Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ο κολλητός μου είχε ρίξει τα Ringo του Τασκωφ και του άρεσαν! Θέλω να δοκιμάσω τα Rambo #8-9 με τα 8αρια επιχαλκωμενα.

Και εγώ είμαι περίεργος να το δοκιμάσω αυτό. Έχει και ποιο βαριά με επιχαλκωμενα αλλά δεν τα φέρνει κάνεις εδώ.
 
εχουμε καποια ιδεα απο τιμες?
Θα περάσω από το μαγαζί που τα φέρνει και θα ρωτήσω. Για λιανικής πάντα. Για τιμές χονδρικής, ή μεγάλης παραγγελίας νομίζω ότι έχει τηλέφωνο επικοινωνίας στην ιστοσελίδα.
 
Εδω στο νησι ( Σαμος ) και τις θερμοκρασιες που εχουμε....εχω βρει το Ν8,5 σαν ιδανικη διαμετρο
για τον τσιχλοκοτσυφα....απο αρχη μεχρι την ληξη της σεζον !!
Τριγόνι , τσιχλοκότσυφα και μεγάλες τσίχλες είναι η χρυσή τομή το 8,5!
 
εχουμε καποια ιδεα απο τιμες?
8,90 το 32 ενισχυμένο ( κιρκιρια και φασσες σε νορμάλ αποστάσεις τα καίει σε Ν7 και Ν9 τσιχλα)
9,00 το cobra 32 διασποράς (μόνιμα σε τσίχλα Ν10)
Τέλος σεζόν βγάζει προσφορες.

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω, τα δοκίμασα όλα αλλά μου έκατσαν καλύτερα αυτά τα 2.

Θυμαμαι πριν μερικά χρόνια τα αγόραζα κάτω από 6 ευρώ το κουτί και τώρα φτάσαμε στο 10 ευρώ!
 
8,90 το 32 ενισχυμένο ( κιρκιρια και φασσες σε νορμάλ αποστάσεις τα καίει σε Ν7 και Ν9 τσιχλα)
9,00 το cobra 32 διασποράς (μόνιμα σε τσίχλα Ν10)
Τέλος σεζόν βγάζει προσφορες.

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω, τα δοκίμασα όλα αλλά μου έκατσαν καλύτερα αυτά τα 2.

Θυμαμαι πριν μερικά χρόνια τα αγόραζα κάτω από 6 ευρώ το κουτί και τώρα φτάσαμε στο 10 ευρώ!
Οποίος θέλει τηλέφωνο επικοινωνίας στείλτε μου μήνυμα.
 
εχει ριξει κανενας τασκοφ?εχει μεγαλη ποικιλια αλλα δεν ακουγεται και πολυ.
Ριχνω 2 χρονια στα τσιχλοκοτσυφα το βελος(32γρ,φετος με psb)σε νουμερο 9.Πολυ καλο,ζοριστηκε λιγο στην πολυ ζεστη.Σε υγρασια και κρυο πολυ καλυτερο!Εχω ριξει επισης σε παπια τα 34 γρ,τα quick 36γρ και τα σεμι.Τα 36αρια ειναι το φυσιγγι μου στα παπια,τα τελευταια 2 χρονια σε 5και6.Το γεμιζει με mb,πολυ καλο!Τα 34 και τα σεμι δεν τα εχω πολυχρισημοποιησει,οσα εριξα μου αρεσαν.Βγαζει πολους τυπους αλλα δεν τα εχω δοκιμασει.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα φυσιγγια του.Ο Βασιλης απο την επικοινωνια μαζι του φαινεται σωστος,μιας και για οποιδηποτε αλλαγη σε πυριτιδα σε ενημερωνει,οπως απο την csb σε psb.Απο τιμες φετος πηρα το βελος 32γρ 7.50 και τα quick 36 γρ 10.Τα πηρα απο το καταστημα χωρις μεταφορικα και πηρα αρκετα κουτια, καμια 50αρια.
 
