Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
εκτιμώ πως εφόσον αφορά σε "εκρηκτικό" προιόν, οφείλεις να το δηλώνεις......
εάν ΔΕΝ το δηλώνεις και σε πιάσουν θα έχεις πρόβλημα.....
το ΑΝ επιτρέπεται, σίγουρα γνωρίζει ο τελωνειακός που έχει και τις επίσημες οδηγίες.....
Βέβαια, τόσοι Ιταλοί που έρχονται/έρχονταν στα καρτέρια της Δυτικής Ελλάδας, πώς περνούσαν τα πυρομαχικά ?????...άρα λοιπόν την απάντηση θα στη δώσει ο τελώνης
 
Σήμερα δοκιμή σε απογευματινό 24 γρ 9,5 και 28 γρ 8,5 .... το 28 8,5 έριξα μιά τουφεκιά που θα μου μείνει για ολη μου τη ζωή ! Το 24 ειναι Lambro skeet και το 28 NSI UNO PRIMA ,το 24 το έβαζα στη κάτω κάνη με 4* και το 28 πάνω με 3* .
Στο χαρτόνι και τα δύο πυκνή τουφεκιά αλλά 40 εκατοστά κύκλο μόνο ...Σκέφτομαι το 24 να το δουλέψω στο περπατητό
..
 
vpentza,
Ποια η γνώμη σου για το FinnClassic 612 συγκριτικά με το 512;

Χρησιμοποιώντας το κινητό, έγραψα λάθος το μοντέλο του όπλου μου...
έχω το 512S και καθόλου εμπειρία από το 612...
Είναι απόλυτα απροβλημάτιστο και απόλυτα τίμιο πόζε...
Για το 512S μπορώ επίσης να παραθέσω , αν θέλεις, και γνώμες...ειδικών
 
Χρησιμοποιώντας το κινητό, έγραψα λάθος το μοντέλο του όπλου μου...
έχω το 512S και καθόλου εμπειρία από το 612...
Είναι απόλυτα απροβλημάτιστο και απόλυτα τίμιο πόζε...
Για το 512S μπορώ επίσης να παραθέσω , αν θέλεις, και γνώμες...ειδικών
Το sd light η το κανονικο ; τι βαρος εχει;
 
Συμφωνώ μαζί σου. Έχω το SD, πιστοποιημένο για ατσάλινα με θαλάμες 3.5" και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ευχαρίστως να ακούσουμε και απόψεις ειδικών.
Αυτή είναι μια δημοσιευμένη παρουσίαση :
http://www.go-outdoor.gr/κυνήγι/άρθρα-για-τον-εξοπλισμό/όπλα/finn-512-s-σουπερ-ποζε.html
 
Καλό και ενημερωτικό το άρθρο του Μπάμπη.
Στο δικό μου όπλο είχα πρόβλημα δυσκολίας ανοίγματος μετά την πυροδότηση της κάτω κάννης. Κόντυνα λίγο τον κάτω επικρουστήρα και το πρόβλημα εξαφανίστηκε.
 
Aυτο θα ρωταγα και γω Παυλο. Χτες το ειδα, και αναρωτιομουν χαρακτηριστικα, βαρος γομωσης και τετοια. Και φυσικα αν ερθει ποτε προς τα δω ;)
 
Χθες κυκλοφορησε η Β&P αυτο το teaser στα media και εγινε χαμος. Φυσιγγι σκοπευτικο με F2, προκομμενα πτερυγια, σκαγια με 5% αντιμονιο, 435 μδ αρχικη, καλυκας Gordon, συγκεντρωτηρας με πολυ αμορτισερ, τι αλλο να ζητησεις δηλαδη. Το μονο που ξερουμε για την ωρα ειναι οτι θα ειναι για σκοπευτικη χρηση και οτι θα υπαρξουν διαφοροι τυποι και λεπτομερειες θα ακολουθησουν πολυ συντομα
 
Αποφασισα φετος να ξοδεψω τη σκοπευτικη πυριτιδα που μου εχει μεινει, και επειτα να αγοραζω. Δυστυχως ο χρονος δεν ειναι οσος θα ηθελα για να γεμιζω και σκοπευτικα
 
Λευτερη, ο χρονος ειναι το θεμα μου οχι η ελλειψη υλικων. Αν ειχα οσο ηθελα, θα γεμιζα απο τωρα για να εχω καβα το καλοκαιρι. Απλα διαπιστωσα, οτι περαν της ωραιας ασχολιας, οικονομικα δεν κερδιζω τιποτα το φοβερο.

Τα κυνηγετικα δεν το συζητω, ειναι αλλη κατηγορια, και δε με βλεπω να εγκαταλειπω την ιδιογομωση συντομα ;)
 
Φυσιγγι-oνειρο απο τη B&P συντομα στην αγορα.

http://imgur.com/piiJB01
Παύλο άμα ενδιαφέρεσαι κάνε ένα τηλ στο μαγαζί στην Λάρισα. ο άνθρωπος μου είπε ότι τα κάνει εισαγωγή μόνος του και ότι την νέα σεζόν θα φέρει όλη την σειρά mg2 πάλι. οπότε μπορεί να φέρει και αυτά.
 
Παύλο άμα ενδιαφέρεσαι κάνε ένα τηλ στο μαγαζί στην Λάρισα. ο άνθρωπος μου είπε ότι τα κάνει εισαγωγή μόνος του και ότι την νέα σεζόν θα φέρει όλη την σειρά mg2 πάλι. οπότε μπορεί να φέρει και αυτά.

Πολυ σε ευχαριστω για τη πληροφορια. Ειναι καποια Β&P που δεν τα φερνει ο αντιπροσωπος Ελλαδα οπως ολη η καινουργια σειρα ΝΙΚΕ, το ΜG2 και λοιπα.
Μου αρεσει η πρωτοβουλια του συγκεκριμενου μαγαζατορα με την απευθειας εισαγωγη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top