Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το καινούργιο nsi tordo το έχει σφίξει για τα καλά η εταιρια,καμιά σχέση με το παλιό.
Εγώ πάντως όσες φορές το έχω ρίξει από Δεκέμβρη κ μετά δεν είχα κανένα θεμα,σε ν8 και 9 θέριζαν.
Δοκιμάστε το όταν κρυώσει ο καιρός.
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι σκληρό φυσίγγι,Σκεφτείτε ότι με την 9200 αερίων 3,400γρ κ το ακούω.
Ξεχάστε το για δίκαννα και ίσως κ για αδρανειας..
 
Το καινούργιο nsi tordo το έχει σφίξει για τα καλά η εταιρια,καμιά σχέση με το παλιό.
Εγώ πάντως όσες φορές το έχω ρίξει από Δεκέμβρη κ μετά δεν είχα κανένα θεμα,σε ν8 και 9 θέριζαν.
Δοκιμάστε το όταν κρυώσει ο καιρός.
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι σκληρό φυσίγγι,Σκεφτείτε ότι με την 9200 αερίων 3,400γρ κ το ακούω.
Ξεχάστε το για δίκαννα και ίσως κ για αδρανειας..
μπα τασο. τα ξεπουπουλιασματα και τα αιματα ειναι ακομα χειροτερα το χειμωνα. παντα ητανε σφιχτο ισως επειδη το ριχνεις με στανταρ κανες να μην εχεις θεμα.
 
οσον αφορα τα πορτοκαλι του λαμπρου εσφαξα ενα περυσινο κι ενα φετεινο μαζι με τον μπαρη μου και δεν ειδα αλλαγες. παντως μεχρι τωρα το φυσιγγι θεριζει σε νο. 9 ακομα και σε οριακες αποστασεις. θα δειξει η συνεχεια. παντως με 5.80 θα τσιμπησω μεχρι τα χριστουγεννα αλλο ενα κιβωτιακι για να ειμαι σιγουρος
 
Το σεταπ ειναι χειμωνιατικο Τολι. Ειναι για πιο μετα
παυλο ειναι πολυ χαλια φυσιγγι φιλε. το χαλασε τελειως η nsi.το συγκρινω με το παλιο gm3 fast που ητανε σε μπεζ πρασινο κουτι και ητανε σφαχτηρι σε ολους τους καιρους. καμμια σχεση
 
μπα τασο. τα ξεπουπουλιασματα και τα αιματα ειναι ακομα χειροτερα το χειμωνα. παντα ητανε σφιχτο ισως επειδη το ριχνεις με στανταρ κανες να μην εχεις θεμα.
Δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο,Παντα με 3* μαμά το ρίχνω.ουτε για αστείο στο δίκαννο..
Δεν αντιλέγω ότι δεν συμβαίνει όμως,Είπαμε κάθε κάννη και καημός!
 
Βρε Παυλο 16-18 βαθμούς είχε κ βοριά... έπρεπε να δουλέψει

Οπως το εχω δει εγω στον κολλητο μου που το ριχνει απο 12 και κατω και καθαρο καιρο βλεπεισ αποδοση. Δεν ξερω βεβαια αν το αλλαξαν και αυτο φετος.
 
οσον αφορα τα πορτοκαλι του λαμπρου εσφαξα ενα περυσινο κι ενα φετεινο μαζι με τον μπαρη μου και δεν ειδα αλλαγες. παντως μεχρι τωρα το φυσιγγι θεριζει σε νο. 9 ακομα και σε οριακες αποστασεις. θα δειξει η συνεχεια. παντως με 5.80 θα τσιμπησω μεχρι τα χριστουγεννα αλλο ενα κιβωτιακι για να ειμαι σιγουρος

Αν δεν βλεπεις καμμια αλλαγη Ευρυπιδη ειναι σιγουρα περσινης σοδειας και τσιμπα οσα μπορεις. Τα φετεινα εχουν 686 καψουλι και GT συγκεντρωτηρα
 
Παντως παιδια οσοι απο μας ριχνουν φανατικα εμπορικα φυσιγγια η ακομη και ιδιογομωσης με GM3 καλο θα ηταν να κανουν συγκριτικες δοκιμες πριν αγορασουν ποσοτητα. Πληροφορηθηκα σημερα απο τη γειτονικη Ιταλια οτι αλλαξε ριζικα η συσταση της GM3 με τα φετεινα λοτ να δειχνουν μεγαλυτερη προοδευτικοτητα. Οι γειτονες ψαχνονται για τα σεταπ. Απομενει να δουμε αν η καινουργια αρεσει στο κοσμο τοσο πολυ οσο αρεσε η παλια.
 
