Φυσίγγια για τρυγόνι

Κατα παράξενο λογο.. Δουλευοταν σχεδον παντα για τσιχλα το οκακι κ οχι για τρυγονι..
Για το καινουργιο δεν ξερω αλλα το παλιό με το 8mm για εμενα ηταν πολυ καλο.
Στα τρυγονια τα φυσιγγια με gm3 δεν με προδωσαν ποτε!ακαριαιες καθαρες καταβολες!
 
έχει μετρήσει κάποιος το σκάγι στο classic Νο7.5 να μου πεί πόσα χιλιοστά είναι πραγματικά ; αν έχει κάποιος εύκαιρο θα του ήμουν υπόχρεος
Παύλο 2,4 χιλιοστά ... κανονικό 7,5άρι (με την ιταλική κλίμακα) - όπως στα τραποφύσιγγα, με περίπου 12,3 σκάγια/γραμμάριο. Είναι κάμποσα χρόνια βέβαια που το είχα πάρει το Classica, δεν ξέρω αν κάνουν πουστιές από παρτίδα σε παρτίδα ...
Όσο για τη συγκέντρωση του συγκεκριμένου φυσιγγίου, που ανέφεραν συνάδελφοι παραπάνω, ένα τρυγόνι είχα πάρει με αυτό σε απόσταση κάπου 25 μ. με το μαμίσιο IC του SKB (πραγματική σύσφιξη λίγο κάτω από 2/10) και είχε πάρει 9-10 σκάγια (σε σώμα, λαιμό, πόδι και φτερούγες) ... κι έπεσαν σώμα και κεφάλι χωριστά !!!
 
Εχει ριξει κανεις τα 32ρια κοκκινα kill στα τρυγονια της εναρξης;
Ξερει καποιος με τι γεμιζονται;
Ειναι "γρηγορα";
Αποστολή τα εριχνα εγώ σε κάθε έναρξη, είχε gm3.πολυ καλό φυσίγγι μου αρέσει πολυ με καθαρά σκοτωματα και δεν είναι και τόσο γρήγορο...
 
έχει μετρήσει κάποιος το σκάγι στο classic Νο7.5 να μου πεί πόσα χιλιοστά είναι πραγματικά ; αν έχει κάποιος εύκαιρο θα του ήμουν υπόχρεος
Αυτο το φυσιγγι πραγματικα σου ταιριαζει....θα τα κηδευεις σε πολυ μακρυνες αποστασεις!
 
Back
Top