Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Πάντως ρε παιδιά παλιά σχεδόν μονο 8ρι παφυλλα ρίχναμε μέχρι τα 32gr σε cheddite, nobelsport, fiocchi και δεν θυμάμαι πότε να είχαμε θέματα....
Δεν ειχαμε θεματα οντως. Εχω ριξει χιλιαδες με 8αρι παφυλα. Και εγω και οι αλλοι της παρεας. Μια φορα μονο εχει αποκοπει το πλαστικο μερος απο ενα φυσιγγι και το οπλο επαθε εμπλοκη και δεν πηρε αλλο στην θαλαμη. Το φυσιγγι ηταν το ναβαρο 30. Και το λεω γιατι ειχαμε ριξει κασονια ολοκληρα πριν το συμβαν και ριξαμε αλλα τοσα μετα. Θα μου πεις η στραβη μια φορα γινει. Συμφωνω! Αλλα μια αστοχια στις πολλες χιλιαδες μπορει να συμβει σε οποιοδηποτε καλυκα.
Και τα εξπρες 32 σε 8αρι ηταν οταν πρωτοβγηκαν. Και τα ideal της πυρκαλ και του Στοκα τα πιο οικονομικα τσιχλοφυσιγγα σε 8αρι ηταν και τοσα αλλα.
 
Καλησπέρα κι από μένα στην παρέα,μετά από πολύ καιρό.Σήμερα πέρασα από Καλκαντζάκο,για κάτι φυσίγγια και ζήτησα κι ένα κουτάκι Lambro Tordo Διασποράς.Μου είπαν οτι είναι εξαντλημένο κι οτι γενικά υπάρχουν ελλείψεις σε φυσίγγια!!Σε αναφορά μου για φυσίγγια της B&P,μου είπαν χαρακτηριστικά,οτι αυτή κι αν έχει έλλειψη!! Για το Tordo,εικάζω ότι η έλλειψη είναι λόγω GM3!!
 
Εγώ που είχα ρίξει κάτι clever, καλά ήταν, αλλά η κάνη μέσα γινόταν σαν τον παλιό καρβουνιάρη! 😂😂😂😂 έλεγε ότι είχαν Άλφα Γαλλίας, αλλά τέτοια βρώμα στην κάνη δεν την είχα μάτα δεί! Τώρα γι αυτά, δεν ξέρω!. Πάντως δεν τα Λές και φθηνά, 7,5 € το κουτί που τα έχει!.
 
Εγώ που είχα ρίξει κάτι clever, καλά ήταν, αλλά η κάνη μέσα γινόταν σαν τον παλιό καρβουνιάρη! 😂😂😂😂 έλεγε ότι είχαν Άλφα Γαλλίας, αλλά τέτοια βρώμα στην κάνη δεν την είχα μάτα δεί! Τώρα γι αυτά, δεν ξέρω!. Πάντως δεν τα Λές και φθηνά, 7,5 € το κουτί που τα έχει!.
Τόσο βγαίνει? Τι λέει 6ευρω?
 
Εάν προσέξεις, λέει 0,30 λεπτά το φυσίγγιο και διατίθενται σε μπλα μπλα, αριθμούς φυσιγγίων. 25χ0.30 =7,5 €. Εγώ που τον έχω γνωρίσει από κοντά…..
Tουλαχιστον να είναι καλά τα φυσίγγια,η τιμή μια χαρά είναι για τα δεδομένα της αγοράς
 
Tουλαχιστον να είναι καλά τα φυσίγγια,η τιμή μια χαρά είναι για τα δεδομένα της αγοράς
Αυτά που είχα πάρει εγώ ήταν Ιταλικά, αυτά είναι δικής του κατασκευής? σίγουρα κάποιος άλλος του τα φτιάχνει, και δεν είδες προφανώς τις τελίτσες που έβαλα πιο πάνω!. Στα ίδια γραμμάρια για κοίταξε και προς Αλαγιάννη μεριά!.
 
Εάν προσέξεις, λέει 0,30 λεπτά το φυσίγγιο και διατίθενται σε μπλα μπλα, αριθμούς φυσιγγίων. 25χ0.30 =7,5 €. Εγώ που τον έχω γνωρίσει από κοντά…..
Να τα ρίξει μόνο ς του μετά ,αμφιβόλου ποιότητας και δεν πρέπει να του τα γεμίζουν Ελλάδα.
 
Φέτος στις λίγες φορές που πήγα χρησιμοποίησα 6 διαφορετικά φυσέκια. Ένα πακέτο 32 γρ Τζόρνταν, σταθερή αξία για εμένα. Δύο πακέτα νόβα 32 γρ μεσοταπα και ένα συγκεντροτηρα, τα μεσοταπα δε μου άρεσαν,του συγκεντροτηρα ήταν ωραία φυσεκια. Αγορασμενα από Αλλαγιάννη τον Ιούνιο. Ένα πακέτο Japan skeet το οποίο ντάξει, μέτρια κατάσταση,για καλές ζεστές μέρες χωρίς υγρασία ήταν κομπλέ. Ένα πακέτο του Ρουμελιώτη τα 28 γρ, μου φάνηκαν σαν τα gm3 fast ,όσο είχε υγρασία και ψοφο ήταν κομπλέ,με το που έβγαινε ο ήλιος και η ζέστη,άρχισαν να κλωτσανε και να έχω ξεπουπουλιασματα. Είναι μάλλον φυσέκι κανονικού Οκτώβρη και Νοέμβρη και όχι τον γιαλαντζι που έχουμε φέτος. Και τέλος σήμερα δοκίμασα και τα velocity 28 του κενταυρου που δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα κιόλας. Κατά 70% όλες οι τουφεκιές στα 40+ μέτρα.
 
Δύο πακέτα νόβα 32 γρ μεσοταπα και ένα συγκεντροτηρα, τα μεσοταπα δε μου άρεσαν,του συγκεντροτηρα ήταν ωραία φυσεκια. Αγορασμενα από Αλλαγιάννη τον Ιούνι
εμενα το αντιθετο,το μεσοταπο ηθελε κλειστο τσοκαρισμα για να δουλεψει ωραια στα μπασιματα.
 
Καλησπέρα κι από μένα στην παρέα,μετά από πολύ καιρό.Σήμερα πέρασα από Καλκαντζάκο,για κάτι φυσίγγια και ζήτησα κι ένα κουτάκι Lambro Tordo Διασποράς.Μου είπαν οτι είναι εξαντλημένο κι οτι γενικά υπάρχουν ελλείψεις σε φυσίγγια!!Σε αναφορά μου για φυσίγγια της B&P,μου είπαν χαρακτηριστικά,οτι αυτή κι αν έχει έλλειψη!! Για το Tordo,εικάζω ότι η έλλειψη είναι λόγω GM3!!
Το πορτοκαλί κάποια στιγμή θα σταματήσει όντως λόγω έλλειψης gm3
 
Back
Top