Φυσίγγια για τρυγόνι

χαχαχαχα... Δεν σου λεω... .hit..sarcastic. Λεπτομερειες μετα των πινακων δοκιμης...
Η ΜΒ στο κρυο κ την υγρασια αγριευει ακομα περισσοτερο... ;)
Θα περιμένω..;)Εισαι και μακρια να σου "έκλεβα"κανένα,Γιατί αν εμπιστευτω αυτούς εδώ κάτω..θα ψάχνω για κλειστρα.very funny..very funny..very funny.
 
Και οχτάρι κλείσιμο....ωραίος ο Άρις!!! .well done.
Πολύ ωραίο συναίσθημα να γεμίζεις τα φυσίγγια σου.
Μελλοντικά σκέφτομαι να ασχοληθώ και εγώ με την ιδιογώμοση...
 
Θα περιμένω..;)Εισαι και μακρια να σου "έκλεβα"κανένα,Γιατί αν εμπιστευτω αυτούς εδώ κάτω..θα ψάχνω για κλειστρα.very funny..very funny..very funny.

Παιδια για MB light h cklassic για τρυγονια τι λετε? θελω να πω, με υψηλη θερμοκρασια του αυγουστου, δουλευουν καλα? η ειναι λιγω αυξημενα σε πιεσεις?.xm.
 
Παιδια για MB light h cklassic για τρυγονια τι λετε? θελω να πω, με υψηλη θερμοκρασια του αυγουστου, δουλευουν καλα? η ειναι λιγω αυξημενα σε πιεσεις?.xm.
Απολυτως κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις Διονύση! Τα τρυγονια θα το έχουν..Βουρ στο ψητό!
 
Last edited:
Θα ακουσω μια συμβουλη ενος φιλου που εχει το ιδιο οπλο με μενα (Benelli Supersport) και για πρωτη φορα φετος θα κυνηγησω τα τρυγονια με RC32.
Εχω διαβασει και ακουσει απο αρκετους πολυ καλα λογια για την φονικοτητα των φυσιγγιων αυτων!
 
Απολυτως κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις Διονύση! Τα τρυγονια θα το έχουν..Βουρ στο ψητό!

Ευχαριστω φιλε Τασσο.
Εβλεπα στο site της touris, τα sporting τους, σε 8.5 και 7.5 για τρυγονια...
http://www.touris.eu/categories.asp?catid=3628&page=2&brands=NSI
Εχετε δοκιμασει καποια απο αυτα σε κυνηγι, και ποιες οι εντυπωσεις σας?
Ευχαριστω:)
 
Επειδη το τρυγονι ειναι πλεον λαχειο...η γνωμη μου ειναι αν δεν εχετε ξανακυνηγησει με φυσιγγια Sporting να κανετε την παρθενικη σας εμφανιση στα περασματα της τσιχλας που υπαρχουν περιθωρια για να συνηθισετε ενα φυσιγγι... Μια χαρα ειναι τα MB Light και Classic...
 
Ναι...μεχρι τωρα, δεν εχω κυνηγισει με sporting...Γι'αυτο, MB Light....well done.
ΛΕω και Lambro Euromix 7/8 & 8/9
Φίλε Διονύση πάρε ένα κουτί MB Classic σε νούμερο 8 και ένα Euromix 7/8 και είσαι καλυμμένος...;)
Εγώ λέω νωρίς το πρωί να χρησιμοποιήσω μάλλινη τάπα με ανοιχτό τσοκάρισμα.
Έχετε καμία πρόταση;
 
Δεν μου αρέσει να προτείνω φυσιγγια γιατί ο καθένας μας ρίχνει διαφορετικά και έχουμε φυσικά κ διαφορετικά όπλα..Παρόλα αυτα μπενω στον πειρασμό και το κάνω..Γιώργο δοκίμασε τα 2001 παραδοσιακό 32γρ..ν8 ακριβουτσικο αλλά....my man.
 
