ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Γιατί όχι;
Γενικά τη κερδίζω σε θέμα κατανομής??αξιζη τον κόπο να το φτιάξω???
Επειδή όλα σχεδόν είναι με συγκεντρωτήρα θα έχεις καλύτερα κέντρα .
Δεν είναι τυχαίο ότι όλα τα τσοκ φρένου έχουν τρύπες για τη διάσπαση της φλόγας και των αερίων.
 
Μη μπερδεύεις τα τσοκ φρένου με το τσοκ με πορτινγκ δεν κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά.Σιγουρα μειώνεις τη λεγόμενη έκρηξη στομίου.και γλιτώνεις αναπήδηση κάνης και αυτά συνηγορούν σε μια βελτίωση της ντουφέκιας
 
Γενικά τη κερδίζω σε θέμα κατανομής??αξιζη τον κόπο να το φτιάξω???
Η πρωτη φωτο ειναι τα hyper chokes του Ηφαιστου(παπατσαρουχας) οπως σου ειπε κι ο συναδελφος @Panagiotis K., δυστυχως δεν τα εχω δοκιμασει για να εχω αποψη εχω δυο τετοια(5* και 3*...) αλλα ειναι σε σπειρωμα breda και θελω να βρω να τα ανταλλαξω με ιδια για σπειρωμα benelli...ο @aris_kalamata καπου εδω μεσα ειχε γραψει οτι σε ενα οπλο που τα ειχαν δοκιμασει ειδαν μεγαλη βελτιωση εμενα παλι ενας φιλος που τα ειχε μου ειπε δεν...η δευτερη φωτο ειναι μαλλον φρενου αν ειναι με αντιθετη γωνια στυλ kick's smoke να θυμασαι οτι αν θελεις να αντιγραψεις kicks οι μοιρες της γωνιας ειναι 45 και η διαμετρος τρυπας περιπου 4mm(λιγο μικροτερο απο 4mm γυρω στο 3,9mm γιατι τρυπες εγιναν με τρυπανι μετρημενο σε ιντσες αμερικανοι βλεπεις...)Τωρα αν αξιζει να το φτιαξεις οι γνωμες διιστανται εχω κατι φιλους που την καταβρηκαν με τα kick's εγω που εχω ενα ΙΜ σε crio plus δεν ειδα και τιποτα το τρελο αλλα να πω την αληθεια δεν το εχω κυνηγησει και πολυ...Το σιγουρο ειναι οτι αυτα που σου δινει η ιδιογομωση δεν υπαρχει περιπτωση να τα παρεις απο ενα τσοκ ουτε στο ελαχιστο ...προσωπικη αποψη παντα.... αλλα θα φτιαξω και εγω ενα ετσι για την καβλα...
 
Τρυπανι εγραψα για χαριν συνεννοησης,μπορει να ηταν κονδυλι φρεζοδραπανου...οτι ηταν τελος παντων το κοπτικο ηταν μετρημενη η διαμετρος του σε μοναδες αγγλοσαξωνικου και οχι μετρικου....
Το κλασικό τρυπάνι δεν κόβει υπό γωνία κι αν το κάνει,δεν το κάνει σταθερά.
Η σωστή δουλειά γίνεται με κονδύλι και φρεζοδραπανο που διαθέτει διαιρέτη.
 
Η πρωτη φωτο ειναι τα hyper chokes του Ηφαιστου(παπατσαρουχας) οπως σου ειπε κι ο συναδελφος @Panagiotis K., δυστυχως δεν τα εχω δοκιμασει για να εχω αποψη εχω δυο τετοια(5* και 3*...) αλλα ειναι σε σπειρωμα breda και θελω να βρω να τα ανταλλαξω με ιδια για σπειρωμα benelli...ο @aris_kalamata καπου εδω μεσα ειχε γραψει οτι σε ενα οπλο που τα ειχαν δοκιμασει ειδαν μεγαλη βελτιωση εμενα παλι ενας φιλος που τα ειχε μου ειπε δεν...η δευτερη φωτο ειναι μαλλον φρενου αν ειναι με αντιθετη γωνια στυλ kick's smoke να θυμασαι οτι αν θελεις να αντιγραψεις kicks οι μοιρες της γωνιας ειναι 45 και η διαμετρος τρυπας περιπου 4mm(λιγο μικροτερο απο 4mm γυρω στο 3,9mm γιατι τρυπες εγιναν με τρυπανι μετρημενο σε ιντσες αμερικανοι βλεπεις...)Τωρα αν αξιζει να το φτιαξεις οι γνωμες διιστανται εχω κατι φιλους που την καταβρηκαν με τα kick's εγω που εχω ενα ΙΜ σε crio plus δεν ειδα και τιποτα το τρελο αλλα να πω την αληθεια δεν το εχω κυνηγησει και πολυ...Το σιγουρο ειναι οτι αυτα που σου δινει η ιδιογομωση δεν υπαρχει περιπτωση να τα παρεις απο ενα τσοκ ουτε στο ελαχιστο ...προσωπικη αποψη παντα.... αλλα θα φτιαξω και εγω ενα ετσι για την καβλα...
Εγώ έχω την 302 με τα τσοκ του παπατσαρουχα. Μια μουφα και ένα 3αρι 5 εκ...γα@@@# αυτά τα τσοκ
 
Γενικά τη κερδίζω σε θέμα κατανομής??αξιζη τον κόπο να το φτιάξω???

Για μένα δοκίμασε όπως το πορτινγκ του Ήφαιστου. Το μοναδικό σχέδιο που έχει τις τρύπες πριν το τελείωμα που έχει και περισσότερο νόημα
 
Καλημέρα έχει κανείς anaconda LR να μου πει τι έξοδο στομίου έχει; Για να δω πόσο μου βγαίνει στον 18,3 της Benelli

Short 18,54
Mid 18,16
Long 17,78
Black mamba 17.52

3* ονομαστικά βγαίνει στο όπλο σου Παναγιώτη, αλλά μπορεί να σε καλύψει και για 2* να μην σου πω και για LF...
 
0,54 μου βγαίνει έχω άυλο μετρημένο 18,32-17,78=0,54
Short 18,54
Mid 18,16
Long 17,78
Black mamba 17.52

3* ονομαστικά βγαίνει στο όπλο σου Παναγιώτη, αλλά μπορεί να σε καλύψει και για 2* να μην σου πω και για LF...
Καθαρό δύο βγαίνει το black mamba μου βγαίνει 0,8
 
Back
Top