Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ρε παιδιά που θα φτάσει αυτό το χαλι πήγα να πάρω ένα κουτάκι sporting Λαμπρο που είχα πάρει πριν 10 μέρες και είχε πάρει αύξηση από 7.20€ σε 8.00€ και μου είπε ο πωλητής ότι και όλα τα σκοπευτικά της NSI θα πάρουν αύξηση μόνο τα κυνηγετικά και αυτά μέχρι αρχές Μαρτίου τι σχεδιάζουν θα τρελαθουμε τελειος αα και αύριο θα δούμε τιμή για την σειρά 2 του Λαμπρο τι τιμή θα έχει.
 
Ρε παιδιά που θα φτάσει αυτό το χαλι πήγα να πάρω ένα κουτάκι sporting Λαμπρο που είχα πάρει πριν 10 μέρες και είχε πάρει αύξηση από 7.20€ σε 8.00€ και μου είπε ο πωλητής ότι και όλα τα σκοπευτικά της NSI θα πάρουν αύξηση μόνο τα κυνηγετικά και αυτά μέχρι αρχές Μαρτίου τι σχεδιάζουν θα τρελαθουμε τελειος αα και αύριο θα δούμε τιμή για την σειρά 2 του Λαμπρο τι τιμή θα έχει.
Θα παμε για κυνηγι και αντι να σκεφτομαστε αν θα μας φτασουν τα φυσιγγια θα σκεφτομαστε μην ριξω πολλες τουφεκιες.... Ειναι τραγικο
 
Όταν έχουν 5 και 10 χιλιάδες 28αρια απο έναν πελάτη και μόνο παραγγελία σε νεκρή περίοδο τον φουκαρα τον κυνηγό θα λυπηθούνε στο κωλοδάχτυλο?
Λάθος καιρό διάλεξα μου φαίνεται να στραφώ προς το σκοπευτήριο. Λίγο να πεις ότι ασχολείσαι θες 20-25 κουτάκια το μήνα τουτεστην μια 150αρου. Αν βάλεις και αγορά όπλου που κοιτάζω στην εξίσωση καλά κρασια..
 
Όταν έχουν 5 και 10 χιλιάδες 28αρια απο έναν πελάτη και μόνο παραγγελία σε νεκρή περίοδο τον φουκαρα τον κυνηγό θα λυπηθούνε στο κωλοδάχτυλο?
Άλεξ είναι τραγικό ρε φίλε δεν μπορώ να τό καταλάβει ο νους μου τι παίζει θέλουν να γίνει για λίγους και για αυτούς που έχουν χρήματα η απάντηση ήταν τού μαγαζατορα ήταν ότι ακριβηνε τό μολύβι και το πλαστικό.
 
Άλεξ είναι τραγικό ρε φίλε δεν μπορώ να τό καταλάβει ο νους μου τι παίζει θέλουν να γίνει για λίγους και για αυτούς που έχουν χρήματα η απάντηση ήταν τού μαγαζατορα ήταν ότι ακριβηνε τό μολύβι και το πλαστικό.
Εγώ ξέρω ότι με αφορμή τον Πούτιν φόρεσαν προφυλακτικά οι καιροσκόποι-κερδοσκόποι και τρυπάνε σουφρες αβερτα.
Το λέγαμε και παλιότερα ως..."Μάθανε ότι γ@μιομαστε πλακωσανε και οι γύφτοι".
 
Άλεξ είναι τραγικό ρε φίλε δεν μπορώ να τό καταλάβει ο νους μου τι παίζει θέλουν να γίνει για λίγους και για αυτούς που έχουν χρήματα η απάντηση ήταν τού μαγαζατορα ήταν ότι ακριβηνε τό μολύβι και το πλαστικό.
Επρεπε να ρωτήσεις τον μαγαζάτορα όταν πέσουν πάλι οι τιμές των πρώτων υλών αν θα ρίξουν και αυτοί τις τιμές στα φυσίγγια. Μας δουλεύουν κανονικά.
 
Λάθος καιρό διάλεξα μου φαίνεται να στραφώ προς το σκοπευτήριο. Λίγο να πεις ότι ασχολείσαι θες 20-25 κουτάκια το μήνα τουτεστην μια 150αρου. Αν βάλεις και αγορά όπλου που κοιτάζω στην εξίσωση καλά κρασια..
Γενικώς είναι ασύμφορο πια.Ειτε θες φυσίγγια και πούλιες, είτε θες φυσίγγια, βενζίνες, διόδια, ψωμί, καφέ, ηρεμιστικά.
 
Επρεπε να ρωτήσεις τον μαγαζάτορα όταν πέσουν πάλι οι τιμές των πρώτων υλών αν θα ρίξουν και αυτοί τις τιμές στα φυσίγγια. Μας δουλεύουν κανονικά.
Τι να ρωτήσω ρε φίλε δεν την ξέρεις την απάντηση κάτι άλλο θα σκεφτούν για να αισχροκερδισουν.
 
Φέτος έχω ξεφύγει κατά πολύ στις εξόδους μόνο για την τσίχλα
Και αυτό το κοιτούσα προχθές
9-12-22 κάνω σέρβις το αμάξι έλεγε 364000 χιλ
23-12-23 παω για λάστιχα κοιτάμε τα χιλιόμετρα 366640 χιλ
23-1-23 369506
5500 και κάτι ψιλά χιλ χιλιόμετρα
Βάλτε ποσο πετρέλαιο έκαψα
Για ζημιές όλες τις βάσεις τις αλλαξα τς γαμησα τη μάνα ,τι μου έσπασε το τιμόνι ευτυχώς σταματημένο , λάστιχα , δυναμό ,το ρεζερβουάρ ξηλώθηκε ε αυτό όταν τελειώσει το κυνήγι θα το φτιάξω αν μείνει αμάξι
Βάλτε τώρα φυσίγγια ,διόδια , ρουχα
Και δεν μιλάω να παω όπως πέρσι για φασα η λαγο που ανέβαινα Τρεις και λίγο Κοζανη
ΑΡΩΣΤΕΙΑ καλύτερα Σκοπευτηριο και να έχω των Λεωνιδα να ρίχνει και κανένα μπινελίκι
 
Ρε παιδιά που θα φτάσει αυτό το χαλι πήγα να πάρω ένα κουτάκι sporting Λαμπρο που είχα πάρει πριν 10 μέρες και είχε πάρει αύξηση από 7.20€ σε 8.00€ και μου είπε ο πωλητής ότι και όλα τα σκοπευτικά της NSI θα πάρουν αύξηση μόνο τα κυνηγετικά και αυτά μέχρι αρχές Μαρτίου τι σχεδιάζουν θα τρελαθουμε τελειος αα και αύριο θα δούμε τιμή για την σειρά 2 του Λαμπρο τι τιμή θα έχει.
Όπως πάει το πράγμα το δίλημμα θα είναι: Φυσοκάλαμο, ή σφεντόνα...
 
Back
Top