Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απο τον 24ωρο πανω στο Πολυκλαδικο.

Το 4 παντως το τσακιζαν
Μωρέ και τα Lambro το τσακίζουνε ..... άμα το πετύχεις !!!! Προχθές έριξα το καινούργιο σχήμα πρώτη φορά και ... τον ήπια κανονικά!!! Ευτυχώς που είχε το τραπ (10), το φασιανό (7) και το εισερχόμενο (5) και δεν έπεσα σε μονοψήφιο νούμερο. Μετά έβαλε το άλλο σενάριο, πάλι από τις ίδιες μηχανές, αλλά με 1 μονό και 2 sim κι έτσι στη 2η πούλα τα πήγα καλύτερα. Αυτό το σχήμα μου άρεσε περισσότερο ... κάνεις και οικονομία στα φυσίγγια, το πολύ να ρίξεις 30 ενώ στο άλλο με 3 μονά κι 1 ντουμπλέ μπορεί να ρίξεις μέχρι 40 !!!!
 
Προσωπικα προβλημα δεν αντιμετωπισα στο σχημα που λες, ουτε με το 10 ουτε με το 9, ουτε με το 3 και το 4. Αν εξαιρεσεις βεβαια τον ντουμπλε 4-3 που δεν τον εσπασα ποτε. Οπως και να χει, μας ειπε 5 πραματα ο Γιωργος προχτες, και ανυπομονω να τα κανω πραξη. Ειδα και 1-2 μοναχος μου, και η εφαρμογη τους με βοηθησε αρκετα
 
Καλησπέρα σας! Λοιπόν έγινε σήμερα η παραγγελία,από Ρουμελιωτη.μου είπε θα τα στείλει 4 Απριλίου.750 φυσίγγια sporting παραγγείλαμε για αρχή και για δοκιμή μαζί με τον αδελφό μου.οι υπόλοιποι θελουν να τα δουν και να τα δοκιμάσουν για να καταλήξουν,και τους καταλαβαίνω γιατί πρόκειται για κάτι που δεν ξέρουμε.μεχρι τότε θα την βγάλουμε με μια 500αρα Κένταυρος..
Γιάννη, ήρθαν τα φυσίγγια;
 
Εγώ μάλλον θα επιλέξω του Κενταυρου μιας και θεωρώ ότι το ότι βάζει μπαρουτι φτιαγμένη για 28gr csb5 και όχι csb6 που είναι για 24 εμένα με καλυπτει καλύτερα!
Λευτέρη του Κένταυρου είναι μια χαρά φυσίγγια.αλλα αφού υπάρχουν και πιο φτηνά γιατί να μην τα δοκιμάσουμε? Μην κολλάς κατά την γνώμη μου στο μπαρούτι καθώς και άλλες εταιρίες πολύ μεγάλες μάλιστα βάζουν μπαρούτι για λίγο μεγαλύτερες η μικρότερες γομωσεις από το ενδεδειγμένο.το θέμα είναι το συνολικό στήσιμο του φυσιγγίου,το οποίο σαν αποτέλεσμα,μπορεί να είναι εξαιρετικό.δοκιμαζουμε βέβαια και βλέπουμε..
 
Λευτέρη του Κένταυρου είναι μια χαρά φυσίγγια.αλλα αφού υπάρχουν και πιο φτηνά γιατί να μην τα δοκιμάσουμε? Μην κολλάς κατά την γνώμη μου στο μπαρούτι καθώς και άλλες εταιρίες πολύ μεγάλες μάλιστα βάζουν μπαρούτι για λίγο μεγαλύτερες η μικρότερες γομωσεις από το ενδεδειγμένο.το θέμα είναι το συνολικό στήσιμο του φυσιγγίου,το οποίο σαν αποτέλεσμα,μπορεί να είναι εξαιρετικό.δοκιμαζουμε βέβαια και βλέπουμε..
Δεν έχεις άδικο, απλα έκφρασα την πρωτη σκέψη που εκανα διαβαζοντας τα σχολια των φίλων! Περιμένουμε την άποψή σου έτσι και αλλιώς! Θα πας σήμερα; εαν ναι το βραδάκι Θα περιμενουμε τα σχόλια σου. Καλή ανάσταση με υγεία!
 
Δεν έχεις άδικο, απλα έκφρασα την πρωτη σκέψη που εκανα διαβαζοντας τα σχολια των φίλων! Περιμένουμε την άποψή σου έτσι και αλλιώς! Θα πας σήμερα; εαν ναι το βραδάκι Θα περιμενουμε τα σχόλια σου. Καλή ανάσταση με υγεία!
Σήμερα δεν έχει σκοπευτήριο,ανοίγει πάλι την άλλη Τετάρτη.αρα δύσκολο να δοκιμαστούν μέχρι τότε..σήμερα θα τα πάρω καθώς έχουν έρθει,απλα θα πάω το απόγευμα γιατί τώρα έχω ζόρια στο χωριο..Ένα σφάξιμο θα γίνει το βράδυ να δούμε υλικά.
 
Το Σάββατο που μας πέρασε είχα πάει στο σκοπευτήριο να ρίξω 3 πούλες να δω σε τι επίπεδο βρίσκονται τα χάλια μου! Καραμπίνα Benelli M2.
Έριξα με τρία διαφορετικά φυσίγγια. Κένταυρος, Καραμανίδης και Lambro.
Απο την αρχή, τα Κένταυρος, Καραμανίδης δεν τα ανέβαζε καθόλου. Στο πρώτο φυσίγγι που το βάζουμε από την θαλάμη Τα κολλούσε στην γλώσσα. Σαν να μην μπορούσαν καθόλου να γλυστρήσουν.
Με τα Lambro κανένα πρόβλημα.
Το κοινό που έχουν αυτά τα δύο φυσίγγια είναι ο κάλυκας που νομίζω ότι είναι FIEM.
Παρήγγειλα και από τον Ρουμελιώτη για δοκιμή.
Ελπίζω να μην έχω το ίδιο πρόβλημα.
Δεν είναι τυχαίο που τα φυσίγγια του Κενταύρου τα κλεινει ο καραμανιδης....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top