Φυσίγγια για τρυγόνι

αυτό ακριβώς εξηγώ,ότι δεν είναι θέμα φυσιγγίου οι αποτυχίες,αλλά ψυχολογίας που κυνηγάμε με ένα καινούργιο φυσίγγι το οποίο δεν γνωρίζουμε,,,το φαινόμενο γίνεται ιδιαίτερα έντονο όταν πέφτουμε και σε γραμμάρια ;)
Συμφωνω απολυτα Παυλο πανω απ ολα ειναι ψυχολογια ομως κι αυτη διαμορφωνεται αναλογα!εχω ριξει και με φυσιγγια που τα δοκιμαζω πρωτη φορα μου κατσανε καλα αμεσως και ετσι ψυχολογικα και κατ επεκταση και στις τουφεκιες ημουν πολυ καλος ενω με το lambro ας πουμε μετα τα πρωτα αποτυχημενα μπαμ πριν ακομα σηκωσω το οπλο ηξερα οτι δεν....
 
Επειδή η σκόπευση είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας εκτός και αν ανήκεις στην ελίτ του 5% που ξέρουν ακριβώς προσκοπευσεις και τι πρέπει να κάνουν καλό είναι να ρίχνεις τα φυσίγγια που σου δίνουν ψυχολογία και ας κοστίζουν και 5 λεπτά παραπάνω.... ιδιαίτερα σε ένα θήραμα που δεν θα ρίξω παραπάνω από δυο-τρια κουτιά!
Ακριβως Ηλια ειμαι και γω αυτης της αποψης οτι αν εχεις βρει αυτο που σου ταιριαζει αξιζει να συνεχιζεις να το αγοραζεις κι ας ειναι και λιγο ακριβοτερο!οσο για τις προσκοπευσεις η mb μου φαινεται αρκετα γρηγορη
 
Ακριβως Ηλια ειμαι και γω αυτης της αποψης οτι αν εχεις βρει αυτο που σου ταιριαζει αξιζει να συνεχιζεις να το αγοραζεις κι ας ειναι και λιγο ακριβοτερο!οσο για τις προσκοπευσεις η mb μου φαινεται αρκετα γρηγορη
Συμφωνώ απόλυτα!θεωρώ πως και εμένα για αυτόν τον λόγο μου ταιριάζει το συγκεκριμένο φυσίγγιο!
 
Χθες δοκίμασα αυτό το σκοπευτικο στο τρυγονι και μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε πολύ με τις άμεσες καταβολές σε όλες τις αποστάσεις και κυρίως στα ψηλομενα.
http://www.aerostaroutdoors.com/product_info.php/cPath/1_26/products_id/45
28γρ σε νο.7,5 όπλο μπερετα α 400 και τσοκακι kicks high flyer mod. Δεν το βλέπω όμως στην σελίδα της b&p η απλά έρχεται με άλλο όνομα εδώ, τα είχαμε πάρει από cabelas με τον Μάνο για το σκοπευτήριο για δοκιμή αλλά δοκιμαστηκάν εκεί που έπρεπε.
 
Χθες δοκίμασα αυτό το σκοπευτικο στο τρυγονι και μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε πολύ με τις άμεσες καταβολές σε όλες τις αποστάσεις και κυρίως στα ψηλομενα.
http://www.aerostaroutdoors.com/product_info.php/cPath/1_26/products_id/45
28γρ σε νο.7,5 όπλο μπερετα α 400 και τσοκακι kicks high flyer mod. Δεν το βλέπω όμως στην σελίδα της b&p η απλά έρχεται με άλλο όνομα εδώ, τα είχαμε πάρει από cabelas με τον Μάνο για το σκοπευτήριο για δοκιμή αλλά δοκιμαστηκάν εκεί που έπρεπε.
10$ το κουτί, και απορτ πρέπει να κάνουν
 
Παιδιά φυσιγγακι στα 30gr-32gr μόνο σε 8αρι για σταθερό τσοκάρισμα 3*-1* κ αποστάσεις 25m-45m κ βαλε,όπλο Baikal mp 27m,έχει να μου προτείνει κανείς για δοκιμή;
Μb light 30 γραμμαρια νούμερο 7 στην πάνω κάννη και special game nsi μαλλινοταπο 32 γραμμαρια νούμερο 8 στην κατω
 
Επειδή εγώ ειδικαετο baikal το κυνηγησα παρα πολλά χρόνια με καραμανιδης superkill μαυρα κα κιτρινα και με velox του δορκα έχω κάνει τα καλύτερα κυνήγια που θυμάμαι .

Πολύ σωστός. Αφού μιλάτε για τρυγονι, πάνω από ένα κουτί δύσκολο να ρίξει κάποιος. Και αυτό σε 3 μέρες χαχαχα. Πάρε το νέο βελοξ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
 
Παιδιά φυσιγγακι στα 30gr-32gr μόνο σε 8αρι για σταθερό τσοκάρισμα 3*-1* κ αποστάσεις 25m-45m κ βαλε,όπλο Baikal mp 27m,έχει να μου προτείνει κανείς για δοκιμή;
Μανόλη τα μπαικαλ δεν κάνουν διακρίσεις, για κάποιο λόγο τα δουλεύουν σχεδόν όλα. Στο δικό μου πλάγιο ότι και να του έχω βάλει τα πάει αέρας. Θα ξεχωρίσω όμως τα bravo, τα imperial (30 και 32 γρ) και από 28άρια οscar.
 
Back
Top