παυλο εσφαλα συγγνωμη. και το περυσινο που μου εδωσε ο μπαρης μου αλλα και το φετεινο ηταν οπως ειπες εσυ gt και 686.παντως το φυσιγγι θεριζει. λες να το αλλαξε απο περυσι??? παντως βγαζει τουφεκιες φαρμακι προς το παρον
 
παυλο εσφαλα συγγνωμη. και το περυσινο που μου εδωσε ο μπαρης μου αλλα και το φετεινο ηταν οπως ειπες εσυ gt και 686.παντως το φυσιγγι θεριζει. λες να το αλλαξε απι περυσι??? παντως βγαζει τουφεκιες φαρμακι προς το παρον

Tοτε εισαι ενταξει Ευρυπιδη. Ειχαν αρχισει νωριτερα την αλλαγη στο Tordo 32 και αφου σου κανουν μπορεις να αγορασεις αφοβα ποσοτητα.
 
Θα έλεγα κάτι σε 28γρ. αλλά δεν ξέρω εσύ εκεί τι μπορείς να βρεις. Π.χ. lambro sporting, καραμανίδης super kill. Επίσης, στην υγρασία δουλεύουν πολύ καλά s4 και sipe αλλά δεν ξέρω κάποιο φυσίγγι πολύ οικονομικό να σου πω. Εγώ βέβαια δεν είμαι κοντά στην αγορά καθότι γεμίζω. Σε τιμή 5-5,50 ευρώ να φανταστώ;
Ναι καπου εκει θελω να κυμαινονται,5 με 5,50 ευρω,δεν ψαχνω κατι εδω,ας ειναι και απο αλλου αρκει να μπορουν να τα στειλουν με μεταφορικη!
 
Καλησπερα στην παρεα,μετα απο μια εξοδο σε τσιχλοκοτσυφα με 18 πουλακια στο χερι και αλλα πολλα χαμενα απο απαισια φυσιγγια ηθελα να σας ρωτησω το εξης:Αρχικα εχει δοκιμασει καποιος τα nova club 32 του κυργια?(αυτα εριχνα σημερα στο κυνηγι) και στην συνεχεια εαν ειναι φυσιολογικο μετα την τουφεκια που βρηκα κατω αρκετους συγκεντρωτηρες απο το φυσιγγι να λειπουν ειτε ολα τα αυτακια τους ειτε μερικα απο αυτα..Ειναι φυσιολογικο?γιατι μεχρι σημερα οσα φυσιγγια και αν δοκιμασα τα αυτακια ολα ηταν ανεπαφα πανω στο συγκεντρωτηρα
 
βρηκα κατω αρκετους συγκεντρωτηρες απο το φυσιγγι να λειπουν ειτε ολα τα αυτακια τους ειτε μερικα απο αυτα..
Ακόμα κ όταν ο συγκεντρωτηρας προσκρούσει κάπου είναι δύσκολο έως αδύνατον να κοπεί κάποιο αυτί..
Εγώ δει παρα παρα πολλούς συγκεντρωτηρες κ αυτό που λες δεν έχει τύχει να το συναντήσω..
Πολύ παράξενο...xm.
Αυτό το έχω μόνο σε διασπορεα guanandi και φυσικά είναι φυσιολογικό να συμβενει..
Σφαξε ένα φυσιγγι κ βάλε φωτο τον συγκεντρωτηρα να δούμε περί τίνος πρόκειται..Η ιδιογομωτες θα βοηθήσουν καλύτερα..
 
Καλησπερα στην παρεα,μετα απο μια εξοδο σε τσιχλοκοτσυφα με 18 πουλακια στο χερι και αλλα πολλα χαμενα απο απαισια φυσιγγια ηθελα να σας ρωτησω το εξης:Αρχικα εχει δοκιμασει καποιος τα nova club 32 του κυργια?(αυτα εριχνα σημερα στο κυνηγι) και στην συνεχεια εαν ειναι φυσιολογικο μετα την τουφεκια που βρηκα κατω αρκετους συγκεντρωτηρες απο το φυσιγγι να λειπουν ειτε ολα τα αυτακια τους ειτε μερικα απο αυτα..Ειναι φυσιολογικο?γιατι μεχρι σημερα οσα φυσιγγια και αν δοκιμασα τα αυτακια ολα ηταν ανεπαφα πανω στο συγκεντρωτηρα

Μπράβο Νίκο Προς Μαρώνεια πήγες; Όπως σου είπε ο Τάσος μια φωτό θα βοηθούσε.
 
Ακόμα κ όταν ο συγκεντρωτηρας προσκρούσει κάπου είναι δύσκολο έως αδύνατον να κοπεί κάποιο αυτί..
Εγώ δει παρα παρα πολλούς συγκεντρωτηρες κ αυτό που λες δεν έχει τύχει να το συναντήσω..
Πολύ παράξενο...xm.
Αυτό το έχω μόνο σε διασπορεα guanandi και φυσικά είναι φυσιολογικό να συμβενει..
Σφαξε ένα φυσιγγι κ βάλε φωτο τον συγκεντρωτηρα να δούμε περί τίνος πρόκειται..Η ιδιογομωτες θα βοηθήσουν καλύτερα..
Μετα την τουφεκια εγινε ετσι δεν ηταν ετσι εξαρχης!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top