Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Προσωπικά δεν με απασχολεί το θέμα πυρίτιδα.το θέμα τιμής με απασχολεί.φτασαμε να πάνε τα 24 γραμ 8 ευρώ κι εννοείται ότι δεν βάζω στ όπλο φυσίγγια αμφιβόλου ποιότητας και βιοτεχνίας να ψάχνω τη κανη μου
Σιγά την κανη που έχεις????!
 
Εγω εμαθα οτι θα συνεχισει να βγαινει το λαμπρο καφε και τα υπολοιπα αλλα με αλλο στησιμο και θα το λεει "λαμπρο καφε new"(γουαου...) και παει λεγοντας...
Η πληροφορια αφιερωμενη εξαιρετικα στον @Alex37 που ανησυχουσε οτι θα σταματησουν να κυκλοφορουν τα αγαπημενα του φυσιγγια...τωρα και σε "new"....
 
Εν υπόψιν φρέσκια πληροφορία καφέ του lampro μάλλον δε ξαναβγαίνει από μία μεριά λες τόσα χρόνια φυσίγγι και να χαθεί τέλος πάντων αυτά φέρνουνε οι εξελίξεις
Γιαννο, αν ηταν να το σταματησει το Lambro Βrown (καφέ) δεν θα το λανσάριζε στην αγορα πριν κανα μήνα, με νεα συσκευασία..... ;)
 
Γιαννο, αν ηταν να το σταματησει το Lambro Βrown (καφέ) δεν θα το λανσάριζε στην αγορα πριν κανα μήνα, με νεα συσκευασία..... ;)
Οπότε μάλλον μόνο μπαρούτι θα άλλαξε.
Μπλέ-Καφέ και biturbo δεν πιστεύω ότι θα σταματήσουν να υπάρχουν σαν ονομασίες
Το τι θα έχουν για εντόσθια είναι άλλο θέμα
 
Εγω μια ζωη με μονοφθαλμη κυνηγουσα(το αλλο ματι το 'χασα οταν ημουνα μικρος...) οπως και το 99% του χωριου...ετσι μας εμαθαν ετσι καναμε και αυτοι που κυνηγουσαν με δυο το εκαναν επειδη δεν μπορουσαν να κλεισουν το ενα ματι,μην σας φαινεται περιεργο....στο χωριο μαλιστα κυκλοφορει μια ιστορια για παλιο κυνηγο που του εδενε η γυναικα του το ενα ματι με ενα μαντηλι μηπως καταφερει και φερει κανα τρυγονι σπιτι....
Εγω αναγκαστικα ξεκινησα την διοφθαλμη πριν δυο τρια χρονια στα απογευματινα της τσιχλας που πλεον δεν ειναι απογευματινα αλλα βραδυνα...οποτε οταν εκλεινα το ματι ηταν σαν να μου εκλεινες το διακοπτη απο το φως και λεω δεν γ@μιεται θα δοκιμασω και εγω με τα δυο ανοιχτα...το κακο ειναι οτι τωρα δεν κλεινω το ματι με τιποτα ...μαλλον ο εγκεφαλος διαλεγει αυτο που του ειναι πιο ευκολο που μαλλον ειναι να εχει και τα δυο ματια ανοιχτα,και ενω πριν το ματι εκλεινε ασυναισθητα την ωρα της σκοπευσης τωρα τιποτα, μενει εκει γουρλωμενο...
Εννοειται οτι το οπλο που χρησιμοποιω περισσοτερο(ισως και για αυτο....) ειναι η ΑΤΑ που ειναι πολυ κοντα στα μετρα μου....
Οσο για τα κυνηγετικα αποτελεσματα δεν αλλαξε και τιποτα...τιποτα δεν επαιρνα και πριν τιποτα δεν παιρνω και τωρα...
Να επισημανω οτι στην μπεκατσα που οι ντουφεκιες ειναι γρηγορες και μπηχτες ως επι το πλειστον πιστευω οτι τις περισσοτερες ντουφεκιες τις εκανα και τις κανω διοφθαλμα...
 
Με το λειοκανο δεν "σημαδεύουμε", ΔΕΊΧΝΟΥΜΕ!
Αν σου ζητήσω να μου δείξεις πιο αυτοκίνητο από τα παρκαρισμένα είναι δικό σου,θα σηκώσεις το χέρι με το δάχτυλο προτεταμένο,θα κλείσεις το μάτι για να κεντραρεις καλα και θα μου δείξεις? :)
 
Με το λειοκανο δεν "σημαδεύουμε", ΔΕΊΧΝΟΥΜΕ!
Αν σου ζητήσω να μου δείξεις πιο αυτοκίνητο από τα παρκαρισμένα είναι δικό σου,θα σηκώσεις το χέρι με το δάχτυλο προτεταμένο,θα κλείσεις το μάτι για να κεντραρεις καλα και θα μου δείξεις? :)
Αν το πεις αυτο στο δικο μου χωριο θα σου απαντησουν με το ιδιο που προανεφερες...
"Με τα οπλα σημαδευουμε,με τα δαχτυλα δειχνουμε..."
Δεν το λεω για αντιπαραθεση απλως ετσι ειναι στα μερη μου,και εγω που δοκιμασα την διοφθαλμη απο αναγκη το εκανα οχι επειδη θεωρω οτι η διοφθαλμη ειναι σωστη και η μονοφθαλμη λαθος...και υπαρχουν ατομα με μονοφθαλμη που αν κατσεις διπλα τους στο κυνηγι δυσκολα θα τους αποδειξεις οτι εσυ με τη διοφθαλμη υπερτερεις...Το "εσυ" το λεω χαρην λογου εννοω τον οποιοδηποτε που χρησιμοποιει διοφθαλμη...
Εγω τη βολτα μου με το σκυλακο μου στη φυση θελω να πηγαινω και αν παρω και καποιο θηραμα ειτε με δυο ματια ανοιχτα ειτε με ενα μια χαρα ειμαι...
 
