Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αν κοιτάξουμε τους πίνακες που έχουν τα lambro στα κουτιά, βλέπουμε ότι για τσίχλα τα προτεινόμενα νούμερα είναι 8-10. Βέβαια ξέρω άνθρωπο, πραγματικά φοβερό τουφέκι, φανατικό της lambro, που κυνηγάει τσίχλα με #7-#8 με 2* και του λέω συνέχεια, ότι οι επιλογές του δεν συμβαδίζουν με τις προτάσεις της εταιρίας!!😛🤣🤣
 
Αν κοιτάξουμε τους πίνακες που έχουν τα lambro στα κουτιά, βλέπουμε ότι για τσίχλα τα προτεινόμενα νούμερα είναι 8-10. Βέβαια ξέρω άνθρωπο, πραγματικά φοβερό τουφέκι, φανατικό της lambro, που κυνηγάει τσίχλα με #7-#8 με 2* και του λέω συνέχεια, ότι οι επιλογές του δεν συμβαδίζουν με τις προτάσεις της εταιρίας!!😛🤣🤣
Κανονικά έπρεπε να λέει το κουτί... "Καθίστε διπλοκαρτερο με έναν φίλο που χρησιμοποιεί άλλα φυσίγγια για καλύτερα αποτελέσματα!"
 
Αν κοιτάξουμε τους πίνακες που έχουν τα lambro στα κουτιά, βλέπουμε ότι για τσίχλα τα προτεινόμενα νούμερα είναι 8-10. Βέβαια ξέρω άνθρωπο, πραγματικά φοβερό τουφέκι, φανατικό της lambro, που κυνηγάει τσίχλα με #7-#8 με 2* και του λέω συνέχεια, ότι οι επιλογές του δεν συμβαδίζουν με τις προτάσεις της εταιρίας!!😛🤣🤣
έχει πάει ο κουμπάρος μου πριν αρκετά χρόνια σε κυνηγομαγαζο εδώ τοπικό που έβγαζε και δικά του φυσιγγια. Απο λάθος είχε κολλήσει στα 34 γραμμάρια το 6 ανάποδα και παίρνει ο δικός μου 5 κουτιά και φεύγει. Σάββατο ξημερωματα μαζεμένοι όπως πάντα τοτε στο πατρικό του για καφέ στο τζάκι πριν την εξόρμηση. Βλεπω τα κουτιά στο τραπέζι και ανοίγω ένα και βλέπω τυπωμένο το 6!!! Ρε του λέω τι πήρες??? Κοβουμε ένα και είχε όντως 6αρια!!! Δεν μαμιεται λέει θα τα ρίξω!!! Λοιπον, τις θερμοκαψε τις τσιχλες εκείνο το Σαββατοκύριακο σε τέτοιο σημείο που σκεφτόταν σοβαρά να πάρει πάλι 6αρια!!! Αρα και στα σκάγια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα... προτεινόμενα νούμερα και πίνακες και φουτσες μπλε! Ειναι ωραία κουβέντα και αέναη όμως....
 
έχει πάει ο κουμπάρος μου πριν αρκετά χρόνια σε κυνηγομαγαζο εδώ τοπικό που έβγαζε και δικά του φυσιγγια. Απο λάθος είχε κολλήσει στα 34 γραμμάρια το 6 ανάποδα και παίρνει ο δικός μου 5 κουτιά και φεύγει. Σάββατο ξημερωματα μαζεμένοι όπως πάντα τοτε στο πατρικό του για καφέ στο τζάκι πριν την εξόρμηση. Βλεπω τα κουτιά στο τραπέζι και ανοίγω ένα και βλέπω τυπωμένο το 6!!! Ρε του λέω τι πήρες??? Κοβουμε ένα και είχε όντως 6αρια!!! Δεν μαμιεται λέει θα τα ρίξω!!! Λοιπον, τις θερμοκαψε τις τσιχλες εκείνο το Σαββατοκύριακο σε τέτοιο σημείο που σκεφτόταν σοβαρά να πάρει πάλι 6αρια!!! Αρα και στα σκάγια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα... προτεινόμενα νούμερα και πίνακες και φουτσες μπλε! Ειναι ωραία κουβέντα και αέναη όμως....
Το είδα πέρυσι τον Οκτώβριο το έργο! Και εγώ με τον κουμπάρο μου ήμουν! Είχαμε από 2 κουτιά με ψιλά σκάγια, για τσίχλες (ο κουμπάρος μου 7αρια- 8αρια lambro tordo σταθερά) και 2 κουτιά ν5- ν6 για φασσες. Αφού μας τελείωσαν τα ψιλά, συνεχίσαμε με τα 6αρια στις τσίχλες, τις οποίες βαρουσαμε κανονικά! Όσο για τα lambro, επειδή κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται, μου έδωσε 10 tordo 7αρια και πήρα 7-8 πουλιά. Ξερά και χωρίς αίματα. Τα 2-3 που αστόχησα, έφταιγα καθαρά εγώ!!
 
