιο site του κενταυρου ωστε να πληροφορηθουμε για τα προιοντα του; Για τα φυσιγγια του εννοω και οχι για τα υλικα ιδιογομωσης.

Και εγώ Χρήστο αυτό έψαχνα αλλά δεν έχει πέρα από αυτό που αφορά την ιδιογόμωση.
 
Απο το τηλεφωνο Χρηστο και θα τα μαθεις ολα..
Σιγουρα αλλα νομιζω πως οταν οι ευχαριστημενοι καταναλωνες διαφημιζουν μια επεχειρηση τοτε θα πρεπει η επιχειρηση αυτη να προσφερει ευκολη και αμεση ενημερωση για τα προιοντα της στους ενδιαφερομενους και πιθανως μελλοντικους πελατες της. Μπορει να προηγηθει μια σφαιρικη παρουσιαση ολων των προιοντων και μετα ας ακολουθησει και η τηλεφωνικη επικοινωνια μεταξυ πελατη και πωλητη...
 
Σιγουρα αλλα νομιζω πως οταν οι ευχαριστημενοι καταναλωνες διαφημιζουν μια επεχειρηση τοτε θα πρεπει η επιχειρηση αυτη να προσφερει ευκολη και αμεση ενημερωση για τα προιοντα της στους ενδιαφερομενους και πιθανως μελλοντικους πελατες της. Μπορει να προηγηθει μια σφαιρικη παρουσιαση ολων των προιοντων και μετα ας ακολουθησει και η τηλεφωνικη επικοινωνια μεταξυ πελατη και πωλητη...
Χρηστο αυτο που λες εσυ θα ηταν το ιδανικο.. Πρεπει να εκσυγχρονιστει η επιχειρηση φτιαχνοντας μια ιστοσελιδα η και ακομα ενα ηλεκτρονικο καταστημα που θα δεχεται ομορφα τις παραγγελιες του και θα εχει τα προιοντα αναλυτικα.. Απο την στιγμη που δεν το εχει κανει ακομα για τους λογους του θα αρκεστουμε στην πατροπαραδοτη μεθοδο του τηλεφωνου...yel.;)
 
Βολτα σημερα στο Αιγαλεω,στο Πεππα και στον Παρδαλακη.Ο Πεππας τα RC-2 28gr τα εχει 6.20 ενω ο Παρδαλακης τα B&P 28gr 6.50 και τα Cheddite 28gr 6,00..Λογικα στις κουτες θα κανου καλυτερες τιμες.Δεν ρωτησα γιατι ειχαν κοσμο και βιαζομουνα..
 
Βολτα σημερα στο Αιγαλεω,στο Πεππα και στον Παρδαλακη.Ο Πεππας τα RC-2 28gr τα εχει 6.20 ενω ο Παρδαλακης τα B&P 28gr 6.50 και τα Cheddite 28gr 6,00..Λογικα στις κουτες θα κανου καλυτερες τιμες.Δεν ρωτησα γιατι ειχαν κοσμο και βιαζομουνα..
Οχι φιλε μ δεν κανει καλυτερη τιμη στην κουτα. 100% τουλαχιστον ο Παρδαλακης.
 
G 3000 και Gm3 στα εξι ευρω το κουτι και νουμερα απο 7-10..
Αν και λιγο off topic ποια τα πλεονεκτηματα μειονεκτηματα μεταξυ G3000 και Gm3 , αν ειναι παρεμφερες τοτε ποιος ο λογος να υπαρχουν 2 τυποι με ιδια χαρακτηριστικα , προσωπικα με τα NSI GM3 ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν τα βρικαμε.
 
Αν και λιγο off topic ποια τα πλεονεκτηματα μειονεκτηματα μεταξυ G3000 και Gm3 , αν ειναι παρεμφερες τοτε ποιος ο λογος να υπαρχουν 2 τυποι με ιδια χαρακτηριστικα , προσωπικα με τα NSI GM3 ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν τα βρικαμε.
Ουτε εγω ξερω ας μας απαντησει καποιος που τις εχει δουλεψει και γνωριζει τις τυχον διαφορες..
 
Αν και λιγο off topic ποια τα πλεονεκτηματα μειονεκτηματα μεταξυ G3000 και Gm3 , αν ειναι παρεμφερες τοτε ποιος ο λογος να υπαρχουν 2 τυποι με ιδια χαρακτηριστικα , προσωπικα με τα NSI GM3 ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν τα βρικαμε.
Ουτε εγω και γενικα οτι εχει να κανει με gm3
 
Παιδια να ρωτήσω κατι?Εριξα σε κατι απογευματινα τσιχλας τα rocket junior 32gr ειναι απο το Θερμο και ειναι γεμισμενα με aguila και τον συγκεντροτηρα τον απλο τον Ελληνικο με ενα κυκλακι στη μεση.3 κουτια εριξα και ντρέπομαι που θα το πω πηρα 3 πουλια τα υπολιπα δεν ακουμπαγε καν το πουλι...Ηθελε διαφορετικη προσκοπευση???.Εριχνα εως τοτε με c7,κανα express δορκα και κανα labro επετειακό.Τι φτεει?Και το ιδιο προβλημα εχω και με τα b p f2...οι τουφεκιες ηταν σχετικα κοντινες στα 20-25-30 μετρα
 
Αν και λιγο off topic ποια τα πλεονεκτηματα μειονεκτηματα μεταξυ G3000 και Gm3 , αν ειναι παρεμφερες τοτε ποιος ο λογος να υπαρχουν 2 τυποι με ιδια χαρακτηριστικα , προσωπικα με τα NSI GM3 ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν τα βρικαμε.

