Φερ' το στα μέτρα σου...

Το έβαλες που το έβαλες, πήγαινέ το και κάνα δυο χιλιοστά δεξιά.
Δάσκαλε καλημέρα πες μου την γνώμη σου η πρώτη φωτογραφία είναι από την Rafaello και η δεύτερη από την m2 που τώρα προσπαθώ να ρυθμησω.Με την Rafaello πέρυσι είχα πολύ καλά αποτελέσματα.IMG_20240825_093248.jpgIMG_20240901_194025.jpg
 
Δάσκαλε καλημέρα πες μου την γνώμη σου η πρώτη φωτογραφία είναι από την Rafaello και η δεύτερη από την m2 που τώρα προσπαθώ να ρυθμησω.Με την Rafaello πέρυσι είχα πολύ καλά αποτελέσματα.View attachment 90921View attachment 90922
Καρφί η μ2 στο κυνήγι η μ2 πως τα πας;
 
Δάσκαλε καλημέρα πες μου την γνώμη σου η πρώτη φωτογραφία είναι από την Rafaello και η δεύτερη από την m2 που τώρα προσπαθώ να ρυθμησω.Με την Rafaello πέρυσι είχα πολύ καλά αποτελέσματα.View attachment 90921View attachment 90922
Αριστερόχειρας;
 
Έπρεπε να γύρω πολύ δεξιά το κεφάλι και της έδωσα κι'αλλο cast με διπλή φλάντζα.
Το παρακανες όμως απ'ότι φαίνεται. Λίγο παραπάνω καστ δεν είναι κακό αλλά νομίζω ότι αυτό δεν είναι λίγο. Πιθανόν στο κυνήγι να κουμπώνεις λιγότερο και να είσαι κέντρο.
 
Το παρακανες όμως απ'ότι φαίνεται. Λίγο παραπάνω καστ δεν είναι κακό αλλά νομίζω ότι αυτό δεν είναι λίγο. Πιθανόν στο κυνήγι να κουμπώνεις λιγότερο και να είσαι κέντρο.
Όντως έτσι κάνω γιατί παρασύρομαι από το θήραμα και ξεκολαω.
 
Όντως έτσι κάνω γιατί παρασύρομαι από το θήραμα και ξεκολαω.
Εάν ξεκολλάς όμως στην Rafaello θα είσαι και πολύ ψηλά. Το καλύτερο είναι να σταθεροποιήσεις την επώμιση σου πατώντας γερά στο κοντάκι και να στήσεις τα μέτρα σου έτσι. Το πολύ πολύ να χρειαστεί να το σκέφτεσαι για λίγο καιρό στο κυνήγι μέχρι να αυτοματοποιηθεί. Συν ασκήσεις στο σπίτι φυσικά.
 
Εάν ξεκολλάς όμως στην Rafaello θα είσαι και πολύ ψηλά. Το καλύτερο είναι να σταθεροποιήσεις την επώμιση σου πατώντας γερά στο κοντάκι και να στήσεις τα μέτρα σου έτσι. Το πολύ πολύ να χρειαστεί να το σκέφτεσαι για λίγο καιρό στο κυνήγι μέχρι να αυτοματοποιηθεί. Συν ασκήσεις στο σπίτι φυσικά.
Η Rafaello έχει την β φλάντζα και πολύ cast.δοκιμασα και τη c στο κυνήγι με το ίδιο cast δεν μπορούσα να χτυπήσω,βάζω ξανά την β με το ίδιο cast στο ίδιο κυνήγι και πήρα 7 στα 10.Το έχω προσπαθήσει πολύ αλλά δεν μπορώ συνέχεια παρασύρομαι.
 
Μονο με το ραφα έχεις καλά αποτελέσματα 7-10;
Ναι! με την μ2 δεν μπορούσα να χτυπήσω τώρα προσπαθώ να την φτιάξω γιατί την έχω τόσα χρόνια μου αρέσει πολύ και δεν τη χάρηκα καθόλου.αυτο που κατάλαβα είναι ότι είναι αλλιώς ρινχω στο χαρτί αλλιώς στο κυνήγι.
 
Ναι! με την μ2 δεν μπορούσα να χτυπήσω τώρα προσπαθώ να την φτιάξω γιατί την έχω τόσα χρόνια μου αρέσει πολύ και δεν τη χάρηκα καθόλου.αυτο που κατάλαβα είναι ότι είναι αλλιώς ρινχω στο χαρτί αλλιώς στο κυνήγι.
Ψήλωσε την κι αυτήν λοιπόν.
 
Ναι! με την μ2 δεν μπορούσα να χτυπήσω τώρα προσπαθώ να την φτιάξω γιατί την έχω τόσα χρόνια μου αρέσει πολύ και δεν τη χάρηκα καθόλου.αυτο που κατάλαβα είναι ότι είναι αλλιώς ρινχω στο χαρτί αλλιώς στο κυνήγι.
Σημαδεύεις καθόλου ή ρίχνεις τελείως ενστικτωδώς;
 
Ναι! με την μ2 δεν μπορούσα να χτυπήσω τώρα προσπαθώ να την φτιάξω γιατί την έχω τόσα χρόνια μου αρέσει πολύ και δεν τη χάρηκα καθόλου.αυτο που κατάλαβα είναι ότι είναι αλλιώς ρινχω στο χαρτί αλλιώς στο κυνήγι.
Αυτο υποψιάζομαι και εγω αλλιώς στο τεστ Τσόρτσιλ αλλιώς στο κυνήγι ότι το παθαίνω εγω
 
Back
Top