Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Νομίζω οτι η λογική απάντηση ειναι οτι αφού έχουν καθιερωθεί τα 24 στο σκητ-τραπ κ τα 28 στο σπορτινγκ τότε πιος ο λόγος να γεμιζουν οι εταιρίες στα 26γρ.
Δεν ειναι καθόλου τεχνικό αλλα εμπορικό το θέμα πιστεύω.
Διαφονω καθετα......τα 26 γρ δεν τα πλασαρουν στην αγορα για να μην παρεξηγηθουν τα 24 κ 28...yelling.γιατι δεν λετε την αληθεια .sarcastic.
 
Για μας δεν πηρες;
τα είχε κάνει παραγγελία η κοπέλια μου απο την προηγουμενη εβδομάδα και τα πήρα σήμερα, λογικά θέλει παραγγελία. Θα τα δοκιμασεις εσύ που κατεχεις και αν ειναι καλά θα χτυπήσουμε καμία μπόλικα ;). Η μαλακια είναι οτι δεν ρώτησα αν μπορει να τα βγάλει σε άλλα νούμερα, 7,5πχ.sarcastic.
 
Πριν κάτι χρόνια που είχα πάει στο κατάστημα του κ δεν είχε τα δικά του φυσίγγια στο νούμερο που του ειπα ,εκατσε και μου γέμισε 4 κουτιά επιτοπου.
Όποτε μάλλον μπορεί αρκεί να έχει 7,5αρια.
 
Θεοφραστε για ριξε κ ενα ζυγισμα οποτε μπορεσεις στην πυριτιδα κ μετρα κ το υψος του καλυκα αν μπορεις...
Μου το ειχε παει ο Ανδρεας οτι θα βγαλει σκοπευτικο σε καλη τιμη κ να που το εκανε.... Αναμενουμε εντυπωσεις...
 
Θεοφραστε για ριξε κ ενα ζυγισμα οποτε μπορεσεις στην πυριτιδα κ μετρα κ το υψος του καλυκα αν μπορεις...
Μου το ειχε παει ο Ανδρεας οτι θα βγαλει σκοπευτικο σε καλη τιμη κ να που το εκανε.... Αναμενουμε εντυπωσεις...
Το βράδυ θα γυρησω Αθήνα Άρη και θα γίνουν οι σχετικές μετρήσεις ζυγίσεις
 
Μιας και είμαι Πάτρα είπα να πάρω 5 κουτιά sporting από τον Ρουμελιώτη. Λεει csb fiocchi και τιμη πολύ καλή κατα την γνώμη μου στα 23€ τα 5 κουτιά και 4,5€ στο κουτί απο 10αδα και πάνω
image hosting above 5 mb
.xm.Ετσι όπως τη βλέπω μεσα στον κάλυκα μου φαίνεται πολύ ''ξανθιά'' για CSB-5..νομίζω θα έπρεπε να ''γκριζοφερνε'' περισσότερο...
Θα μου πεις, δε φαίνεται και καλά και οι μπαρούτες αλλάζουν και απόχρωση από παρτίδα σε παρτίδα...

Οπως και να' χει το καλο είναι οτι όλο και περισσότερες εταιρίες, μικρες-μεγάλες, βάζουν (τουλάχιστον) ένα φυσίγγιο sporting στην γκαμα τους και μάλιστα με πολύ καλή τιμή και συνήθως χωρίς εκπτώσεις στην ποιότητα...
 
Μιας και είμαι Πάτρα είπα να πάρω 5 κουτιά sporting από τον Ρουμελιώτη. Λεει csb fiocchi και τιμη πολύ καλή κατα την γνώμη μου στα 23€ τα 5 κουτιά και 4,5€ στο κουτί απο 10αδα και πάνω
image hosting above 5 mb
Σαν θανατικοσ του ρουμελιωτη Εγω τα εχω δοκιμασει περσει τον φλεβαρη ειναι εξερετικα εχει και 30αρια αν δεν κανω λάθος.δεν προλαβα να τα σφαξω
 
Ωπα.
τα είχε κάνει παραγγελία η κοπέλια μου απο την προηγουμενη εβδομάδα και τα πήρα σήμερα, λογικά θέλει παραγγελία. Θα τα δοκιμασεις εσύ που κατεχεις και αν ειναι καλά θα χτυπήσουμε καμία μπόλικα ;). Η μαλακια είναι οτι δεν ρώτησα αν μπορει να τα βγάλει σε άλλα νούμερα, 7,5πχ.sarcastic.

