Φυσίγγια για τρυγόνι

Μαριε βγαζουν οντως πολυ ωραια ντουφεκια και τον χειμωνα στις τσιχλες, αλλα πλεον ειναι απαγορευτικα. Περσι τα εβρισκα με 7.00ευρω και φετος τα βρηκα 8.30ευρω στο ιδιο μαγαζι. Μονο ενα κουτι πηρα για τα τρυγονια, οσο για τις τσιχλιτσες θα ψαχτω σε πιο φθηνες λυσεις.
Φυσικα και να ψαχτεις ουτε σκεψη για τις τσιχλες φιλε. Μου περισεψαν καποια τα οποια θα τα ρηξω και στις τσιχλες που το λες για δοκιμη αλλα και σε παπια τον σεπτεμβρη ετσι απο περιεργια. Στο τρυγονι πιστευω πως αξιζουν. Εγω πηρα καποια κουτια σε προσφορα απο 9,5 ευρω 7,5 μεχρι ν; φερει νεα περτιδα το μαγαζι. Η τιμη πλεον εχει παει 8,80... Αλλα και κοντα στα 8,80 εχουν παει και τα rc32 που δουλευω σταθερα. Πιστευω οτι ειναι τα ιδανικα. Απλα κανεις τα κουμαντα σου και αγοραζεις καποια κουτια στους νεκρους μηνες
 
Πέρασα το απόγευμα από του ζωχιου για βόλτα και τσίμπησα το b&p classic 32γρ σε 7αρι για το πέρασμα που θα γίνει την Κυριακή......sarcastic.
Για πήτε βρε παιδιά γνώμες και εντυπώσεις να μην ψάχνω τις σελίδες.
bQVqjvn.jpg
 
Πέρασα το απόγευμα από του ζωχιου για βόλτα και τσίμπησα το b&p classic 32γρ σε 7αρι για το πέρασμα που θα γίνει την Κυριακή......sarcastic.
Για πήρε βρε παιδιά γνώμες και εντυπώσεις να μην ψάχνω τις σελίδες.
bQVqjvn.jpg
Εγω δεν τα βρήκα ποτέ μαζι τους
 
Πέρασα το απόγευμα από του ζωχιου για βόλτα και τσίμπησα το b&p classic 32γρ σε 7αρι για το πέρασμα που θα γίνει την Κυριακή......sarcastic.
Για πήτε βρε παιδιά γνώμες και εντυπώσεις να μην ψάχνω τις σελίδες.
bQVqjvn.jpg
Από τα ποιοτικότερα 32 της αγοράς Γιάννη!
 
Ναι βρε φίλε Ηλία αλλά εδώ περνάνε και θάλασσα.......hair.
Γιαννη κ γω αυτα ριχνω και στα τρυγονια και στις τσιχλες δεν τ αλλαζω παρολο τη τιμη τους πολυ σταθερα σε διαφορες καιρικες συνθηκες λογω mb μπαρουτης τουλαχιστον εμενα η benelli τα παει τρενο
 
Γιαννη κ γω αυτα ριχνω και στα τρυγονια και στις τσιχλες δεν τ αλλαζω παρολο τη τιμη τους πολυ σταθερα σε διαφορες καιρικες συνθηκες λογω mb μπαρουτης τουλαχιστον εμενα η benelli τα παει τρενο
Και η beretta εξαιρετικά τα πάει!
 
Και η beretta εξαιρετικά τα πάει!
Εκανα το λαθος φετος Ηλια και πηρα για εναρξη ντοπιαρικα τρυγονια lambro 30gr με d20 μπαρουτη απογοητευση!ειδικα τη πρωτη μερα που μου περασανε αρκετα πουλακια δε μπορουσα να παρω με τιποτα μου ρθε να σπασω το οπλο απ τα νευρα μου!ομαδα που κερδιζει δεν πρεπει να την αλλαζεις!οποτε εχω κανει αλλαγη την εχω πληρωσει ακριβα!την επομενη το πρωι τσακιστηκα και πηρα ενα mb classic 32 νουμερο 7!στη πρωτη τουφεκια ενα κοπαδακι 3 πουλια μ ενα σμπαρο 2 τρυγονια!βρηκα αμεσως τον εαυτο μου καθαρα θεμα ψυχολογιας!
 
Δημήτρη η περιοχή που κυνήγησες τι θερμοκρασίες και ποσοστά υγρασίας είχε ; αν δεν είχε υγρασία και χαμηλές θερμοκρασίες,το οποίο αποκλείω ώστε να μη δουλέψει η D20,τότε είπες την μαγική λέξη

βρηκα αμεσως τον εαυτο μου καθαρα θεμα ψυχολογιας!
 
Δημήτρη η περιοχή που κυνήγησες τι θερμοκρασίες και ποσοστά υγρασίας είχε ; αν δεν είχε υγρασία και χαμηλές θερμοκρασίες,το οποίο αποκλείω ώστε να μη δουλέψει η D20,τότε είπες την μαγική λέξη

βρηκα αμεσως τον εαυτο μου καθαρα θεμα ψυχολογιας!
Παυλο απο υγρασια δεν ειχε και απο θερμοκρασιες κλασσικες αυγουστου!εμενα δε μου ταιριαξε σαν φυσιγγι χωρις να θελω να το ακυρωσω!οσο για τη ψυχολογια μετα τις πρωτες τουφεκιες με τις προσκοπευσεις που χα συνηθισει και φυσικα μετα τις πρωτες αποτυχιες χαλιεσαι οπως και να το κανουμε!
 
αυτό ακριβώς εξηγώ,ότι δεν είναι θέμα φυσιγγίου οι αποτυχίες,αλλά ψυχολογίας που κυνηγάμε με ένα καινούργιο φυσίγγι το οποίο δεν γνωρίζουμε,,,το φαινόμενο γίνεται ιδιαίτερα έντονο όταν πέφτουμε και σε γραμμάρια ;)
 
Παυλο απο υγρασια δεν ειχε και απο θερμοκρασιες κλασσικες αυγουστου!εμενα δε μου ταιριαξε σαν φυσιγγι χωρις να θελω να το ακυρωσω!οσο για τη ψυχολογια μετα τις πρωτες τουφεκιες με τις προσκοπευσεις που χα συνηθισει και φυσικα μετα τις πρωτες αποτυχιες χαλιεσαι οπως και να το κανουμε!
Επειδή η σκόπευση είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας εκτός και αν ανήκεις στην ελίτ του 5% που ξέρουν ακριβώς προσκοπευσεις και τι πρέπει να κάνουν καλό είναι να ρίχνεις τα φυσίγγια που σου δίνουν ψυχολογία και ας κοστίζουν και 5 λεπτά παραπάνω.... ιδιαίτερα σε ένα θήραμα που δεν θα ρίξω παραπάνω από δυο-τρια κουτιά!
 
Back
Top