Φυσίγγια για τρυγόνι

Α ρε ελλαδαρα με τα ωραία σου εδω ο κόσμος καίγεται και το μ.......ι χτενιζετα.το ιδιο γίνεται και με τα τρόφιμα λιγοτερη κατανάλωση αυξημένη τιμη για άλλοι μια φορα ειμαστε παραδιγμα προσ αποφυγή
 
Καλημέρα σε όλους,

Μόλις μίλησα με τον Παρδαλάκη στο Αιγάλεω και μου είπε οτι φέτος θα είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές σε σχέση με πέρυσι :
MB Classic 32 6,50 euro και F2 Classic 6,80 euro
από 1 κουτάκι μέχρι 5 κούτες, ίδια τιμή....;)
εδω ακομα mb classic 32 6,20
 
Σπυρο για πες μου κ για διασπορας τι δουλευεις κ με τι τσοκ στον 18,8?
Διασποράς δεν χρησιμοποιώ , κάποτε που είχαμε σκυλιά και πηγαίναμε για μπεκάτσα έριχνα superfelt της nobelsport μαλλινοταπο με κύλινδρο αλλά δεν ξέρω μπορεί να άλλαξε από τότε
 
Το ιδιο ριχνω κ εγω κ με το ιδιο τσοκαρισμα στο κυνηγι της φερμας!Απλα οι δοκιμες συνεχιζονται.....smashfrak.
 
Με ic και νούμερο 10, μέχρι τα 30 μέτρα τα τρυγόνια έπαθαν μεγάλη ζημιά.
Πριν δεκαπέντε χρόνια είμαι το Σεπτέμβρη για ορτυκια στη Βαρκιζα,στην κάτω καννη έχω κυλινδρο και Sipe n.10,32γρ.Από απέναντι άλλος κυνηγος σηκώνει ένα τρυγονι που έρχεται κατά πάνω μου,με βλέπει και στρίβει αλλά στα 22-25 μέτρα τρώει την τουφεκια κοιλιά και στήθος.
Το καθάρισα την άλλη μέρα και είδα ότι πέντε σκαγια βγήκαν από την πλατη. Δεν περιμενα τετοια διατρηση από δεκαρακια. Ήταν η πρώτη φορά που δοκίμασα τα φυσιγγια αυτά της maionchi και τα δούλεψα έκτοτε πολύ στην τσιχλα.
 
Παπακωσταντίνου Χαλκιδα, φρέσκες τιμές για κούτα
MB Classic 32 6,25 euro
MB Light 30 6,0 euro
F2 Classic 34 6,5 euro
Δεν ρώτησα εαν η κούτα ειναι δεκάδα ή εικοσάδα !!
Βέβαια δεν συμφέρει να πας Χαλκιδα μόνο και μόνο για φυσιγγια , 150 χλμ συν διόδια , αλλά εαν είσαι περαστικός αξίζει μια στάση ... Εχει πολύ καλές τιμές σε όλα τα πράγματα του , και αξιόλογα φυσίγγια παραγωγής του FOX....
 
  • Like
Reactions: jnp
όλα τα Ιταλικά φυσίγγια έρχονται σε κούτα των 10 πακέτων

ο Παπακωνσταντίνου είναι σωστός επαγγελματίας με φοβερές/ανταγωνιστικές τιμές,θυμάμαι όταν οι άλλοι πούλαγαν τα RC32 6.7/6.9/7/7.30 τα είχε €6.5 και ίσως γινόταν ακόμα καλύτερη τιμή

τα δικά του FOX επίσης καλά με drago γεμισμένα ( δεν ξέρω αν τα άλλαξε έχω να πάρω καιρό )
 
Παπακωσταντίνου Χαλκιδα, φρέσκες τιμές για κούτα
MB Classic 32 6,25 euro
MB Light 30 6,0 euro
F2 Classic 34 6,5 euro
Δεν ρώτησα εαν η κούτα ειναι δεκάδα ή εικοσάδα !!
Βέβαια δεν συμφέρει να πας Χαλκιδα μόνο και μόνο για φυσιγγια , 150 χλμ συν διόδια , αλλά εαν είσαι περαστικός αξίζει μια στάση ... Εχει πολύ καλές τιμές σε όλα τα πράγματα του , και αξιόλογα φυσίγγια παραγωγής του FOX....
Μενιο ,
Που ακριβώς είναι το μαγαζί, διεύθυνση και τηλέφωνο.
 
Μενιο ,
Που ακριβώς είναι το μαγαζί, διεύθυνση και τηλέφωνο.
Στη Χαλκίδα στο Βούρκο, 100μ από τον Κυνηγετικό Σύλλογο, "Ευβοιας 47", 22210 62688, 6944414036
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: jnp
Γιατι εκτος απο παπια? Φωτια ειναι τα 34 γρ σε ν.5 για ολα τα μεγαλα θηραματα... Τασο απο πισω φαινονται κ τα φυσιγγια που θα δοκιμαστουν την Κυριακη... Επειδη ξερω οτι λιιιιιιγο σου αρεσουν τα φυσιγγια... .sarcastic.
 
Πίστευα ότι μπορει να μην δουλεύει τόσο καλά η mb στο βάλτο..ΥΓ τα είδα τα είδα:) έκανα ζουμ αλλά δεν φαίνετε τι γραφουν.sarcastic.
 
Back
Top