Φυσίγγια για τρυγόνι

Βάλτε και τον Πανούτσο μέσα, τα βλέπει και παθαίνει αλλεργία. :D
Τον βάλαν ένα πρωί σημάδι οι τσίχλες να τον φάνε και δεν μπορούσε να σταυρώσει πουλί, από τότε τα βλέπει και κόβει λάσπη :D
 
Εγώ είναι κάπου στη μέση. Πήρα κάποια πουλιά που τα είχε σακατεψει η τουφεκια και κάποια άλλα τα έπαιρνε, συνεχιζαν και έπεφταν μετά από λίγα μέτρα ψόφια. Μπορεί να έφταιγα και εγώ, αλλά το τσέκαρα και με κάνα δυο καθιστες τσίχλες θυμάμαι και είχαμε θέμα.
 
Εγω θα το ξαναγράψω για τελευταία φορα,Γιατι αρκετές φορές τυχαίνει να επαναλαμβάνω κ γίνομαι κουραστικος.Μόλις αγόρασε την Λαμπρο ο ναυπλιωτης τα γέμισε με 8mm μέταλλο κ ήταν ΑΠΑΙΧΤΑ.Μια φορα σε απογευματινό (για τσίχλα)με το πλάγιο το 9-10 έκανε κυνηγό να αφήσει το καρτέρι του μόνο κ μόνο για να δει με τι ρίχνω.
Όταν το μέταλλο έγινε 12mm άλλαξαν τα πάντα.κάπου εκεί άλλαξε και η πυρίτιδα κ μάλλον το όλο στησιμο..
Prima πρώτα,gm3 αργότερα..
Ενώ τα tordo 32 με την gm3 είναι φωτιά(για μένα).
 
Βάλτε και τον Πανούτσο μέσα, τα βλέπει και παθαίνει αλλεργία. :D
Τον βάλαν ένα πρωί σημάδι οι τσίχλες να τον φάνε και δεν μπορούσε να σταυρώσει πουλί, από τότε τα βλέπει και κόβει λάσπη :D
Υπαρχουν καλα φαρμακα για την αλλεργια... η επιστημη εχει προχωρησει πολυ
 
Εγω θα το ξαναγράψω για τελευταία φορα,Γιατι αρκετές φορές τυχαίνει να επαναλαμβάνω κ γίνομαι κουραστικος.Μόλις αγόρασε την Λαμπρο ο ναυπλιωτης τα γέμισε με 8mm μέταλλο κ ήταν ΑΠΑΙΧΤΑ.Μια φορα σε απογευματινό (για τσίχλα)με το πλάγιο το 9-10 έκανε κυνηγό να αφήσει το καρτέρι του μόνο κ μόνο για να δει με τι ρίχνω.
Όταν το μέταλλο έγινε 12mm άλλαξαν τα πάντα.κάπου εκεί άλλαξε και η πυρίτιδα κ μάλλον το όλο στησιμο..
Prima πρώτα,gm3 αργότερα..
Τάσο, σφίξανε περισσότερο από τα παλιά και έγιναν πιο γρήγορα. Αυτές είναι οι αλλαγές ;)
 
Τάσο, σφίξανε περισσότερο από τα παλιά και έγιναν πιο γρήγορα. Αυτές είναι οι αλλαγές ;)
Δεν ξέρω Γιώργο τι να πω..Για για να το λέτε εσείς που ρίχνετε σε χαρτόνια κ πίνακες έτσι θα είναι..
Και τα εξπρές 32 λένε είναι συγκεντρωτικά αλλα δεν ειχα θέμα ποτε.
 
Εγω θα το ξαναγράψω για τελευταία φορα,Γιατι αρκετές φορές τυχαίνει να επαναλαμβάνω κ γίνομαι κουραστικος.Μόλις αγόρασε την Λαμπρο ο ναυπλιωτης τα γέμισε με 8mm μέταλλο κ ήταν ΑΠΑΙΧΤΑ.Μια φορα σε απογευματινό (για τσίχλα)με το πλάγιο το 9-10 έκανε κυνηγό να αφήσει το καρτέρι του μόνο κ μόνο για να δει με τι ρίχνω.
Όταν το μέταλλο έγινε 12mm άλλαξαν τα πάντα.κάπου εκεί άλλαξε και η πυρίτιδα κ μάλλον το όλο στησιμο..
Prima πρώτα,gm3 αργότερα..
Ενώ τα tordo 32 με την gm3 είναι φωτιά(για μένα).
Τα γνωστα Τασο!Τα.....βελτιωσε!
 
Τα γνωστα Τασο!Τα.....βελτιωσε!
Για κάποιους ναι για κάποιους οχι..
Γούστα όπλων θεωρώ..Και τα ρεμινγκτον θεωρούνται απο τα καλυτερα φυσίγγια παγκοσμίως αυτό ομως δεν σημαίνει οτι όλοι οι κυνηγοί είναι ευχαριστημένοι με αυτα!
 
Και τα ρεμινγκτον θεωρούνται απο τα καλυτερα φυσίγγια παγκοσμίως αυτό ομως δεν σημαίνει οτι όλοι οι κυνηγοί είναι ευχαριστημένοι με αυτα!
Up ποιος δεν είναι ευχαριστημένος με τα remington; να το πει τώρα! .fff.
 
Για κάποιους ναι για κάποιους οχι..
Γούστα όπλων θεωρώ..Και τα ρεμινγκτον θεωρούνται απο τα καλυτερα φυσίγγια παγκοσμίως αυτό ομως δεν σημαίνει οτι όλοι οι κυνηγοί είναι ευχαριστημένοι με αυτα!
Ακομα και ιδια ακριβως να ειναι ενας τυπος φυσιγγια, ακομα και σε διαφορετικες παρτιδες, υπαρχουν απο μικρες εως μεγαλες διαφορες στα βλητικα χαρακτηριστικα μιας κανης απο αλλη κανη και απο οπλο σε οπλο
 
Up ποιος δεν είναι ευχαριστημένος με τα remington; να το πει τώρα! .fff.
Ναι Μύρο όπως τα ακούς..Έλα εδώ στο νησι να σου γνωρίσω μερικούς,που ούτε να τα ακούνε.(οχι λαγοκυνηγοι).
Οτι λέει το τουφέκι μας..Όλα καλά και όλα σκάρτα..
Εχω προτείνει φυσίγγια κ με φασκέλωναν και μου εχουν προτείνει και τους φασκελωσα..
Για αυτό σου λεω..Οτι λέει το όπλο σου θα κοιτάς κ οχι οτι λέει το όπλο του φίλου σου..
 
Ναι Μύρο όπως τα ακούς..Έλα εδώ στο νησι να σου γνωρίσω μερικούς,που ούτε να τα ακούνε.(οχι λαγοκυνηγοι).
Οτι λέει το τουφέκι μας..Όλα καλά και όλα σκάρτα..
Εχω προτείνει φυσίγγια κ με φασκέλωναν και μου εχουν προτείνει και τους φασκελωσα..
Για αυτό σου λεω..Οτι λέει το όπλο σου θα κοιτάς κ οχι οτι λέει το όπλο του φίλου σου..
.well done.
 
Back
Top