Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Λοιπόν μιας και έχει τελειώσει για εμένα το κυνήγι της τσίχλας από τις 11 Νοέμβρη ( ένα περπατητο πηγαίνω στις 28 Φλεβάρη) ήθελα να γράψω τη γνώμη μου για κάποια φυσέκια που δοκίμασα φέτος μιας και τα πολυαγαπημένα μου Jordan 32 gr μου τελείωσαν μετά από 6 χρόνια. Πήρα διάφορα κουτιά για να δω αν υπήρχε κάποιο που θα μου τραβήξει το ενδιαφέρον.

Αρχικά πήρα το Gm3 fast της nsi. Ωραίο φυσέκι , μαλακό και με ωραία σκοτωματα ειδικά τις πρώτες πρωινές ώρες. Για κάποιο περίεργο λόγο όταν είχε βγει ο ήλιος για τα καλά έπεφτε η απόδοση του. Αλλά σα βαθμολογία θ ατού έβαζα 7/10

Την ίδια μέρα πήρα και της Λάμπρο το veloce (ανάθεμα την ώρα ) . Δε θα γράψω πολλά ,απλά θα πω ... μάπα!!! 2/10 και πολύ του βάζω

Δοκίμασα επίσης το classica light ths nsi ,το οποίο για εμένα μόνο light δεν ήταν. Με το δίκανο για την ακρίβεια και λόγο ζέστης κατά κύριο λόγο την άκουγα στερεοφωνικά και από θέμα σκοτωματος τα πουλιά έπεφταν αλλά ετρεχες σαν Κεντέρης να μη τα χάσεις . 5/10

Χρησιμοποίησα επίσης τα express 32 του δορκα τα οποία μου έδωσαν τις τουφεκιές που περίμενα μιας και τα χρησιμοποιούσα και άλλες χρονιές αλλά και σε αυτά υπήρχαν μέρες που έτρεχες να πιάσεις του κοτσιφους . Ήταν όμως μαλακά και αν προσεχές λίγο παραπάνω είχες καλά ποσοστά επιτυχίας. 8/10

Αυτά που εξέπληξαν ήταν τα Λάμπρο α 32 γρ τα οποία εγώ δεν καταδεχομουν να τα βάλω στα τουφεκιά μου ,ο φιλος μου όμως έπινε για μέρες νερό στο όνομα τους και επειδή ότι σκότωναν και σε αποστάσεις αρκετά μακρινές, μόνο από αυτά που είδα θα του βάλω 9/10

Ένα φυσέκι που πήρα τις τελευταίες μέρες των περασμάτων ήταν τα cervo του Καρδαρά. Μέτριο φυσέκι,άλλες φορές σκοτωνες και άλλες νόμιζες ότι έριχνες ασφαιρα...και πολύ βρώμα ρε παιδί μου στις κάνες του τουφεκιού. 6/10


Είχα πάνω από μήνα να γράψω και ξέρω ότι το παραχεσα τώρα. Δεν πειράζει,οποίος βαριέται προσπερνά
Πρεπει να είναι φοβερά αυτά τα Α1 τελικά.
Για να πατάει like κ μια ψυχή (ονόματα δεν λέμε) θα γαζώνουν τα άτιμα...
Θα φορτώσω πολύ πράμα
 
Αν σου αρεσαν τα Jordan 32 που γεμιζοταν με Aquila τοτε τα Express 32 γιατι σου αρεσαν..;;; Οοοεεεοοο....;;; ;)
Ναι και αυτά τα ίδια είναι ,έχω ακούσει όμως ότι οι καινούργιες παρτίδες είναι με άλλη μπαρούτι...δε ξέρω τι ισχυει
 
Πρεπει να είναι φοβερά αυτά τα Α1 τελικά.
Για να πατάει like κ μια ψυχή (ονόματα δεν λέμε) θα γαζώνουν τα άτιμα...
Θα φορτώσω πολύ πράμα
Βρε δε μπα ναναι και η μετενσάρκωση των ρεμινγκτον....δε ξαναβάζω αυτή την εταιρεία στο τουφέκι μου... και καλό να είναι πλέον είμαι προκατειλημμένος
 
Πατάω κανένα like για να αποφύγω την μήνυση .cofee.
images
 
Παρακαλείται το μέλος Alex37 να μην χρησιμοποιεί αντίστροφη ψυχολογία μέσω ψυχολογικών επιχειρήσεων (Psy-Ops) στα πλαίσια της εμπορικής προώθησης συγκεκριμένων προϊόντων.
Busted!:D
 
Last edited:
Παρακαλείται το μέλος Alex37 να μην χρησιμοποιεί αντίστροφη ψυχολογία μέσω ψυχολογικών επιχειρήσεων (Psy-Ops) στα πλαίσια της εμπορικής προώθησης συγκεκριμένων προϊόντων.
Busted!:D
Δεν στρίβεις και ένα για εμάς...
 
Καλησπέρα μήπως έχει ρίξει κανένας 28αρια το Λαμπρό και ξέρει τι μπαρούτι έχουν? Συγνώμη Alex37 αμαρτανω τό ξέρω αλλά το μπάτζετ μέχρι εκεί έφτανε τα Nodel 7.7€ .
AS Vectan έχουν όλα τα 28αρια του, εκτός από το Series 5 (με 5% αντιμόνιο) που έχει 206V, αλλά αυτό δεν συμφέρει γιατί είναι ακριβό.
 
Back
Top