Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Παναγιώτη είναι γνωστό ότι υπηρχε παρτιδα με τα παλια nsi sipe με το 8αρι μέταλλο που ο παφυλας αποχωριζοταν από το πλαστικό του καλυκα...
Δεν ήταν θεμα όπλου....

Εμένα ποτέ δεν μου έχει διμηουργηθει προβλημα με αυτο το υψος μετάλλου....


Κατά την γνώμη μου αυτό οφείλεται σε ελλατωματικη παρτιδα καλυκα αλλά κ στην γομωση που περιεχεται σε ενα τέτοιο φυσιγγι...

Αν κ για το δευτερο δεν είμαι σίγουρος καθώς παλαιοτερα βιοτεχνίες γέμιζαν ακόμα κ 33- 34γρ σε τέτοιους κάλυκες χωρίς να έχει υπάρξει η να έχει ακουστεί καποιο προβλημα....
Μπορεί να είναι έτσι, όμως σήμερα γράφτηκε για μια 930i και μια vinci ,διαβολική σύμπτωση; Και σαν κάτοχος τι διαολοστελνεις όπλο η φυσίγγι;;
 
Μπορεί να είναι έτσι, όμως σήμερα γράφτηκε για μια 930i και μια vinci ,διαβολική σύμπτωση; Και σαν κάτοχος τι διαολοστελνεις όπλο η φυσίγγι;;
Τα όπλα δεν φταινε για αυτό...
Θέμα φυσιγγιου η για να το πουμε ποιο σωστα θέμα καλυκα....

Όποιος έχει τσουρουφλιστει στον χυλό φυσάει κ το γιαουρτι....
Συμφωνώ......
 
Μπορεί να είναι έτσι, όμως σήμερα γράφτηκε για μια 930i και μια vinci ,διαβολική σύμπτωση; Και σαν κάτοχος τι διαολοστελνεις όπλο η φυσίγγι;;
Μην το ψάχνεις περισσότερο αν σου κάνη πρόβλημα δεν ξανα περνεις τέτοια φυσηγγια
 
χθες μου ήρθε ενας συνάδελφος και μου λέει έχεις βέργα, του έμεινε μέσα στην θαλάμη μόνο το πλαστικο του κάλυκα, τελικα κοψαμε μια αγριελια από εδώ από εκεί βγήκε. και φυσικά 8ρις
Fiocchi να φανταστω.....μου εχει συμβει κι εμενα παλιοτερα με την sx3.
 
με Fiocchi την είχα πάθει εγώ κάποια στιγμή όταν γέμιζα πέταξα μια σακούλα 100δα του αλλού ήταν b&p
Μονο οι fiocchi το παθαινουν συνηθως λογο ποιο μαλακου πλαστικου...γι'αυτο δεν κανω αναγόμωση σχεδον ΠΟΤΕ τους fiocchi.
 
Εγώ αυτό που ξέρω πάντως ρε παίδες είναι ότι πριν λίγα χρόνια αγοράζαμε 32γρ με 4,5€ και σήμερα αγοράζουμε με 10€ και με χειρότερα υλικά από τότε. Χειρότεροι καλυκες, χειροτερα μελάνια στην εκτύπωση, χειρότερα σκαγια κτλ
 
Μονο οι fiocchi το παθαινουν συνηθως λογο ποιο μαλακου πλαστικου...γι'αυτο δεν κανω αναγόμωση σχεδον ΠΟΤΕ τους fiocchi.
να πολεμάμε με την ματσουκα να βγάλουμε το πλαστικο και από πανω να περνάνε τσίχλες και ολα θα συμβούν όταν δεν πρέπει 🤣
 
Εγώ αυτό που ξέρω πάντως ρε παίδες είναι ότι πριν λίγα χρόνια αγοράζαμε 32γρ με 4,5€ και σήμερα αγοράζουμε με 10€ και με χειρότερα υλικά από τότε. Χειρότεροι καλυκες, χειροτερα μελάνια στην εκτύπωση, χειρότερα σκαγια κτλ
η κατάσταση είναι απολυτη ξεφτίλα με τα φυσίγγια πια τιμή και ποιότητα
 
Ελα ντε....αυτο πως το'χεις...
Αμα θελει ο διάβολος....
μπατάρει ο καφε χθες το πρωί μέσα στο σάκο και μου κανει λουτσα φυσίγγια κινητο και τις ηλεκτρονικές ωτοασπίδες, τα βγάζω και μου πεφτει η μια ωτοασπίδα κατω και την εψαχνα και την ειχα πατήσει κιόλας αλλα δεν έπαθε τίποτα🤣
 
μπατάρει ο καφε χθες το πρωί μέσα στο σάκο και μου κανει λουτσα φυσίγγια κινητο και τις ηλεκτρονικές ωτοασπίδες, τα βγάζω και μου πεφτει η μια ωτοασπίδα κατω και την εψαχνα και την ειχα πατήσει κιόλας αλλα δεν έπαθε τίποτα🤣
Με την παπαδιά πήγες το βράδυ?
 
Back
Top