Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ο Τσακ Νορις ασχολούνταν με ιδιογόμωση;;; :cool:
Σαφώς και ο Τσακ ιδιογομώνει. Μάλιστα έχει εφεύρει και ορισμένες πολύ ενδιαφέρουσες ευρεσιτεχνίες όπως για παράδειγμα το φυσίγγι 180 μοιρών για ρουαγιάλ τουφεκιές.:D
 
Χθες είχα παει γραμματικό στο καρτέρι μια ώρα κρύωσα
Σήμερα Βοιωτίας δεν είχε κρύο
Κυριακή τι λέει στα μέρη σου λέω να κάνω μια βόλτα
Θα έχει βροχές
Τι μου θύμισες τώρα...
Οταν έμενα Ραφηνα πήγαινα Γραμματικό συνέχεια.
Κ φουλ δοκιμές στα νταμάρια
 
Ρουμελιώτη να βρεις την υγεία σου...
Συμφωνώ...πήρα κάτι κουτιά ν9 32γρ τα μπλε....πολύ καλά φυσίγγια...το καλό να λέγεται...όπλο μ2 με τσοκ ic τζεμινι....μέχρι και 30 μετρα (και λίγα λέω μη παρεξηγήσουν μερικοί για το μ2) τα πουλιά όλα ξερά....άριστα τα φυσίγγια του....δεν είχα πάρει ποτε πριν (εδώ από εσάς τα άκουσα και είπα να τα δοκιμάσω) και τώρα μετά τη πρωτοχρονιά που ήμουν Πάτρα πήρα 6 κουτιά...μάλλον τώρα που θα ξαναπάω θα του πω να μου έχει έτοιμη μια κούτα των 500....
 
Last edited:
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή τώρα μαθαίνω, ξέρει κάποιος να μου πει τι σημαίνει συγκεντρωτηρας Gualandi , ταπα Gualandi και βυσμα GT? Ποιο από αυτά είναι συγκεντρωτηρας και ποιο μισοταπα?
Το υλικό που περιλαμβάνεται ανάμεσα στην πυρίτιδα και τα σκάγια,έχει επικρατήσει να λέγεται,βυσμάτωση.Οποτε τον όρο βύσμα ή τάπα,μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε για οποιοδήποτε υλικό χρησιμοποιούμε.Τα συνηθέστερα είναι ο συγκεντρωτηρας,η μισοταπα,ο διασπορέας και η μάλλινη με τις παραλλαγές της.Ο συγκεντρωτηρας περιλαμβάνει ποτηράκι στο οποίο περιέχονται τα σκάγια ή μέρος αυτών.Η μισοταπα μπορεί να έχει ένα μικρό ποτήρι ή καθόλου.Gualandi είναι ιταλική εταιρεία η οποία παράγει και βύσματα φυσιγγίων,συγκεντρωτηρας,μισοταπες κλπ.Ο Gt είναι συγκεντρωτηρας της nsi.
Ένας απ'τους συγκεντρωτηρες gualandi1673772927031.png
Μισοταπες gualandi1673773071817.png1673773155479.png
και ο GT 1673773126528.png
 
Το υλικό που περιλαμβάνεται ανάμεσα στην πυρίτιδα και τα σκάγια,έχει επικρατήσει να λέγεται,βυσμάτωση.Οποτε τον όρο βύσμα ή τάπα,μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε για οποιοδήποτε υλικό χρησιμοποιούμε.Τα συνηθέστερα είναι ο συγκεντρωτηρας,η μισοταπα,ο διασπορέας και η μάλλινη με τις παραλλαγές της.Ο συγκεντρωτηρας περιλαμβάνει ποτηράκι στο οποίο περιέχονται τα σκάγια ή μέρος αυτών.Η μισοταπα μπορεί να έχει ένα μικρό ποτήρι ή καθόλου.Gualandi είναι ιταλική εταιρεία η οποία παράγει και βύσματα φυσιγγίων,συγκεντρωτηρας,μισοταπες κλπ.Ο Gt είναι συγκεντρωτηρας της nsi.
Ένας απ'τους συγκεντρωτηρες gualandiView attachment 64993
Μισοταπες gualandiView attachment 64995View attachment 64997
και ο GT View attachment 64996
Ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση!
 
Back
Top