H μια ειναι μονοβασικη κοκκωδης (GM3) και η αλλη σε φυλλιδια τετραγωνα τροποποιημενη μονοβασικη, δηλαδη εχει και νιτρογλυκερινη σε ποσοστο γυρω στο 10%
Προσωπικα προτιμω τις δευτερες
 
Οχι φιλε μ δεν κανει καλυτερη τιμη στην κουτα. 100% τουλαχιστον ο Παρδαλακης.

Παρδαλακης κανει κανει καλυτερη τιμη .Και αν εισαι και πελατης του για τα σκοπευτικα καλυτερη αν σου τα εχει παρει λογο σκοπευτηριου!
 
Παντως αν κ εχω βαρσει μερικες χιλιαδες τρυγονια & rock pigeons με 28αρια 7,5 , με ζεστη και χωρις υγρασια , τα πουλια τα καιγαμε , πολλες φορες σε αποστασεις 50+ μετρα , ειδικα αν ειχαμε κ σωστα φυσιγγια (οχι σαν φετος δλδ) κηδειες , αλλα Ελλαδα ..ενω την εχω δει την εικονα 1000αδες φορες , με κολλαει το 28αρι στην τσιχλα και θελω 30-32 γρμ ενω σιγουρα ειναι υπεραρκετο το 8αρι 28γρμ. Βεβαια καποιες δοκιμες που ειχα κανε ισε πρωινα τον Οκτ και σε περπατητα με υγρασια , ψιλο απογοητευτικα με πολλα πουλια τραυματισμενα κ αιματα καργα (αν κ με τα 30-32 την εχουμε ολοι πατησει ετσι).
 
Παντως αν κ εχω βαρσει μερικες χιλιαδες τρυγονια & rock pigeons με 28αρια 7,5 , με ζεστη και χωρις υγρασια , τα πουλια τα καιγαμε , πολλες φορες σε αποστασεις 50+ μετρα , ειδικα αν ειχαμε κ σωστα φυσιγγια (οχι σαν φετος δλδ) κηδειες , αλλα Ελλαδα ..ενω την εχω δει την εικονα 1000αδες φορες , με κολλαει το 28αρι στην τσιχλα και θελω 30-32 γρμ ενω σιγουρα ειναι υπεραρκετο το 8αρι 28γρμ. Βεβαια καποιες δοκιμες που ειχα κανε ισε πρωινα τον Οκτ και σε περπατητα με υγρασια , ψιλο απογοητευτικα με πολλα πουλια τραυματισμενα κ αιματα καργα (αν κ με τα 30-32 την εχουμε ολοι πατησει ετσι).
Τόλη θεωρείς πως με τις θερμοκρασίες που επικρατούν τον Οκτώβρη στην Ελλάδα στα Μπάσιματα μπορεί να έχουν θέμα τα 28αρια ή ήταν δικό σου το θέμα σκοπευτικά;εγώ τόλμησα και τα δοκίμασα τον Φλεβάρη στην τσίχλα και έμεινα πολύ ικανοποιημένος....και με τα due και με τα super kill
 
Τόλη θεωρείς πως με τις θερμοκρασίες που επικρατούν τον Οκτώβρη στην Ελλάδα στα Μπάσιματα μπορεί να έχουν θέμα τα 28αρια ή ήταν δικό σου το θέμα σκοπευτικά;εγώ τόλμησα και τα δοκίμασα τον Φλεβάρη στην τσίχλα και έμεινα πολύ ικανοποιημένος....και με τα due και με τα super kill
Επειδη και εμενα τολη με λενε,
Λιακο κανενα θεμα δεν έχουν τα 28αρια.Αρκει να ειναι λιγο πατημένα. Εχω ριξει 28αρια σε μερικη χιονοκαλυψη με υγρασια
 
Παντως αν κ εχω βαρσει μερικες χιλιαδες τρυγονια & rock pigeons με 28αρια 7,5 , με ζεστη και χωρις υγρασια , τα πουλια τα καιγαμε , πολλες φορες σε αποστασεις 50+ μετρα , ειδικα αν ειχαμε κ σωστα φυσιγγια (οχι σαν φετος δλδ) κηδειες , αλλα Ελλαδα ..ενω την εχω δει την εικονα 1000αδες φορες , με κολλαει το 28αρι στην τσιχλα και θελω 30-32 γρμ ενω σιγουρα ειναι υπεραρκετο το 8αρι 28γρμ. Βεβαια καποιες δοκιμες που ειχα κανε ισε πρωινα τον Οκτ και σε περπατητα με υγρασια , ψιλο απογοητευτικα με πολλα πουλια τραυματισμενα κ αιματα καργα (αν κ με τα 30-32 την εχουμε ολοι πατησει ετσι).
Για να πω την αλήθεια μια απο τα ιδια περίπου κι εγω, δοκιμασα 28 αρια τον οκτωβρη πηρα καποια πουλακια αλλα και τραυματισμενα ειχα, μολις αλλαζα στα κυνηγετικά 32αρια τα πουλιά πεφτανε καλυτερα, μου φανηκαν πιο φονικά. Για να μην αδικήσω την 28 αρα γόμωση ομως θα δοκιμασω ξανα στα μπασιματα άλλη μαρκα 28 αρι, αν κι αυτα δεν ανταπεξελθουν στον ιδιο βαθμο με τα κυνηγετικα θα συνεχισω με αυτα που εμπιστευομαι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top