Φυσίγγια για τρυγόνι

Καλημέρα παιδιά...Σήμερα πήρα μερικά φυσσιγγακια και ήθελα τη γνώμη σας αν τα έχει δουλέψει κανείς...πήρα του ζαραλη τα sporting 28 gr (τα έριξα και πέρυσι σκοπευτήριο κυνήγι όμως Όχι....)Και πήρα και ένα κουτάκι δοκιμαστικά Winchester universal 1&1/8oz...τα εχει ριξει κάνεις???
Γειά σου Δημήτρη, τα χω ρίξει σε τρυγονι no 7 1/2 και αργότερα και στις τσίχλες δούλεψε άψογα χειμώνα καλοκαίρι και όπως λέει ο συνάδελφος παραπάνω πολύ μαλακό φυσιγγι μηδενική ανακρουση.
 
τα universal τα εχω ριξει πιο παλια βεβαια αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι.μαλακο φυσιγγι συγκεντρωτικο παρα πολυ ωραιο για τρυγονια,θα το ευχαριστηθεις,αξιζει τα λεφτα του.
Μακάρι...αν και ήταν προσφορά(6.50) γιατί ήταν τελυταια κουτιά και είναι ψιλό σκαγι no10...Έχω κακό κουσούρι με τα ψιλά νούμερα και τα σφιχτά τσοκαρισματα...ουδεις άσφαλτος που λέει και η λαίδη...
 
τα universal τα εχω ριξει πιο παλια βεβαια αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι.μαλακο φυσιγγι συγκεντρωτικο παρα πολυ ωραιο για τρυγονια,θα το ευχαριστηθεις,αξιζει τα λεφτα του.
Πραγματι πολύ μαλακο και φονικό, τα ειχα δοκιμασει, ενα φεγγαρι τα ειχε προσφορα ο Καλκαντζακος εκτοτε δεν τα χω δει σε κυνηγομαγαζο, τωρα με το δικαννο θα ηθελα να τα ξαναδω αλλα δεν τα βρισκω. Ειχα παρει 8 κουτια αλλα μολις εσφιξε ο καιρος επιασε βηχας με αυτα και την xlr5 αλλα και την benelli που ειχα.Για δικαννο παντως θα ναι οτι πρεπει.
 
Αμα δε μπει κουτουμανος φυσιγγι ετσι να διωξει το κερι απο τα αυτια πρωι πρωι δε λεει
.sarcastic..RESPECT........έριξα ένα olympus προχθές 5άρι......στα πενήντα μέτρα.....με το kikcs full.......στις 6 το απόγευμα να σε νταουλιάζει ο ήλιος.....αλλά σκόρπισε το γ@μ#μ#ν0......sarcastic.
Ακόμα και έτσι όμως την ζημιά του την έκανε.
 
Καλημέρα παιδιά...Σήμερα πήρα μερικά φυσσιγγακια και ήθελα τη γνώμη σας αν τα έχει δουλέψει κανείς...πήρα του ζαραλη τα sporting 28 gr (τα έριξα και πέρυσι σκοπευτήριο κυνήγι όμως Όχι....)Και πήρα και ένα κουτάκι δοκιμαστικά Winchester universal 1&1/8oz...τα εχει ριξει κάνεις???
Το Universal το έριξα πριν 4χρόνια σε n10 σε τσίχλες.Εξαιρετικο φυσίγγι φονικότατο με όλα τα όπλα μου και πολύ μαλακό.Το μόνο αρνητικό ότι στα κρύα η Fabarm που έχω έκανε εμπλοκές.Το θεωρώ από τα καλύτερα 32 άρια που έχω ρίξει και το δεύτερο πιο μαλακό μετά το Federal top gun.
 
Mε τσοκ γαλοπουλας τα κυνηγας.sarcastic.?

Οχι λαιμητομο τσοκακι εδω πανω βορεια ονομαζεται το LM.
Να σου εξηγησω και το γιατι
Μπαινοντας τκ κππαδι κοντα ανοιγουν τα σκαγια και ειναι σα να περνει λαιμητομος ,ιδιως στις φασσες.

.my man.
 
Οχι λαιμητομο τσοκακι εδω πανω βορεια ονομαζεται το LM.
Να σου εξηγησω και το γιατι
Μπαινοντας τκ κππαδι κοντα ανοιγουν τα σκαγια και ειναι σα να περνει λαιμητομος ,ιδιως στις φασσες.

.my man.
Να μπαίνει το κοπάδι στα πλάγια γύρω στα 30 μέτρα και σε κάθε τουφεκιά να ξεκολλάνε 2-3 πουλιά.Αχ.....pray to God..pray to God.
Αργεί ο οκτώβρης.
 
Οι δοκιμές είναι του Δημήτρη benelli criocomfort

30μετρα 65x65διαστασεις πίνακα...benelli criocomfort kicks smoke .30 η πρώτη universal 32 gr n 10 η δεύτερη ζαραλης sporting 28gr n8

IMG_20170807_181642.jpg


IMG_20170807_181622.jpg


Αν δεν τις έχω βάλει με τη σειρά Δημήτρη πες το και θα το διορθώσω...
 
Οι δοκιμές είναι του Δημήτρη benelli criocomfort

30μετρα 65x65διαστασεις πίνακα...benelli criocomfort kicks smoke .30 η πρώτη universal 32 gr n 10 η δεύτερη ζαραλης sporting 28gr n8

IMG_20170807_181642.jpg


IMG_20170807_181622.jpg


Αν δεν τις έχω βάλει με τη σειρά Δημήτρη πες το και θα το διορθώσω...
Μια χαρά είναι...ευχαριστούμε...Είσαι εξυπηρετικοτατος...
 
Οι δοκιμές είναι του Δημήτρη benelli criocomfort

30μετρα 65x65διαστασεις πίνακα...benelli criocomfort kicks smoke .30 η πρώτη universal 32 gr n 10 η δεύτερη ζαραλης sporting 28gr n8

IMG_20170807_181642.jpg


IMG_20170807_181622.jpg


Αν δεν τις έχω βάλει με τη σειρά Δημήτρη πες το και θα το διορθώσω...
φιλε μανο και του ζαραλη τα sporting τα εχω κυνηγιση και εχω μηνη πωλη ευχριστημενωςςςς ειναι και φιλαρακιμου και κανη και καλες τιμες
 
Για μια ακόμα φορά τα nsi classica φάνηκαν αντάξια των περιστασεων....όλα τα πουλιά ακαριαία σκοτωματα...μόνο που για πρώτη φορά είχα αίματα...και μπηχτες και μακρινές...αυτό το φυσιγγακι πράγματικα το αγαπώ!
 
Back
Top