Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πολύ άμεσο και με σχετικά μικρότερο λάκτισμα από του Κένταυρου(ή έτσι μου φάνηκε τέλος πάντων).

Μια χαρα σου φανηκε... Κ εγω την ιδια αποψη εχω περιπου... Εχουν πιο κοφτη κ αμεση αισθηση ανακρουσης τα Due, του Κνεταυρου δεν εχουν περισσοτερη, εχουν λιγο πιο "μακροσυρτη" ας μου επιτραπει η εκφραση λογω στησιματος... ;)

Το θεμα με την υγρασια ειναι να βρειτε ενα σχετικα κυνηγετικο 28αρι, με λιγο περισσοτερες πιεσεις ισως αλλα κ να σφιξετε κ αλλο τσοκ... Τα 28αρια θελουν σφιχτα τσοκ για να τουφεκισετε μακρια... Τα 32αρια εχουν λιγο περισσοτερα σκαγια κ ευννοουν αυτοματως σκοπευτικα...
 
Γιωργο αυτο για το τσοκακι γιατι το λες; το εχω στην Benelli και στο κυνήγι με εχει ευχαριστήσει περισσότερο απο οτιδήποτε αλλα δεν το εχω δοκιμάσει ακομα στο σκοπευτήριο..

Μάνο εννοώ ότι ακόμα και στις μακρινές για αυτό το τσοκάκι τουφεκιές τα σπασίματα ήταν έντονα.
Σαν τσοκ είναι απίστευτο,μέχρι τα 30 μέτρα κάνει ''κηδείες''.
Μια φορα σε αφησα μοναχο σου, το χωνί πετσωσες... ha haaa
Φίλε και με το Skeet έριξα και με το TM...
Με την πρώτη ευκαιρία ρίξε τα Due...
 
χθες στον αγώνα έριξα μερικά Fiocchi F3 Piston σε Νο8.5

φαίνεται να είναι ακριβώς ίδιο φυσίγγι με το Due αλλά η τιμή του απαγορευτική στα €6,5 που τα δίνει ο Δούβης,,,ορίστε και μια φώτο

αργότερα θα σφάξω ένα να δούμε και τα σωθηκά του

 
χθες στον αγώνα έριξα μερικά Fiocchi F3 Piston σε Νο8.5

φαίνεται να είναι ακριβώς ίδιο φυσίγγι με το Due αλλά η τιμή του απαγορευτική στα €6,5 που τα δίνει ο Δούβης,,,ορίστε και μια φώτο

αργότερα θα σφάξω ένα να δούμε και τα σωθηκά του

Γεια σου παυλο butcher....καλημερες!!!
 
χθες στον αγώνα έριξα μερικά Fiocchi F3 Piston σε Νο8.5

φαίνεται να είναι ακριβώς ίδιο φυσίγγι με το Due αλλά η τιμή του απαγορευτική στα €6,5 που τα δίνει ο Δούβης,,,ορίστε και μια φώτο

αργότερα θα σφάξω ένα να δούμε και τα σωθηκά του

Όμορφο φυσιγγακι εμφανισιακά!
 
Είναι τεράστια η διαφορά όμως στο οικονομικό κομμάτι,το πλεονέκτημα του due είναι ότι μπορείς να το χρησιμοποιείς και στην προπόνηση και στον αγώνα,ενώ τα άλλα είναι ακριβά για να τα βάζεις στην προπόνηση!
 
Να ναι οικονομικό ρε Βίκτωρα αλλά να σου ταιριάζει κιόλας!για μένα το due έχει όλο το πακετακι....κάτι που δεν έχω βρει σε άλλο 28αρι ακόμα....σίγουρα υπάρχουν και πολύ πιο ποιοτικά φυσίγγια με καλύτερης ποιότητας σκάγια....που είναι και το ζητούμενο να αρκεί ένα σκαγι για να σπάσει ο δίσκος αλλά θες τουλάχιστον 7€!
 
Εχει δοκιμάσει κανεις τα σκοπευτικα του ζωτου; αυτο που ξερω ειναι οτι τα γεμίζει με f2, τιμη στα 5,90 αν θυμάμαι καλα! Αν με βγάλει εκει ο δρόμος θα κανω τη δοκιμη μου γτ ειναι μια πυρίτιδα που αν μπορούσα θα ήθελα να γεμίσω...
Μάνο εδω #899 είχα κάνει παλαιότερα μια δοκιμή με ZOTOS 28γρ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top