Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
μπατάρει ο καφε χθες το πρωί μέσα στο σάκο και μου κανει λουτσα φυσίγγια κινητο και τις ηλεκτρονικές ωτοασπίδες, τα βγάζω και μου πεφτει η μια ωτοασπίδα κατω και την εψαχνα και την ειχα πατήσει κιόλας αλλα δεν έπαθε τίποτα🤣
Αρε Αντρέα τρεμουλιάρη.....yel.
 
Το βάζω εδώ που έχει κατανάλωση φυσηγγιων.....
Έψαχνα ένα μαγνήτη με κοντάρι γιατι με έκοβε η μέση να μαζεύω τους άδειους κάλυκες. Τον εγκαινίασα σήμερα, σε μισή ώρα γεμίσαμε τρεις σακούλες και μόνο 13€. Πιάνει ελάχιστο χώρο στο αμάξι και έχει ενσωματωμένη προέκταση.
Screenshot_2023-10-31-15-38-34-893_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpg
 
benelli vinci
Δεν δικαιολογείται κανένα όπλο να κάνει εμπλοκή με 8 Άρι μέταλο είναι λάθος κατασκευής εάν κάνει όπως ούτε δικαιολογείται να κοπεί το μέταλο Κάιν σου μείνει το πλαστικό δείχνει λάθος στήσιμο η ελαττωματικό κάλυκα η πρόβλημα θαλάμης δύσκολο το τελευταίο.
 
Το βάζω εδώ που έχει κατανάλωση φυσηγγιων.....
Έψαχνα ένα μαγνήτη με κοντάρι γιατι με έκοβε η μέση να μαζεύω τους άδειους κάλυκες. Τον εγκαινίασα σήμερα, σε μισή ώρα γεμίσαμε τρεις σακούλες και μόνο 13€. Πιάνει ελάχιστο χώρο στο αμάξι και έχει ενσωματωμένη προέκταση.
View attachment 81657
Ωρέ μ εσωσες
 
Να πω την γνώμη μου μήπως αυτά τα φυσίγγια είναι πλέον ξεπερασμένα και απευθύνεται για όπλα, πχ δικαννα που"χωνεύουν"και αμμοχάλικο και δεν είναι για τα ποίο ντελικάτα και προηγμένης τεχνολογίας όπλα.
 
Να πω την γνώμη μου μήπως αυτά τα φυσίγγια είναι πλέον ξεπερασμένα και απευθύνεται για όπλα, πχ δικαννα που"χωνεύουν"και αμμοχάλικο και δεν είναι για τα ποίο ντελικάτα και προηγμένης τεχνολογίας όπλα.
Τοτε τι "ντελικατα" και "προηγμενης" τεχνολογιας ειναι αν δεν ριχνουν ολλα τα φυσιγγια !!!
 
Το βάζω εδώ που έχει κατανάλωση φυσηγγιων.....
Έψαχνα ένα μαγνήτη με κοντάρι γιατι με έκοβε η μέση να μαζεύω τους άδειους κάλυκες. Τον εγκαινίασα σήμερα, σε μισή ώρα γεμίσαμε τρεις σακούλες και μόνο 13€. Πιάνει ελάχιστο χώρο στο αμάξι και έχει ενσωματωμένη προέκταση.
View attachment 81657
Εγώ έβγαλα από ένα ηχείο τον μαγνήτη που έχει από πίσω και τον έβαλα στην άκρη μιας παλιάς σπαστής βέργας καθαρισμού.
Κόστος μηδέν.
 
Πιστευω οτι δεν αξίζει τόσος ντόρος....

Μήπως δεν έχουν συμβεί αφλογιστιες σε καψουλια(2-3 φορές μου έτυχε σε cx2000)...

Μήπως δεν παραπονιούνται αρκετοί για την ποιοτητα στους κάλυκες fiem κ για παρομοια συμβάντα..
Ουκ ολίγα εμπορικά εχω ρίξει με αυτους τους κάλυκες χωρίς κανένα προβλημα...


Είναι να μην σου τυχει το οτιδήποτε αυτή είναι η αληθεια...
Δεν είναι κ λίγα τα περιστατικα που έχουν συμβεί με επώνυμα φυσίγγια κ αυτο δεν έχει να κάνει με τους κάλυκες.....
 
pit παλια υπηρχε η "απλη" βενζινη και η "super" μετα βγηκαν τα καταλυτικα αμαξια και βαζουμε αμολυβδη γιατι δεν λειτουργουν με αυτες καπως ετσι.;)
Αυτο εγινε για λογους ρυπανσης του πλανητη!! Ασχετο !! Το προβλημα με τους 8 χιλ καληκες ειναι οτι μερικοι τους φορτωνουν μπαρ και εκει γινεται το προβλημα !!
 
benelli vinci
Αυτό το είχα αντιμετωπίσει και εγώ με την δικιά μου με μόνο με του κένταυρου τα 28αρια σε τακτά χρονικά διαστήματα μου τα έκανε εμπλοκή. Πάροτι μου άρεσαν σαν φυσίγγια είχα πάρει και μια κούτα τότε (εποχή 4,6 αν θυμάμαι καλά) τα πούλησα.
 
Αυτό το είχα αντιμετωπίσει και εγώ με την δικιά μου με μόνο με του κένταυρου τα 28αρια σε τακτά χρονικά διαστήματα μου τα έκανε εμπλοκή. Πάροτι μου άρεσαν σαν φυσίγγια είχα πάρει και μια κούτα τότε (εποχή 4,6 αν θυμάμαι καλά) τα πούλησα.
μες το πρόγραμμα είναι όλα, στην έναρξη είχα ένα κουτι φυσίγγια και απο τα 25 δεν έσκασαν τα 13 ενώ έκανε μια λακουβα μεγάλη στο καψούλι δεν σκάγανε αυτό δεν μου είχε συμβεί ξανα ποτέ.
 
Το βάζω εδώ που έχει κατανάλωση φυσηγγιων.....
Έψαχνα ένα μαγνήτη με κοντάρι γιατι με έκοβε η μέση να μαζεύω τους άδειους κάλυκες. Τον εγκαινίασα σήμερα, σε μισή ώρα γεμίσαμε τρεις σακούλες και μόνο 13€. Πιάνει ελάχιστο χώρο στο αμάξι και έχει ενσωματωμένη προέκταση.
View attachment 81657
μπραβο Γιάννη ωραιος
 
Αυτο εγινε για λογους ρυπανσης του πλανητη!! Ασχετο !! Το προβλημα με τους 8 χιλ καληκες ειναι οτι μερικοι τους φορτωνουν μπαρ και εκει γινεται το προβλημα !!
Μα η ερωτηση σου ηταν γιατι δεν τα "ριχνουν" τα νεας τεχνολογιας οπλα και οχι δεν ειναι ολα φυσιγγια με 8mm παφυλα "φορτωμενα".
Ειναι τεραστια συζητηση και γνωμες ειναι σεβαστες και οπως εγραψα και στην αρχη η γνωμη μου ειναι αυτη.
 
Back
Top