Φυσίγγια για τρυγόνι

Να πω και εγω την εμπειρία μου με τα classica μιας και τα εριξα πρωτη φορα φέτος

Είναι ενα φυσίγγι που αγαπαει τα ανοιχτα τσοκαρισματα απο lm και κάτω,,δεν λέω modified,,γιατι οπως και στην δικη μου περίπτωση που η Α5 βγάζει πολυ σφιχτη τουφεκια σε συνδυασμό 3* με το σφιχτό φυσιγγι και τα τρυγόνια να παιζουν ειδικα το πρωι σε αποστάσεις κατω απο 25 μέτρα με δυσκολεψε αρκετά

Ο τέλειος συνδυασμός ηρθε με το kicks skeet και classica και μεχρι τα 40 μέτρα τα εσκαγα στην κυριολεξία,,,μαλιστα σε ένα που έριξα κατω τον 30 μέτρων ( 23 25 το υπολογισα ) μου λεει ο φιλος εμεινε τιποτα ρε Παυλε

Ωραίο φυσιγγι μαλακό,,,δεν ειναι καθόλου ξερο οπως ακούγεται,,,αλλά λογο τιμης δεν θα το ξαναπάρω γιατί πάλι εριξα κάμποσα κουτια και ειναι ασύμφορο

Δεν μπορώ να πω οτι ειναι μια κατηγορια μονο του δεν μπορω να το πω σαν φυσιγγι εξειδικευμενο για το τρυγόνι απλα ενα καλο 32γρ συγκετρωτικο του θανατα με πολυ υψηλη τιμή

Για τα rocket junior ευτυχως που δεν τα πηρα....η υπολοιπη ομαδα εριχναν rocket και οι περισσότεροι ειπαν δεν τράβαγε ρο φυσίγγι

Για αλλη μια φορά το tordo 30 σταθηκε παλικάρι στη έναρξη και με εκανε μαγκα στα €5.60
 
Last edited:
Εγω εμεινα αρκετα ευχαριστημενος με του Κενταυρου στα 2 τρυγονια που βαρεσα εε αποσταση 25 μετρων με το ανακοντα..Λιγο αιμα ειχαν αλλα κατα τα αλλα καλα,μετα στα αγριοπεριστερα ειχε καπνισματα αλλα και αρκετα τραυματισμενα(25-45μετρα),δεν το κραταω σαν αρνητικο ομως γιατι ειναι ενα φυσιγγι 28γρ σε ν.8 που θεωρω ψιλο για τα περιστερια..Καθε αποψη ευπροσδεκτη
 
Να πω και εγω την εμπειρία μου με τα classica μιας και τα εριξα πρωτη φορα φέτος

Είναι ενα φυσίγγι που αγαπαει τα ανοιχτα τσοκαρισματα απο lm και κάτω,,δεν λέω modified,,γιατι οπως και στην δικη μου περίπτωση που η Α5 βγάζει πολυ σφιχτη τουφεκια σε συνδυασμό 3* με το σφιχτό φυσιγγι και τα τρυγόνια να παιζουν ειδικα το πρωι σε αποστάσεις κατω απο 25 μέτρα με δυσκολεψε αρκετά

Ο τέλειος συνδυασμός ηρθε με το kicks skeet και classica και μεχρι τα 40 μέτρα τα εσκαγα στην κυριολεξία,,,μαλιστα σε ένα που έριξα κατω τον 30 μέτρων ( 23 25 το υπολογισα ) μου λεει ο φιλος εμεινε τιποτα ρε Παυλε

Ωραίο φυσιγγι μαλακό,,,δεν ειναι καθόλου ξερο οπως ακούγεται,,,αλλά λογο τιμης δεν θα το ξαναπάρω γιατί πάλι εριξα κάμποσα κουτια και ειναι ασύμφορο