Ωπα
Περιμενε
Σου εκανε η κοπελια παραγγελία φυσίγγια. ?
Ρε παιδες τι τους βάζετε στο φαΐ στειλτε κ δω τα συστατικα. .sarcastic..cool..cool.
Δεν εχω παραπονο ισα ισα με καταλαβαινει κ σέβεται την λατρεία μου για το κυνηγι.
Αλλα της δικιάς μου αν της ελεγα...κλεισε μου μια κουτα ταδε φυσίγγια να περασω να τα παρω αύριο μαλλον με το μισο θα με έβλεπε.
Οχι πως θα την αδικουσα κιολας .sarcastic.
 
Ωπα.


Ωπα
Περιμενε
Σου εκανε η κοπελια παραγγελία φυσίγγια. ?
Ρε παιδες τι τους βάζετε στο φαΐ στειλτε κ δω τα συστατικα. .sarcastic..cool..cool.
Δεν εχω παραπονο ισα ισα με καταλαβαινει κ σέβεται την λατρεία μου για το κυνηγι.
Αλλα της δικιάς μου αν της ελεγα...κλεισε μου μια κουτα ταδε φυσίγγια να περασω να τα παρω αύριο μαλλον με το μισο θα με έβλεπε.
Οχι πως θα την αδικουσα κιολας .sarcastic.
Ευτυχώς είχε καθαρίσει ο πατέρας της πριν απο μας για μας.sarcastic..sarcastic.
 
Μίλαγα πριν λίγο με τον Αντρέα, με την CSB-6 στο 1,35 είναι γεμισμένα τα φυσίγγια με 8,5 νούμερο σκάγια και κλείσιμο στα 58,2mm. Ο Αντρέας είναι φιλαράκι και πολύ καλό παιδί. Η τιμή των 4,5€ το κουτί, τα σπάει πραγματικά αν αναλογιστεί κάποιος ότι πρόκειται για κάλυκα Fiocchi και τα φυσίγγια είναι σε κουτάκια. Μου είπε ότι στον Πυργετό άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις το φυσίγγι του.
 
Μίλαγα πριν λίγο με τον Αντρέα, με την CSB-6 στο 1,35 είναι γεμισμένα τα φυσίγγια με 8,5 νούμερο σκάγια και κλείσιμο στα 58,2mm. Ο Αντρέας είναι φιλαράκι και πολύ καλό παιδί. Η τιμή των 4,5€ το κουτί, τα σπάει πραγματικά αν αναλογιστεί κάποιος ότι πρόκειται για κάλυκα Fiocchi και τα φυσίγγια είναι σε κουτάκια. Μου είπε ότι στον Πυργετό άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις το φυσίγγι του.
Γιωργο εχεις σκοπο να τα δοκιμασεις;εχεις εικονα πως θα γινοταν να τα δοκιμασουμε;
 
Γραφει νουμερο 8. Λεει οτι γεμιζει 8,5 γιατι δεν το γραφει; Να τηλ να δω αν στελνει Αθηνα
 
Μακαρι αν βρεθει ενα καλο και φτηνο φυσιγγι για σκοπευτηριο να καναμε μια ομαδικη παραγγελια ......!
 
Γιωργο εχεις σκοπο να τα δοκιμασεις;εχεις εικονα πως θα γινοταν να τα δοκιμασουμε;
Τι να σου πω Ηλία, αγοράζουν δύο φίλοι μια κούτα των 250 και τα δοκιμάζουν.
Γραφει νουμερο 8. Λεει οτι γεμιζει 8,5 γιατι δεν το γραφει; Να τηλ να δω αν στελνει Αθηνα
Σε όλη την Ελλάδα στέλνει με το ΚΤΕΛ αλλά δεν ξέρω τι χρεώσεις κάνει το ΚΤΕΛ. Γράφει ν.8 γιατί έχει τυπωμενους τους κάλυκες, από την στιγμή όμως που ενημερώνει δεν υπάρχει πρόβλημα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top