Αν το πεις αυτο στο δικο μου χωριο θα σου απαντησουν με το ιδιο που προανεφερες...
"Με τα οπλα σημαδευουμε,με τα δαχτυλα δειχνουμε..."
Δεν το λεω για αντιπαραθεση απλως ετσι ειναι στα μερη μου,και εγω που δοκιμασα την διοφθαλμη απο αναγκη το εκανα οχι επειδη θεωρω οτι η διοφθαλμη ειναι σωστη και η μονοφθαλμη λαθος...και υπαρχουν ατομα με μονοφθαλμη που αν κατσεις διπλα τους στο κυνηγι δυσκολα θα τους αποδειξεις οτι εσυ με τη διοφθαλμη υπερτερεις...Το "εσυ" το λεω χαρην λογου εννοω τον οποιοδηποτε που χρησιμοποιει διοφθαλμη...
Εγω τη βολτα μου με το σκυλακο μου στη φυση θελω να πηγαινω και αν παρω και καποιο θηραμα ειτε με δυο ματια ανοιχτα ειτε με ενα μια χαρα ειμαι...
Κουβέντα κάνουμε! :)
 
Κουβέντα κάνουμε! :)
Εννοειται...και παντα καλοπροαιρετα...
Εγω πριν ξεκινησω να διαβαζω το hunterslife δεν ηξερα οτι καποιοι κυνηγανε με τα δυο ματια ανοιχτα....παρολο που πιτσιρικας διαβαζα κυνηγετικο τυπο('κυνηγι και σκοποβολη" και μετα τα ενθετα των εφημεριδων) δεν ειχε υποπεσει κατι τετοιο στην αντιληψη μου ή μπορει να ειχα δει κατι και να μην του εδωσα απολυτως καμμια σημασια....
 
Με το λειοκανο δεν "σημαδεύουμε", ΔΕΊΧΝΟΥΜΕ!
Αν σου ζητήσω να μου δείξεις πιο αυτοκίνητο από τα παρκαρισμένα είναι δικό σου,θα σηκώσεις το χέρι με το δάχτυλο προτεταμένο,θα κλείσεις το μάτι για να κεντραρεις καλα και θα μου δείξεις? :)
Έτυχε ποτέ να δείξεις
ποιό είναι το αυτοκίνητο σου ή σε κάποιον το δρόμο
με δύο χέρια μαζί;
 
Οπότε μάλλον μόνο μπαρούτι θα άλλαξε.
Μπλέ-Καφέ και biturbo δεν πιστεύω ότι θα σταματήσουν να υπάρχουν σαν ονομασίες
Το τι θα έχουν για εντόσθια είναι άλλο θέμα
Αυτό ακριβώς πιστεύω.
 
Γιαννο, αν ηταν να το σταματησει το Lambro Βrown (καφέ) δεν θα το λανσάριζε στην αγορα πριν κανα μήνα, με νεα συσκευασία..... ;)
Η πληροφορία ήρθε από μεγάλο κατάστημα ου του ζητήσαμε lampro καφέ και λέει δυστυχώς δεν υπάρχει και δεν θα ξαναβγεί θα βγει κάτι παρόμοιο έμπορος το είπε μάλλον κάτι ξέρει περισσότερο.
 
Υπάρχει πρόβλημα πυρίτιδων και πολλά φυσίγγια θα αλλάξουν γι'αυτό καλές είναι οι προμήθειες αλλά ψάξτε λίγο μη πέρσι τραβούσαν με το όπλο σας και φέτος κλαι Μάιν ειδικά τα ελληνικά την nci την εμπιστεύομαι γι'αυτό και βλέπω στο τέλος να ρίχνουμε μόνο εισαγωγής και οποίο είμαστε σίγουροι τι έχει μέσα από Έλληνες κατασκευαστές .Το lampro από 6 και κάτω είχε s4 αν δεν έχεις s4 δεν το φτιάχνεις ότι και να βάλεις το ίδιο και το lampro μπλέ με τη sipe το biturbo tecna αν δεν έχεις πάει και αυτό και μάλλον. Οι διβασικες χάθηκαν και λογικό ποιο γρήγορα γι'αυτό nci όσο ακόμη εχει tecna και αυτό γιατί δεν ξέρουμε αν θα βγαίνει του χρόνου.Μιλωντας για χοντρά με τα ψιλά φυσίγγια πάντα θα βρίσκετε κάτι καλό .
 
Last edited:
Back
Top