Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Από πυρκαλ πως θα αξιολουσατε το ideal vs derby? Αν δεν κάνω λαθος το ένα 30 γρ και το άλλο 33γρ.
Σωστά Τάσο 30 και 33γρ αντίστοιχα. Εξαιρετικά και τα δύο, το ιντεαλ για πιο ήπιο καιρό και το derby για πιο κρύο.
 
Τώρα είδα αυτή τη συζήτηση ... Αυτή η πυρίτιδα σίγουρα δεν είναι MB. Μάλλον για PSB την κόβω κι εγώ. Δεν είναι μόνο το χρώμα, αλλά και το μέγεθος και κυρίως το πάχος των φυλλιδίων, που με κάνει να πιστεύω ότι δεν πρόκειται καν για πυρίτιδα της B&P ...
Όταν είχα πάρει εγώ το MB Light πριν κάποια χρόνια, όταν πρωτοβγήκε, η πυρίτιδα έμοιαζε πάρα πολύ με την MBx32, καμιά σχέση με την παραπάνω. Πιστεύω ότι ήταν η ίδια η MBx32, αμφιβάλλω κι αν ήταν καν "πειραγμένη" ("modificata") ... Κι ας έλεγε έτσι η εταιρεία!!! ;) :rolleyes:

Να σου πω ένα λόγο (που εγώ θεωρώ πιθανό): Γιατί την έχει εξαγοράσει η Fiocchi ... Και μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, ή ότι την συμφέρει περισσότερο ... Εξάλλου η Fiocchi, από χρόνια, χρησιμοποιούσε και ισπανικές πυρίτιδες, σε κάποια φυσίγγια της ...
Έσφαξα κι άλλα MB Light που πήρα από άλλο κατάστημα σε άλλα νούμερα. Το ένα PSB1 πάλι και το άλλο ΜΒ
 
Που τα ξερεις εσυ ρε?
Δημοτικο ησουν τοτε πιτσιρικά:p
Χαχαχαχα,όντως τα τελευταία τα είχα ρίξει αρκετά χρόνια πριν.
Τελευταία φορά λίγο πριν κλείσει είχαμε πάει με γνωστό από εκεί και φορτώσαμε κούτες ιντεαλ, μαύρα, ντέρμπι σε εξευτελιστικές τιμές.
Με ένα πλαγιοκαννο που είχαμε τότε είχα κάνει από τα ωραιότερα κυνήγια τρυγονιου με τα πρώτα.
Ο παππούς τα έριχνε απο πολυ παλιά.
 
Σωστά Τάσο 30 και 33γρ αντίστοιχα. Εξαιρετικά και τα δύο, το ιντεαλ για πιο ήπιο καιρό και το derby για πιο κρύο.
Με το μαυρο Πυρκαλ ησουν καλυμμενος για ολα σχεδον. Φοβερο φυσιγγι. Κρίμα που δεν βγαινουν πλεον.
 
Πηγα χθες Κενταυρο για κανα 28αρι και ειπα να παρω και δυο κουτακια 32γραμμαρια ετσι να πειραματιστω σε κανα κυνηγι, μιας και φετος κανω ελαχιστες εξοδους και το χω δει πολυ χαλαρα το θεμα!
Τι 9 ευρω ρε παιδια!για γέλια και για κλαμματα! Πηρα εκει j&b με aquila που μου καθεται συχνα καλα σαν πυριτιδα στα φυσιγγια, και ενιωσα μεγιστανας!
 
Πηγα χθες Κενταυρο για κανα 28αρι και ειπα να παρω και δυο κουτακια 32γραμμαρια ετσι να πειραματιστω σε κανα κυνηγι, μιας και φετος κανω ελαχιστες εξοδους και το χω δει πολυ χαλαρα το θεμα!
Τι 9 ευρω ρε παιδια!για γέλια και για κλαμματα! Πηρα εκει j&b με aquila που μου καθεται συχνα καλα σαν πυριτιδα στα φυσιγγια, και ενιωσα μεγιστανας!
Καπιταλα!
 
Πηγα χθες Κενταυρο για κανα 28αρι και ειπα να παρω και δυο κουτακια 32γραμμαρια ετσι να πειραματιστω σε κανα κυνηγι, μιας και φετος κανω ελαχιστες εξοδους και το χω δει πολυ χαλαρα το θεμα!
Τι 9 ευρω ρε παιδια!για γέλια και για κλαμματα! Πηρα εκει j&b με aquila που μου καθεται συχνα καλα σαν πυριτιδα στα φυσιγγια, και ενιωσα μεγιστανας!
Ζεστένετε η αγωρα λόγο χρηστουγενον!!!!!!
 
Back
Top