έχει πάει ο κουμπάρος μου πριν αρκετά χρόνια σε κυνηγομαγαζο εδώ τοπικό που έβγαζε και δικά του φυσιγγια. Απο λάθος είχε κολλήσει στα 34 γραμμάρια το 6 ανάποδα και παίρνει ο δικός μου 5 κουτιά και φεύγει. Σάββατο ξημερωματα μαζεμένοι όπως πάντα τοτε στο πατρικό του για καφέ στο τζάκι πριν την εξόρμηση. Βλεπω τα κουτιά στο τραπέζι και ανοίγω ένα και βλέπω τυπωμένο το 6!!! Ρε του λέω τι πήρες??? Κοβουμε ένα και είχε όντως 6αρια!!! Δεν μαμιεται λέει θα τα ρίξω!!! Λοιπον, τις θερμοκαψε τις τσιχλες εκείνο το Σαββατοκύριακο σε τέτοιο σημείο που σκεφτόταν σοβαρά να πάρει πάλι 6αρια!!! Αρα και στα σκάγια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα... προτεινόμενα νούμερα και πίνακες και φουτσες μπλε! Ειναι ωραία κουβέντα και αέναη όμως....
Έτσι είναι..
Κ η τελευταίες φράσεις πολυ σωστες...

Ο κουμπάρος σου είπε δεν μαμιεται θα τα ρίξω!!!
και σίγουρα πηγε κυνήγι με καλή ψυχολογία..
Αν έλεγε ωχ που πάω τωρα με 6αρια, χωρίς να εχω τα...αγαπημενα μου 9αρια είναι πολυ χοντρά για τσίχλα, δεν ξέρω μήπως το πουλι περναει απο τα κενά, το πιθανοτερο είναι να μην επερνε τίποτα κ ειδικά αν η πρωτη τουφεκιά συνοδευόταν από αστοχία...


Φυσικά κ δεν θα παμε με 6αρια για τσίχλες(αν κ όποιος θέλει το κάνει κ λόγος δεν μας πεφτει) αλλά βλέπουμε πολλες φορες κάποια πραγματα να είναι πολυ δυσκολα στην σκέψη κ στην θεωρία κ στην πραξη να βλέπουμε το αντίθετο....
 
εχει ριξει κανενας τασκοφ?εχει μεγαλη ποικιλια αλλα δεν ακουγεται και πολυ.
Τα τελευταία χρόνια ρίχνω εγώ.
Το τασκωφ 32 ενισχυμένο είναι εξαιρετικό καθως και το cobra 32 διασποράς που είναι με μεσοταπα.
 
Τα τελευταία χρόνια ρίχνω εγώ.
Το τασκωφ 32 ενισχυμένο είναι εξαιρετικό καθως και το cobra 32 διασποράς που είναι με μεσοταπα.
Ο κολλητός μου είχε ρίξει τα Ringo του Τασκωφ και του άρεσαν! Θέλω να δοκιμάσω τα Rambo #8-9 με τα 8αρια επιχαλκωμενα.
εχουμε καποια ιδεα απο τιμες?
 
Back
Top