Φερ' το στα μέτρα σου...

Θα το ανοίξω και θα βάλω όλη την διαδικασία που έχω καταλήξει εγώ μετά από πολλούς πειραματισμους κ πολύ ψάξιμο κ διάβασμα. Το θέμα όμως είναι τεράστιο και δεν είναι τυχαίο πως έχουν γραφτεί και βιβλία σχετικά με το oil finishing.
 
  • Like
Reactions: jnp
Χρήστο μην το βάλεις αυτο το πράγμα στα ξύλα του οπλου σου. Θα σου κάνει ζημιά τόσο στα ξύλα όσο και στο πρόσωπο.
 
Χρήστο μην το βάλεις αυτο το πράγμα στα ξύλα του οπλου σου. Θα σου κάνει ζημιά τόσο στα ξύλα όσο και στο πρόσωπο.

Γιωργο δεν ξερω τι θα κανει στο ξυλο αλλα απο τη στιγμη που το εβγαλα για να το φωτογραφισω, φτερνιζομαι συνεχεια, τρεχουν τα ματια μου και η μυτη μου και εχω μια απαισια γευση στο στομα μου. Τα χερια μου τα εχω πλυνει αμετρητες φορες ...
 
Δεν είσαι σπαστικος, εισαι βιαστικος συμπαθεστατε Ιωάννη... ☺
Τους πόρους θα τους σφραγισω στην συνέχεια, αφού γράφω... συνεχιζετε.
Θα γίνει σφραγισμα με λάσπη από το ίδιο το ξύλο.
Το λινελαιο όμως πρέπει πρώτα να φτάσει όσο πιο βαθιά γίνεται, εμποτισμος και μετά να σφραγιστει.
Πρέπει να ανοίξω thread...
Έτσι αλλάζει η ιστορία.
Αυτός ο εμποτισμος που περιγράφεις καλό είναι να γίνεται και στο μέσα μέρος των ξυλων.
 
Last edited:
Γιάννη για τα ξύλα μου το έδωσε
Χρήστο είμαι σίγουρος γιαυτο που λέω. Δειξτο και σε κάποιους που ξέρουν καλά Αγγλικά.
Πρόσεξε επίσης ότι είναι τοξικο για τα μάτια και το δέρμα. Δεν είναι δυνατόν να είναι για επαλειψη των ξυλων που συνεχώς τα πιάνεις.
 
Χρήστο είμαι σίγουρος γιαυτο που λέω. Δειξτο και σε κάποιους που ξέρουν καλά Αγγλικά.
Πρόσεξε επίσης ότι είναι τοξικο για τα μάτια και το δέρμα. Δεν είναι δυνατόν να είναι για επαλειψη των ξυλων που συνεχώς τα πιάνεις.

Γιάννη δες 4 post πιο πάνω. Δεν πρόκειται να το βάλω γιατί εκτός των άλλων είμαι και αλλεργικός...
 
εε ανοιχτε το ρε παιδια να παρουμε καποιες ιδεες?
τι θα γινει? σε λιγες μερες θα παραλαβουμε το κοντακι. να μην ξερουμε τι κανουμε?;)

Φιλε Γιαννη, καινουγιο τελικα εκανες, η τροποποιηση το υπαρχον?
 
Θα το ανοίξω και θα βάλω όλη την διαδικασία που έχω καταλήξει εγώ μετά από πολλούς πειραματισμους κ πολύ ψάξιμο κ διάβασμα. Το θέμα όμως είναι τεράστιο και δεν είναι τυχαίο πως έχουν γραφτεί και βιβλία σχετικά με το oil finishing.

Άντε ρε Γιώργο θα το ανοίξεις ή το άνοιξες και δεν πήρα χαμπάρι; :)
 
Ωραια η χουφτα και για μεγάλες παλάμες, αντε θαχεις να ασχολείσαι και με τα λαδια.
Σκοπευτήρια δεν εχουμε αλλά σε καρτέρια τσίχλας θα το ευχαριστηθεις.
Το Μόντε Κάρλο αν σου κάτσει είναι αποτελεσματικο.
 
Back
Top