Φερ' το στα μέτρα σου...

Μου φαινεται Δημητρη λιγουτσικο δεξια και εισαι ΟΚ

Αυτό με παιδεύει τόσα χρόνια.Να το κάνω λίγο δεξιό ,πανάθεμα με ,αλλά αυτό τίποτα .Από άκρα αριστερά μέχρι ...λίγο αριστερά. .sarcastic.
 
Αν δεν παιρνει αλλο δεξια κλιση τοτε μαλλον πρεπει να σκεφτεις το ενδεχομενο να γυρισεις λιγο ολο το κοντακι αν κ πλαστικο σε καποιον ειδικο, υπαρχουν τροποι... ΑΠο την αλλη το τοσο πολυ γυρισμα ειναι κ λιγο επιφοβο γιατι δεν ξερω μετα κατα ποσο το πελμα θα πατα σωστα στον ωμο σου η θα βγαινει περισσοτερο στον ωμο οπου κ μοιραια πολλες τουφεκιες ισως συνεχισουν να φευγουν αριστερα λογω κακης εφραμογης με το σωμα....xm.
 
........ΑΠο την αλλη το τοσο πολυ γυρισμα ειναι κ λιγο επιφοβο γιατι δεν ξερω μετα κατα ποσο το πελμα θα πατα σωστα στον ωμο σου η θα βγαινει περισσοτερο στον ωμο οπου κ μοιραια πολλες τουφεκιες ισως συνεχισουν να φευγουν αριστερα λογω κακης εφραμογης με το σωμα....xm.
Αυτό συμβαινει και τώρα Αρη .Απο ένα σημείο και μετά απο την πολύ κλίση που του έδωσα μπήκα σ'αυτό τον φαύλο κύκλο.Οντως το καταλαβαίνω οτι ήδη μου πατάει έξω αρκετές φορές και προσπαθώ να το μαζέψω.
 
Δημήτρη μήπως να δώσεις λίγη κλίση στο πέλμα; .xm.
Χθες οπως και άλλη φορά το ξαναδοκίμασα.Εβαλα στο πέλμα μονόπατα απο αριστερά υλικό 2,5 χιλιοστά. Δεν ειδαμε διαφορά.Στο τέλος απο τις πολλές κλισεις θα το κάνω κλίτσα..sarcastic.
 
Αυτό με παιδεύει τόσα χρόνια.Να το κάνω λίγο δεξιό ,πανάθεμα με ,αλλά αυτό τίποτα .Από άκρα αριστερά μέχρι ...λίγο αριστερά. .sarcastic.
Δημήτρη αυτό το θέμα με την αριστερά να το προσέξεις ... μπορεί μια μέρα να ξυπνήσει και να ρίχνει δεξιά ..!!! είδες τι συμβαίνει με την κυβέρνηση, απο αριστερά σε δεξιά "μετρα" !! χαχαχ.sarcastic.
Πέρα από την πλάκα..Το άλλο θέμα που μπορεί να παίζει ρόλο ειναι η επόμιση .. ίσος επηρεασμένος απο άλλο όπλου που έριχνες παλιά να κανείς κάποιο λάθος στο κράτημα του όπλου ... πχ δοκίμασε να κρατάς την πάπια ένα κλίκ πιο πίσω απο ότι συνήθως .
(αυτό το θέμα ήταν η λύση σε ίδιο πρόβλημα που είχε ο αδερφός μου στην μετάβαση από δίκαννο σε καραμπίνα. )
και εγώ εξακολουθώ να φεύγω λίγο αριστερά άλλα όσο σταθεροποιούμε στην επόμιση πλησιάζω κέντρο .. καμιά σχέση με τισ πρώτες δοκιμές μου . το ψάχνω
 
Το πρώτο πράγμα που έκανα στον Πλαστουγρό το 2009 που πήρα την Μπερέτα ήταν να γυρίσω το κοντάκι. Όσους και να συμβουλεύτηκα το ίδιο πράγμα με συμβούλευσαν, λέγοντας μου πως επειδή ήθελα αρκετά cast off, οι κλήσεις δεν θα μου έδιναν παρά απειροελάχιστο. Του Ζολώ το τουφέκι θέλει ελάχιστα δεξιά και θα του το πρεσάρουν πολύ εύκολα. Δεν ξέρω γιατί τόση ταλαιπωρία και πολυετή προβλήματα. Πάρε τις φώτο και τράβα στον Γιώργο να σε μοντάρει αμέσως :)
 
Δημήτρη αυτό το θέμα με την αριστερά να το προσέξεις ... μπορεί μια μέρα να ξυπνήσει και να ρίχνει δεξιά ..!!! είδες τι συμβαίνει.ha ha ha. με την κυβέρνηση, απο αριστερά σε δεξιά "μετρα" !! χαχαχ
Χαχαααχααασασχαχ... Σωστός!
Συγνώμη για το οφ τοπικ αλλά δεν κρατήθηκα...
Επίσης χρόνια πολλά στους κυνηγούς που λένε πολλές αληθινές ιστορίες! Να μας χαιρονται.sarcastic..sarcastic..ha ha ha..ha ha ha.
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΜΑΧUS.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΨΗΛΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ..ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕΞΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΣΤ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΤΣ..ΤΩΡΑ ΜΕΝΕΙ Η ΔΟΚΙΜΗ
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΜΑΧUS.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΨΗΛΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ..ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕΞΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΣΤ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΤΣ..ΤΩΡΑ ΜΕΝΕΙ Η ΔΟΚΙΜΗ

.xm.δηλαδή ;
 
11836695_862798393801996_7584812700236992136_n.jpg
 
Μια ιδέα για όποιον θέλει να πειραματιστεί εύκολα με το μήκος του κοντακιού ακόμα και το πιτσ . Φέτες από ξύλο μπάλσα , κόβεται πανεύκολα στο σχήμα του πέλματος υπάρχει σε πολλά διαφορετικά πάχη , 2-3-4-5 mm και με ένα γυαλόχαρτο μπορούμε κάποιες από τις ποιο χοντρές πχ 5mm να τις κάνουμε φάλτσο για να δώσουμε πιτσ .

upload pic
 
Μια ιδέα για όποιον θέλει να πειραματιστεί εύκολα με το μήκος του κοντακιού ακόμα και το πιτσ . Φέτες από ξύλο μπάλσα , κόβεται πανεύκολα στο σχήμα του πέλματος υπάρχει σε πολλά διαφορετικά πάχη , 2-3-4-5 mm και με ένα γυαλόχαρτο μπορούμε κάποιες από τις ποιο χοντρές πχ 5mm να τις κάνουμε φάλτσο για να δώσουμε πιτσ .

upload pic
Βαγγέλη που βρίσκεις τέτοιο ξύλο;
 
Back
Top