Τασκωφ είχαμε πάρει αρκετά το 2011 αν θυμάμαι καλά...
Ωραια φυσίγγια κ οικονομικά τότε...

To μόνο που δεν μου άρεσε ήταν οι......παραλλαγές στο ίδιο θέμα...
Τασκωφ μαυρο 32γρ, cobra 32γρ(τωρα ειναι στα 34γρ), Βέλος 32γρ, Rex 32γρ όλα ήταν με πυριτιδα G3000 σε κάλυκες cheddite.......

Τα τελευταία χρόνια γεμίζει με ισπανικές κάποια τσιχλοφυσιγγα από ότι μου είχε πει ο γιος του ο Βασίλης κ από ότι καταλαβα δεν κρατάει μυστικα για τα υλικά των φυσιγγιων του κ απαντάει ευγενικά σε ότι ερωτηθεί.....
Και μόνο για αυτό πιστευω ότι αξίζει μια δοκιμή.....

ΥΓ
Τελευταίες μέρες της σεζόν βρήκα πεταμενο ένα "παλιο" Ringo 32γρ σε καλυκα fiem γεμισμενο με Granular στο 1,46γρ...
 
πλάκα πλάκα, βγάζει 9 τύπους στα 32 γρ...τεράστια ποικιλία ο Τασκοφ....ενδιαφέρον!

Με μια πυριτιδα 34αρα.....απο Ν9 εως Ν6 και απο 28 γραμμαρια μεχρι τα 34....μπορεις να βγαλεις
70 -80 διαφορετικα σεταπ και φυσιγγια....για πλακα.....και τα διασπορας εκτος.. !!!
 
Τασκωφ είχαμε πάρει αρκετά το 2011 αν θυμάμαι καλά...
Ωραια φυσίγγια κ οικονομικά τότε...

To μόνο που δεν μου άρεσε ήταν οι......παραλλαγές στο ίδιο θέμα...
Τασκωφ μαυρο 32γρ, cobra 32γρ(τωρα ειναι στα 34γρ), Βέλος 32γρ, Rex 32γρ όλα ήταν με πυριτιδα G3000 σε κάλυκες cheddite.......
Και το ΝΕΟ HUNTER ξέχασες!;) Θυμάσαι που το είχαμε συζητήσει παλιά? Όλα ίδια, στα 32γρ. με G3000 ίδια δόση, και τον ίδιο συγκεντρωτήρα, τον δικό του, (δεν θυμάμαι ύψος) ... :rolleyes: .yel.
Πάντως, η αλήθεια είναι ότι ήταν μια χαρά φυσίγγια, το ΒΕΛΟΣ και το ΝΕΟ HUNTER που είχα δοκιμάσει, αν και λίγο δυνατά για Κρήτη ... και για τα γούστα μου ...:cool:
 
Και το ΝΕΟ HUNTER ξέχασες!;) Θυμάσαι που το είχαμε συζητήσει παλιά? Όλα ίδια, στα 32γρ. με G3000 ίδια δόση, και τον ίδιο συγκεντρωτήρα, τον δικό του, (δεν θυμάμαι ύψος) ... :rolleyes: .yel.
Πάντως, η αλήθεια είναι ότι ήταν μια χαρά φυσίγγια, το ΒΕΛΟΣ και το ΝΕΟ HUNTER που είχα δοκιμάσει, αν και λίγο δυνατά για Κρήτη ... και για τα γούστα μου ...:cool:
Ναι το θυμαμαι...
Το ΝΕΟ HUNTER δεν το ειχα ρίξει...
Η αλήθεια ειναι ότι δεν εχω πετυχει εμπορικό φυσιγγι με αυτή την πυριτιδα που να είναι μαλακό...
Αυτά κατι πάνε κ έρχονται, που να δεις κ κάτι άλλα....
Σε τέτοιες περιπτωσεις αναλαμβάνει χρέη η αγαπημένη σου.... .yel.
 
Back
Top