Φερ' το στα μέτρα σου...

διαβασα ένα παραπολυ σωστο μυνημα , και θελω λοιπον να ρωτησω και εσενα και ολους , τι σχεση εχει αν είναι το χτενι παραλληλο με την ριγα με το αν ψιλοτουφεκαει το οπλο ?
Μάλλον καμία σχέση δεν έχει Μήτσο. Μάλλον, λέω, δεν είμαι σίγουρος, γι'αυτό και δεν μίλησα για κλίσεις αλλά γενικά για ύψος χτένιου. :)
 
Αναλογα και τι σ@τα έχεις στον εγκέφαλο σου. Έχω φτιάξει και χαλάσει τα όπλα μου 1000 φορές όλο κάτι μου φταίει, είτε είναι αίσθηση είτε αποδοτικότητα είτε για να δω η κάθε αλλαγή τι αντίκτυπο έχει και αν είναι μετρήσιμο....hair.
 
Μάλλον καμία σχέση δεν έχει Μήτσο. Μάλλον, λέω, δεν είμαι σίγουρος, γι'αυτό και δεν μίλησα για κλίσεις αλλά γενικά για ύψος χτένιου. :)
ετσι ακριβως , καμια μα καμια σχεση δεν εχει ο τυπος του κοντακιου η της λαβης με το που ριχνει το οπλο , για αυτο σου λεω μερικοι εχουν καταστρεψει την μιση ελλαδα , το που ριχνει το οπλο το καθοριζει πιο πολύ το υψος του χτενιου και μετα η κλιση του πιτς αλλα και το ζυγισμα του οπλου , το βαρος της σκανδαλης και μερικα άλλα πιο πονηρα εργα , δεν εχει καμια σχεση το μοντε καρλο με ψιλοτουφεκισμα , μπορεις πανεύκολα να ριχνεις με μοντα καρλο σε λαγοκυνηγι η ακομα πιο ωραια σε κυνηγι γουρουνιού , τωρα θυμηθηκα πολλα χρονια πριν που προτεινε ενας πολύ γνωστος κυνηγητικος αρθογραφος την αλλαγη του απλου κοντακιου των Βενελλι σε κοντακι από 20 cal Βενελλι δεν θυμαμαι ακριβως το μοντελο ,το οποιο εβγαινε με κανη slug , κοντακι που από το ιταλικο εργοστασιο ηταν μοντε καρλο
 
θελει πολύ κοπο χρημα και χρονο γι ανα φτιαχτει ένα κοντακι να ριχνει σε ολες τις γωνιες εκει που κοιταμε ,

Θέλει κόπο, υπομονή και επιμονή!
Το κοντακι στήνεται σιγά σιγά και με σίγουρα βήματα!
Πες τε τα Χρυσοστομοι.......γιατί ακούω κάτι τρελά, του έστειλα τα μέτρα μου και μου το έστειλε πίσω, ή πήγα μια φορά στο μαγαζί με μέτρησε και το πήρα την άλλη μέρα και έφυγα και δεν βρίσκω παράθυρο να πηδηχτώ.....:)
 
Πες τε τα Χρυσοστομοι.......γιατί ακούω κάτι τρελά, του έστειλα τα μέτρα μου και μου το έστειλε πίσω, ή πήγα μια φορά στο μαγαζί με μέτρησε και το πήρα την άλλη μέρα και έφυγα και δεν βρίσκω παράθυρο να πηδηχτώ.....:)
Ειναι κ ο μονος λογος που δεν εχω φτιαξει...ακομα... κοντακι στο 725... Γιατι ξερω οτι για να βρω αυτη τη "μαγικη" εικονα που θελω, θα το πληρωσω διπλο σε εξοδα Καλαματα-Αθηνα... :(
 
Γνώρισα άνθρωπο που έδωσε 1800€ για να φτιάξει valeriano από Ελλάδα - Ιταλία .buy buy..buy buy..buy buy.
έναν ??? εξω ξερω 30 , 2500 και 3000 το κάθε κοντακι , εχω δει αποθηκη γεματη πεταμενα κοντακια , εχω δει καπο με πεντε κοντακια μεσα , εχω δει να αλλαζει στην πουλα 2 κοντακια βαλεριανο ενας φιλος , και πολλα αλλα
 
έναν ??? εξω ξερω 30 , 2500 και 3000 το κάθε κοντακι , εχω δει αποθηκη γεματη πεταμενα κοντακια , εχω δει καπο με πεντε κοντακια μεσα , εχω δει να αλλαζει στην πουλα 2 κοντακια βαλεριανο ενας φιλος , και πολλα αλλα
Και κοροϊδεύετε εμένα που η ράσπα πάει γόνα και σανιδιά grade6.asking.
 
έναν ??? εξω ξερω 30 , 2500 και 3000 το κάθε κοντακι , εχω δει αποθηκη γεματη πεταμενα κοντακια , εχω δει καπο με πεντε κοντακια μεσα , εχω δει να αλλαζει στην πουλα 2 κοντακια βαλεριανο ενας φιλος , και πολλα αλλα
Κ μετα να ακους κ την απαντηση... Αυτο ειναι το σωστο κοντακι, ετσι το εφτιαξε ο "μαστορας" που ξερει... Εγω πρεπει τωρα να μαθω να καθομαι πανω σε αυτο... .hair.
 
50-50 η κατανομή , για μενα θελεις 2 χιλιοστα επανω το χτενι
αυτές οι βολές έγιναν με καινούργιο όπλο ,χωρίς καμιά επέμβαση. Εγώ έκανα δυο παρατηρήσεις , πρώτον οι δυο πρώτες βολές που δεν ήταν καθόλου σημαδευτές πήγαν μεν σχεδον 90% κέντρο αλλά ήταν χαμηλά στον πίνακα.
Δεύτερον οι δυο επόμενες βολές που σημάδεψα λίγο ποιο επίμονα , λίγο όμως, πήγαν ψηλότερα αλλά έφυγαν και δεξιότερα.
 
Κ μετα να ακους κ την απαντηση... Αυτο ειναι το σωστο κοντακι, ετσι το εφτιαξε ο "μαστορας" που ξερει... Εγω πρεπει τωρα να μαθω να καθομαι πανω σε αυτο... .hair.
Για μένα με τον σωματότυπο που έχω ποιο εύκολο είναι να μάθω την τσίχλα να κάθετε μπροστά στην κάννηdrive car
 
Full και τι φυσιγγι? Πχ 28γρ sporting κανει?
Ναι κ με 28αρια, δεν υπαρχει θεμα... Να παει η τουφεκια σου σαν μονοβολο θες στην ουσια... Δεν σε ενδιαφερουν τα σκαγια αλλα το συνολο της... Γι αυτο λενε οσο πιο κλειστο τσοκ γινεται, για να μην σε παραπλανα η διασπορα των σκαγιων... ;)
 
Back
Top