Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ορίστε και του Καραμανίδη το tsihla 33gr 8/9

εκεί που όλο οι μαγαζάτορες μου έλεγαν ότι είναι γεμισμένο με G3000 εγώ τα βρήκα με prima v

fiem κάλυκας με 686 - μια βοήθεια με τον συγκεντρωτήρα,είναι κάποιος LBRS ;











Ορίστε το ίδιο φυσίγγι πέρσι τέτοια εποχή με τι και πως ήταν γεμισμένο.
Στήριξε τα ελληνικά προϊόντα .Μπορείς .

http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-29
 
Απευθυνομαι σε οσους κηνυγουν χρονια στους περισσοτερους δηλαδη , να προτεινετε ενα φυσιγγι δοκιμασμενο για κφυο υγρασια .xm.
Euromix 8-9. Τα δουλεύω με την 391, το win και το πλάγιο και θερίζουν από Αύγουστο μέχρι Φλεβάρη. Απλά μέχρι να μάθεις καλά τα όπλα σου, ρίχνε τα με κύλινδρο. Όταν λέω θερίζουν, το εννοώ σε βαθμό να κάνω και οικονομία στις τουφεκιές.
 
Ορίστε το ίδιο φυσίγγι πέρσι τέτοια εποχή με τι και πως ήταν γεμισμένο.
Στήριξε τα ελληνικά προϊόντα .Μπορείς .

http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-29

Tωρα συγγνωμη αλλα αλλαζοντας ολα τα συστατικα του φυσιγγιου εχουμε την απαιτηση να μας εχει την ιδια αποδοση με περσι? Δεν λεω οτι θα ειναι αναποτελεσματικα τα καινουργια προς θεου, αλλα εντελως διαφορετικα. Καινουργιο φυσιγγι λοιπον και οσοι το προτιμησανε φτου και απο την αρχη για να το ξαναμαθουνε. Το ονομα εμεινε μονο για να μπερδευει αυτους που ειχαν κατι στο μυαλο τους προτιμωντας το. Μακαρι να βγει ανωτερο οχι για τον κατασκευαστη που μας ξεγελα αλλα για τον πελατη που ξεγελαστηκε.
 
ευχαριστώ Δημήτρη για το λινκ

τώρα να πω πως δεν το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου θα είνα ψέματα,,,,πάντα κρατάω μια πισινή για τα ελληνικά φυσίγγια

ας ελπίσουμε να βγουν καλά και αν πέσει κάποιο στα χέρια σας μιας και είχατε ρίξει την παλιά συνταγή κάντε μια σύγκριση
 
ηλια εμεις εδω ρουμελιωτη δεν εχουμε. μονο κατασκευαστες πως να το πω που δινουν τελος παντων σε ολη την ελλαδα. νσυπλιωτη κυργια δορκα καταλαβες τι λεω?και μετα τα εισαγωγης. γι αυτο λεω για το ναυπλιωτη
 
Μια απορία. Παύλο είναι σίγουρο ότι η πυρίτιδα είναι η Prima-V ??? Μήπως είναι GM3, ή Prima-S που είναι για 34 γρ. ??? (Μορφολογικά όλες αυτές δεν ξεχωρίζουν)
Η Prima-V είναι σκοπευτική, για 28 γρ. σκάγια. Το να ανέβεις στα 30 γρ. μπορεί να μην τρέχει και τίποτα (λίγο χαμηλότερη ταχύτητα και λίγο ψηλότερες πιέσεις), αλλά στα 33 γρ, μου φαίνεται πάρα πολύ, είναι 18% αύξηση !!! Και μάλιστα με την ίδια δόση πυρίτιδας που προτείνεται για τα 28 γρ. (1,40) ;;;; .xm. Δεν ξέρω τι μπορεί να δώσει βλητικά αυτή η "αλχημεία", αλλά εγώ αυτό που θα περίμενα είναι ... ταχύτητες εμπροσθογεμούς ... και πιέσεις μάγκνουμ ...
Αλλά και στην περίπτωση που είναι GM3 ή Prima-S, το 1,40 είναι λίγο για 33 γρ.!!! τόσο είχαν τα παλιά Lambro cal.16, προ Ναυπλιώτη (Gm3 1,40 X 28) .what. .xm.
 
