Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Νομιζω το τσιχλα πορτοκαλι ειναι. Ειχα παρει για δοκιμη και ηταν καλα και πηρα αρκετα μετα. Τον επομενο Οκτωβρη παιρνουμε παλι με ενα φιλο και πηγε το ζωντανο γονα λεμε. Βρηκα μερικα παλια , τα κοψαμε και ειχαν τελειως διαφορετικη πυριτιδα. Με το kill το κοκκινο οσες φορες το πηρα τα πηγαμε καλα αρκει να μην ειχε ζεστη!
1691736948718.png


Ναι σε πορτοκαλί ήταν . Το είχα αγοράσει το 16 νομίζω μου άρεσε αρκετά.
Αρχές του 17 που είχαν αρχίσει τα θέματα με τις πυρίτιδες κλπ ,το πήρε ο διάολος.
Από τότε δεν ξανά ασχολήθηκα όχι μόνο με το tsihla αλλά με κανένα φυσιγγι του συγκεκριμένου.

Να πω πως είχα πάρει πιο πριν για δοκιμή δύο κουτιά κόκκινα, 32 γραμμάρια νομίζω. Από τα πρώτα 4 , 5 που έριξα,, είχα ήδη στραβωθεί απο την άκαυτη πυρίτιδα . Με πονούσαν τα μάτια μία εβδομάδα .
Εκανα άλλη μία απόπειρα με διαφορετικό καιρό ξανά τα ίδια.
Ρε αι απο δω !
 
Last edited:
View attachment 76539


Ναι σε πορτοκαλί ήταν . Το είχα αγοράσει το 16 νομίζω μου άρεσε αρκετά.
Αρχές του 17 που είχαν αρχίσει τα θέματα με τις πυρίτιδες κλπ ,το πήρε ο διάολος.
Από τότε δεν ξανά ασχολήθηκα όχι μόνο με το tsihla αλλά με κανένα φυσιγγι του συγκεκριμένου.

Να πω πως είχα πάρει πιο πριν για δοκιμή δύο κουτιά κόκκινα, 32 γραμμάρια νομίζω. Από τα πρώτα 4 , 5 που έριξα,, είχα ήδη στραβωθεί απο την άκαυτη πυρίτιδα . Με πονούσαν τα μάτια μία εβδομάδα .
Εκανα άλλη μία απόπειρα με διαφορετικό καιρό ξανά τα ίδια.
Ρε αι απο δω !
Ναι το 16 κενταγε. Πηραμε νεα παρτιδα για τα μπασιματα του 17 και μιλαμε ολες ζωντανες. Βρηκαμε 2-3 παλια και σφαξαμε και ειχαν διαφορετικη πυριτιδα. Τα κοκκινα ειναι τα kill. Εχω παρει μερικα κουτια σε διαφορετικες χρονιες και δεν ειχα προβλημα. Αλλα γενικα δεν τον προτιμαω και εγω τον συγκεκριμενο.
 
Ναι το 16 κενταγε. Πηραμε νεα παρτιδα για τα μπασιματα του 17 και μιλαμε ολες ζωντανες. Βρηκαμε 2-3 παλια και σφαξαμε και ειχαν διαφορετικη πυριτιδα. Τα κοκκινα ειναι τα kill. Εχω παρει μερικα κουτια σε διαφορετικες χρονιες και δεν ειχα προβλημα. Αλλα γενικα δεν τον προτιμαω και εγω τον συγκεκριμενο.
Μια τα ίδια και αυτός πλέον με τον gorilla, φθηνά υλικά, ακριβά φυσίγγια.
 
Ευτυχώς που δεν κυνηγάω κιχλοκοτσυφα όλη τη σεζόν, παρά λίγο στα μπασιματα και το Φλεβάρη, με τέτοιες τιμές. Καλά δεν συζητάω για κιχλοκοτσυφα με μικρότερο του 12 διαμετρήμα.....εκεί και αν πέφτει κοροϊδία........
 
Θα γραψω κατι συντομο...
Οι τιμες θεωρω πως διαφέρουν, αναλογα με τις ποσοτητες φυσιγγίων, που αγοραζει καθε καταστημα απο τον κάθε κατασκευαστή....το ιδιο συμβαίνει κ με τα τρόφημα στα Super market's....δεν μπορει λοιπον μια επώνυμη αλυσίδα S.M. να πουλάει ακριβώτερα απο ενα mini market ή περίπτερο...δεν κανουν τον ιδιο τζήρο στους προμηθευτές (των παγωτών π.χ)...
 
View attachment 76539


Ναι σε πορτοκαλί ήταν . Το είχα αγοράσει το 16 νομίζω μου άρεσε αρκετά.
Αρχές του 17 που είχαν αρχίσει τα θέματα με τις πυρίτιδες κλπ ,το πήρε ο διάολος.
Από τότε δεν ξανά ασχολήθηκα όχι μόνο με το tsihla αλλά με κανένα φυσιγγι του συγκεκριμένου.

Να πω πως είχα πάρει πιο πριν για δοκιμή δύο κουτιά κόκκινα, 32 γραμμάρια νομίζω. Από τα πρώτα 4 , 5 που έριξα,, είχα ήδη στραβωθεί απο την άκαυτη πυρίτιδα . Με πονούσαν τα μάτια μία εβδομάδα .
Εκανα άλλη μία απόπειρα με διαφορετικό καιρό ξανά τα ίδια.
Ρε αι απο δω !
Τα έχω ακόμα 4-5 κουτιά, αγορασμένα το 17-18 ? Απλά εύχομαι μην ξεμείνω από φυσίγγια κάποια στιγμή και χρειαστεί να τα ρίξω
Μετά του σκορπιού που έριχνα νεότερος , ίσως είναι το αμέσως χειρότερο απ ότι έχω ρίξει
 
View attachment 76539


Ναι σε πορτοκαλί ήταν . Το είχα αγοράσει το 16 νομίζω μου άρεσε αρκετά.
Αρχές του 17 που είχαν αρχίσει τα θέματα με τις πυρίτιδες κλπ ,το πήρε ο διάολος.
Από τότε δεν ξανά ασχολήθηκα όχι μόνο με το tsihla αλλά με κανένα φυσιγγι του συγκεκριμένου.

Να πω πως είχα πάρει πιο πριν για δοκιμή δύο κουτιά κόκκινα, 32 γραμμάρια νομίζω. Από τα πρώτα 4 , 5 που έριξα,, είχα ήδη στραβωθεί απο την άκαυτη πυρίτιδα . Με πονούσαν τα μάτια μία εβδομάδα .
Εκανα άλλη μία απόπειρα με διαφορετικό καιρό ξανά τα ίδια.
Ρε αι απο δω !
Πολύ μάπα το καρπουζι
 
Back
Top