Τουρκικά όπλα

Να ρωτησω κατι οσους γνωριζουν ?
Τα Stoeger τα εισαγει και ειναι γενικοτερα κάτω απο την σκέπη της Beretta,
αλλα όλα τα ανταλλακτικά της ειναι συμβατά με των Benelli ?
Ναι γίνεται εισαγωγή από κάποια εταιρία στο Μοναστηράκι δε νομίζω ότι είναι όλα τα ανταλλακτικά συμβατά αλλά πολλά ταιριάζουν χωρίς κανένα πρόβλημα έχω δει που αλλάζουν εξωλκείς απο benelli σε Stoeger κ.α. Απο ανταλλακτικά δεν υπάρχει θέμα σου φέρνουν ότι θες οπότε δε χρειάζεται να στηρίζεσαι στα ανταλλακτικά των benelli.
 
Επισης, χωρις να εχω διαβασει ολα τα θεματα εδω, θεωρω πως κακως ανησυχειτε τοσο πολυ για την ποιοτητα των τουρκικων οπλων,αν σκεφτειτε οτι παιδια που εχουν τουρκικα οπλα για σκοποβολή, ριχνουν σε 2-3 ωρες οσα φυσιγγια ριχνει ενας κυνηγος σε μια σεζον...και ΑΝ.
Και δεν παρουσιαζουν καποιο προβλημα.
Ο μονος λόγος να μην παρεις τουρκικο κατα την αποψη μου, ειναι για να μην ενισχυεις την τουρκικη αμυντικη βιομηχανια με ελληνικά λεφτα 😅
 
Τώρα είναι η σειρά της Τουρκίας μετά το Βέλγιο και την Ισπανία για φτηνά όπλα. Ακριβαίνουν κι αυτά σιγά σιγά με ταυτόχρονη άνοδο της ποιότητας. Σε κάποια χρόνια πιθανών να έρθει η σειρά της Κίνας ή της Ινδίας.
 
Τώρα είναι η σειρά της Τουρκίας μετά το Βέλγιο και την Ισπανία για φτηνά όπλα. Ακριβαίνουν κι αυτά σιγά σιγά με ταυτόχρονη άνοδο της ποιότητας. Σε κάποια χρόνια πιθανών να έρθει η σειρά της Κίνας ή της Ινδίας.
Το Πακιστάν .....
 
Παιδιά όπου υπάρχουν λεφτά παεί και η τεχνολογία τα υπόλοιπα να χαμέ να λέγαμε απλά γιατί όλα αγοράζονται ακόμη και τα μυαλά.Εδω οι πέντε τρίχες είχαν όλοι και σκεπασμένες με τσεμπέρια στο Ντουμπάι μια πεδιάδα με άμμο για να έχουν λεφτά την έχουν κάνει παράδεισο .Που αν δεν ήταν πετρελαιάδες θα τρώγαν μπανάνες σε δένδρα ακόμη .Και εσείς λέτε για την Κίνα .Που κοντεύει να αγοράσει τις ΗΠΑ με το χρέος που της έχουν
 
Μια χαρά είναι η Μάβερικ οπλαρα και σταθερή αξία χρόνων
Έκανα κάμποση έρευνα πριν την πάρω και μπορώ να πω ότι αξίζει πολύ παραπάνω από τα 355€ που έδωσα. Το όπλο κυκλοφορεί από το 1988 και έχει αποδειχθεί τι είναι. Τη μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε η κάνη της.. έχει πολύ μέταλλο όχι αστεία.
 
Εγώ κέρδισα μια mirage από αυτές που φέρνει ο Αλαμάνος σε μια κλήρωση από ενα κυνηγητικό μαγαζί, σε μια σεζόν έσπασε ο σιδηρόδρομος διαλύθηκαν πιστόνια το μόνο καλό ήταν η κάννη της η οποία είχε φοβερή καταβολή με 3* όπου και αν έριχνα...τώρα την έφτιαξα και τη δίνω αν ενδιαφέρεται κάποιος 250€ έχω κλείσει μια Beneli να πάρω συν ότι έχω αρκετά όπλα ακόμη δεν μου λείπουν τα χρήματα
 
Τι αλλο να ζητησει κανεις απο ενα οπλο.... :cool:
Καλοπουλητη.
Και δεν κάνω καθόλου πλάκα δηλαδή αν είχα όρεξη για πατέντες θα την έβαζα αυτή τη κάννη στη Beneli πχ και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο μιλάμε τα σκοτωματα της το κάτι άλλο
 
Back
Top