Δεν μπορώ να πω οτι ειναι μια κατηγορια μονο του δεν μπορω να το πω σαν φυσιγγι εξειδικευμενο για το τρυγόνι απλα ενα καλο 32γρ συγκετρωτικο του θανατα με πολυ υψηλη τιμή

Για τα rocket junior ευτυχως που δεν τα πηρα....η υπολοιπη ομαδα εριχναν rocket και οι περισσότεροι ειπαν δεν τράβαγε ρο φυσίγγι

Για αλλη μια φορά το tordo 30 σταθηκε παλικάρι στη έναρξη και με εκανε μαγκα στα €5.60
Παυλο το tordo με τι καιρους το εχεις δοκιμασει?το δουλευει καλα η Α5 ή γενικα δουλευει με ολα σου τα οπλα?
Και απο που τα προμηθευτηκες?
 
Tordo 30 gr no 8.
Απαράδεχτο φυσεκι.
Κουφιο φυσίγγι, εξαιρετικα αργο σε συνθηκες κυνηγιου.
Απο εμενα χ

Τολη τρια ειναι τα ενδεχόμενα

δεν το βρήκες,,,είχες αποτυχίες και σου χάλασε την ψυχολογία η δεν σου ταίριαξε,,,,δεν εξηγείται αλλιώς
 
Τολη τρια ειναι τα ενδεχόμενα

δεν το βρήκες,,,είχες αποτυχίες και σου χάλασε την ψυχολογία η δεν σου ταίριαξε,,,,δεν εξηγείται αλλιώς
συμφωνω με τον παυλο απολυτα τολη. αυτο το φυσιγγι ειναι παρα πολυ καλο. απλα ειναι αρκετα συγκεντρωτικο. μηπως γι αυτο σου φανηκε καπως??
 
Ωραίο φυσιγγι μαλακό,,,δεν ειναι καθόλου ξερο οπως ακούγεται,,,
Παύλο, θεωρείς το clasica μαλακό; .asking.
Δεν εννοώ σκληρό από λάκτισμα αλλά από αίσθηση και συμπεριφορά. Εμένα γιατί ρε γαμώτο μου φαίνεται....μαχαιριά; .sarcastic.
Μάλλον τα πολλά Κένταυρος μου έχουν αφήσει κουσούρια.....hair.
 
Παύλο, θεωρείς το clasica μαλακό; .asking.
Δεν εννοώ σκληρό από λάκτισμα αλλά από αίσθηση και συμπεριφορά. Εμένα γιατί ρε γαμώτο μου φαίνεται....μαχαιριά; .sarcastic.
Μάλλον τα πολλά Κένταυρος μου έχουν αφήσει κουσούρια.....hair.
μαλακο ειναι απλα στην πολυ υψηλη ζεστη γινεται σκληρο
 
Νταξει ρε συ, εναρξη το ριχναμε τοτε. Παρολο που ηταν αρκετα φτηνο και ανετα το ριχνες ολο το χρονο
το εριχνα συνεχεια μεχρι φετος που εκτοξευθηκε η τιμη του γι αυτο στο λεω. οταν το ριχνεις με 35 βαθμους ε ναι χτυπαει ρε βικτωρα
 
το εριχνα συνεχεια μεχρι φετος που εκτοξευθηκε η τιμη του γι αυτο στο λεω. οταν το ριχνεις με 35 βαθμους ε ναι χτυπαει ρε βικτωρα
Κάποιοι εδώ μέσα είναι πολύ ευαίσθητοι να πουμεha haaaκοπελι από σένα δεν το περίμενα αυτό!
 
Χθες έριχνα ιδιογόμωση με επινικελωμένα σκάγια. Μου έκανε εντύπωση που ένα σκάι διαπέρασε το τρυγόνι και βγήκε από την άλλη πλευρά και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να υπολογίσω με κάποιον τρόπο την δύναμη της διάτρησης που δέχθηκε. Σκοπός μου βασικά είναι να βρω πόσο ωφέλιμο βεληνεκές είχε ακόμα το φυσίγγι. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 
Back
Top