Last edited:
Φίλε Διονύση πάρε ένα κουτί MB Classic σε νούμερο 8 και ένα Euromix 7/8 και είσαι καλυμμένος...;)
Εγώ λέω νωρίς το πρωί να χρησιμοποιήσω μάλλινη τάπα με ανοιχτό τσοκάρισμα.
Έχετε καμία πρόταση;

εχω και καμια 15αρια nsi classica 8αρια, καθως και 15 tortora, και 15 sipe ν.8
και εγω πιστευω, με εαν κουτι euomix 7/8 και ενα κουτι mb light, ειμαι καλυμενος.cool..eat..eat.
 
Δεν μου αρέσει να προτείνω φυσιγγια γιατί ο καθένας μας ρίχνει διαφορετικά και έχουμε φυσικά κ διαφορετικά όπλα..Παρόλα αυτα μπενω στον πειρασμό και το κάνω..Γιώργο δοκίμασε τα 2001 παραδοσιακό 32γρ..ν8 ακριβουτσικο αλλά....my man.
Να σου πω την αλήθεια Τάσο,ήθελα από καιρό να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο φυσίγγι αλλά δεν το βρίσκω στην Θεσσαλονίκη...Όσο περίεργο και να σου ακούγετε...
 
Άρι φαίνεται πολύ καλή η δολυειά που έχεις κάνει! Εγώ για φέτος δεν έχω ξεκινήσει να γεμίζω αλλά ο πατέρας μου έχει ήδη στοκάρει φυσίγγια τα οποία μου φτάνουν και μου περισσεύουν!
 
Θα ακουσω μια συμβουλη ενος φιλου που εχει το ιδιο οπλο με μενα (Benelli Supersport) και για πρωτη φορα φετος θα κυνηγησω τα τρυγονια με RC32.
Εχω διαβασει και ακουσει απο αρκετους πολυ καλα λογια για την φονικοτητα των φυσιγγιων αυτων!
Καλησπέρα! Μου είχε πει κάποτε ενας σκοπευτής skeet παλιός,που εχει ρίξει καράβια φυσιγγια,οτι η RC όλες τις πρώτες ύλες για την κατασκευή των φυσιγγίων τις αγοράζει απο άλλους προμηθευτές..δεν φτιάχνει τίποτα αυτή..ετσι αν σε μια παρτίδα οποιαδήποτε υλικού κατασκευής φυσιγγίου δει οτι οι προδιαγραφές της πρώτης ύλης δεν ειναι όπως πρεπει,σταματάει την αγορά...πιστευω οτι ολα της τα φυσιγγια ειναι πολυ καλα...το πράσινο RC 32 το έριχνα πολλα χρονια στις τσιχλες,και ειναι φυσιγγαρα...απλα πάντα δεν τραβούσε στην πολυ υγρασια..ειναι γενικά συγκεντρωτικό φυσιγγι ...εχω φωτο απο δοκιμές του στον πίνακα,αλλα δυσκολεύομαι να τις ανεβάσω με το νεο σύστημα...στα τρυγόνια με τις καιρικές συνθήκες που επικρατούν θα ειναι αριστο πιστευω..αλλα απο τότε που δοκίμασα στα τρυγόνια το 206 formula της NSI δεν το αλλάζω με κανένα...καλορίζικο το Benelli,για μένα ειναι κορυφή οπλο...
 
Το RC 32 με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο.
Χειμώνα καλοκαίρι.
Ειδικά μια μέρα από την κυνηγετική περίοδο που μας πέρασε σε νούμερο 7 και τρία αστέρια στην καραμπίνα,τις δενδρότσιχλες τις έκαψε πραγματικά.
 
Γιώργο κατα την γνωμη μου πολυ καλα και τα δυο μάλλινοταπα που σου προτείνει ο Άρης! Αλλα αν την μέρα που θα πας εχει άστατο καιρο και υγρασια,στο λέω γιατι καμια φορά εκει ρίχνει μπόρες τον Αύγουστο δοκίμασε και το nsi super felt 34gr η το lampro feltro 34gr...κατα την γνωμη μου απο τα κορυφαία μάλλινοταπα που κυκλοφορούν στην Ελλάδα...με σχετικά μαλακή τουφεκια για 34gr..το Δορκας δεν το εχω ρίξει..
 
Back
Top