δεν έχεις άδικο Στέλιο ίσως να είναι και GM3 γιαυτό να τις μπέρδεψα και πλησιάζει πιο πολύ προς το σεταπ - από την άλλη η ποσότητα της πυρίτιδας όντως φαίνεται λίγη για 33γρ λογικά με βάση αυτά που έχω διαβάσει θα πρέπει να ήταν κάπου 1.5-1.55 αλλά μήπως κάνει δουλειά ο καινούργιος συγκεντρωτήρας ; λέω εγώ ο άσχετος
 
ηλια εμεις εδω ρουμελιωτη δεν εχουμε. μονο κατασκευαστες πως να το πω που δινουν τελος παντων σε ολη την ελλαδα. νσυπλιωτη κυργια δορκα καταλαβες τι λεω?και μετα τα εισαγωγης. γι αυτο λεω για το ναυπλιωτη
για τον ναυπλιωτησ Συμφωνώ και εγω η αλλοι δυο κανουν αλχημείεσ
 
Λοιπον η πυριτιδα ειναι gm3 και ο λογος που αλλαξε ειναι οτι πλεον υπαρχει ανεπαρκεια στη g3000 οπως και σε αλλες πυριτιδες και δεν βρισκουν τη ποσοτητα που θελουν το ειχα συζητησει πριν καιρο μαζι του αλλα δεν ειχα προσεξει οτι εβγαλε νεα παραγωγη.Παντως το απογευμα θα παω απο εκει και θα ξερω σιγουρα.Ελπιζω το νεο σεταπ να ειναι εφαμιλο με το προηγουμενο αλλα και εγω εχω κακη εμπειρια με τα gm3 fast της nsi σε υγρασια και ζεστη.Αντιθετα σε κρυο ηταν πολυ καλα.
 
MB Classic & F2 Classic και ξερό ψωμί ... Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...o_Oo_O
πολυ καλο το mb classic αλλα με 6,50 ευρω δεν θα παρω οσο για το f2 σε αλλα πουλακια ναι σε τσιχλα 7,20 ειναι υπερβολικα πολλα λεφτα οταν παιρνω το sipe της nsi 6,00 και ανταποκρινεται μεχρι -2 και υγρασια αψογα
 
Ευριπιδη εγω τα f2 περσυ τα πηρα 6.60 στην κουτα.....
Παντα δουλευω ομως ακι δευτερο φυσιγγακι στα 32γρ για τις καλες μερες...
Το σουπερ κιλλ 2 χρονιες τωρα κενταγε και τα επερνα και 5 ευρω απο τον κενταυρο...
Και το σιλβερ του κενταυρου ειναι τιμιο φυσιγγακι στα 32γρ..... αλλα δεν εχει γεμισει ακομα και μου ειπε ιτι θα παρει πανω και αυτο
 
upload img
upload img

upload img
upload img
upload img
upload img
1φωτο οι ταπες που αλλαξε στο ορτυκι......δεξια η παλια .....
2η φωτο η πυριτιδα ιδια στο ορτυκι και ολο το σεταπ....
3η τα σκαγια καλης ποιοτητας χωρις παραμορφωσεις...
4η η ταπα του κοκκινου φυσιγγιου σουπερ κιλλ στα 32γρ.
5η η νεα αλλαγμενη πυριτιδα
6η και 7η η g3000 που δουλευε περσυ προπερσυ
 
Last edited:
Σιγουρο πλεον μολις εφυγα απο καραμανιδη και ειναι με gm3 πλεον τα tsihla,τα κοκινα,και τα κιτρινα. Ο λογος οπως ειπα ειναι οτι η μεταπλαστ που εκανε εισαγωγη τη πυριτιδα δεν μπορουσε να φερει και τον κρεμασε απο την ανοιξη περυσι περιμενε. Πλεον πηρε απο ναυπλιωτη ,και ετοιμαζεται πλεον να εισαγει μονος του πυρτιδες. Απαιτειται ειδικη αδεια που εχουν ελαχιστοι αλλα επειδη ειναι σοβαρος και δεν θελει να κοροιδευει θα το κανει. Να ξερεται οτι πρωτη φορα κανει αλλαγη σε πυριτιδα μετα απο τοσα χρονια,και η gm3 ειναι ακριβοτερη απο την g3000, και ειμαι σιγουρος οτι θα εναι τουλαχιστον ισαξια τα νεα... Επισης αλλαζει τα μπλε,τα λαγος,τα φασα,τα περδικα απο mb σε s4 για τον ιδιο λογο...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top