Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Νικόλα μάλλον ο Μανώλης εννοεί με 2* ή 1* τσοκαρισμα,οπότε μια χαρά θα τον καλύψουν οι δοκιμές σου.
για τα τσοκ εννοει μαλλον νικολη ασσο ,και 2 αστρα
Έχετε δίκιο παιδιά, είμαι άυπνος από χτες.
 
Παιδιά τα super kill τελικά ξέρει κάποιος υλικά ; Ενημερώθηκα ότι είναι με csb 5- fiem -688 δεν ξέρω συγκεντρωτηρα ,εάν έχει ζμ τότε δεν είναι ολόιδιο με του Κενταύρου ; Η ο Κένταυρος βάζει 686 !!
 
Παιδιά τα super kill τελικά ξέρει κάποιος υλικά ; Ενημερώθηκα ότι είναι με csb 5- fiem -688 δεν ξέρω συγκεντρωτηρα ,εάν έχει ζμ τότε δεν είναι ολόιδιο με του Κενταύρου ; Η ο Κένταυρος βάζει 686 !!
Του Κένταυρου έχουν σίγουρα 686 ... Για τα super kill πάντως δεν έχω ιδέα !!!
 
Παιδιά τα super kill τελικά ξέρει κάποιος υλικά ; Ενημερώθηκα ότι είναι με csb 5- fiem -688 δεν ξέρω συγκεντρωτηρα ,εάν έχει ζμ τότε δεν είναι ολόιδιο με του Κενταύρου ; Η ο Κένταυρος βάζει 686 !!
Α καλα.παει η g3000 που τα γέμιζε? Θ ακριβυνε εεεε?
.sarcastic.
 
Είδα εχτές σε μια δημοσίευση στο fb κάτι φυσίγγια RM 28 gr gold premium και μάλιστα έγραφαν ότι έχουν επινικελομενα σκαγια... φαινόντουσαν αρκετά προσεγμενα και σχετικά οικονομικά.
Τα θέλω για κυνήγι και μόνο...μήπως ξέρουμε τι μπαρούτι εχουν και μήπως τα εχει δοκιμάσει κάποιος σε κυνήγι?
 
Επειδη είχε και άλλα φυσίγγια έλεγε τιμές από 5,5 μέχρι 6,5 οπότε δεν ξέρω ακριβώς...αλλά και 6,5 να έχουν αν είναι καλά χαλαλι...Το θέμα είνα, είναι καλά η μπα?Γιατί από ότι κατάλαβα αυτός στα στελνει από τον Πύργο καθώς δεν υπάρχουν στην Αθήνα και λογικά θα πρέπει να να κούτα.
 
Επειδη είχε και άλλα φυσίγγια έλεγε τιμές από 5,5 μέχρι 6,5 οπότε δεν ξέρω ακριβώς...αλλά και 6,5 να έχουν αν είναι καλά χαλαλι...Το θέμα είνα, είναι καλά η μπα?Γιατί από ότι κατάλαβα αυτός στα στελνει από τον Πύργο καθώς δεν υπάρχουν στην Αθήνα και λογικά θα πρέπει να να κούτα.
Είναι πολύ καλό φυσιγγι αλλά δεν το έχω ρίξει στο κυνήγι. Λίγο τσιμπημένο στην σνάκρουση....χειμωνιάτικο θα το χαρακτήριζα. Κάποτε τα είχαμε πάρει 5,5€ το κουτί. Μετά τα πήγε 5,80....γιάυτο ρώτησα για 6. Δεν νομίζω να τα έχει πάει 6,5.
 
Αν το φυσιγγι το θες κ για τσίχλες κ κοντινές αποστάσεις εγώ θα προτιμούσα απλά σκαγια... Το rm premium είναι πολύ καλό φυσιγγι, με ισπανική πυρίτιδα γεμιζονται... Ο λόγος που προτιμώ απλά σκαγια είναι στις περιπτώσεις που η τουφεκια δεν πάει σωστά πάνω στο θηραμα για να πάρει τα απαραίτητα σκαγια για άμεση καταβολή αλλά την πάρουν τα ακροσκαγα... Τα σκληρά η επινικελωμενα σκαγια είναι πιθανόν να κάνουν περισσότερα διαμπερη κ να έχουμε περισσότερα τραυματισμενα... Στα μπασιματα τα rm με σφιχτά τσοκ κ ψηλωμενες τσίχλες είναι απόλαυση πάντως...
 
Άρη σε ευχαριστω πολύ όπως και τους υπόλοιπους.Τα σκοπευτικά σκέφτομαι να τα χρησιμοποιήσω μόνο στα μπασιματα τσίχλας τον Οκτώβρη μετά στα περπάτημα ρίχνω αλλά...Απλά στα μπασιματα οι ντουφεκιες είναι καρτερίσιες- μακρινες και απολαυστικές και για αυτό θέλω να έχω καλό φυσιγγι.
Στο περπατητο δεν με νοιάζει και τόσο...
Πάντως μας έχεις ξεστραβωσει εδώ μέσα...ενωτερος και από το About είσαι.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top