Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.


Τολι εδω η καινουργια σειρα. Παρα πολυ καλες κριτικες αποσους τα χρησιμοποιησαν Ιταλια και σε προσιτες τιμες. Οι καλυκες ειναι απλοι και οχι Gordon και εκει γινεται η καποια οικονομια. Δεν βγαινουν ολα σε ολα τα νουμερα και το NIKE classic εξακολουθει να προωθειται παραλληλα με το 32 transparente. Μιλησα με την B&P σε μια εκθεση φετος στην Ιταλια. Το τι ερχεται Ελλαδα ειναι αποκλειστικα θεμα αντιπροσωπου.
 
Και παλιά που τα επερνα Παυλο στον 65αρι κάλυκα δεν ήταν gordon. πάντως μου άρεσαν πολύ... ήταν λίγο πιο αργά από τα mb32 βέβαια, μετά τα κοψε...και μετά ξανα βγήκαν στην σημερινή τους μορφή με +€1,5
 
Και παλιά που τα επερνα Παυλο στον 65αρι κάλυκα δεν ήταν gordon. πάντως μου άρεσαν πολύ... ήταν λίγο πιο αργά από τα mb32 βέβαια, μετά τα κοψε...και μετά ξανα βγήκαν στην σημερινή τους μορφή με +€1,5

Tωρα το classic παλι σε Gordon. Tα καινουργια σε απλους καλυκες πχ το 30 σε καλυκα Τ2 70 χιλ, καψουλι 616, 1.50 Χ 30, Ζ2Μ 18 χιλ., κλεισιμο στα 57.3
 
Ποια η γνωμη σας για τα nova club 32 και τα navaro 30?εχω ριξει αρκετα κουτια στις τσιχλες και θα ηθελα να ακουσω και απο τριτους προσωπικες εμπειριες.hunter.1
 
Ποια η γνωμη σας για τα nova club 32 και τα navaro 30?εχω ριξει αρκετα κουτια στις τσιχλες και θα ηθελα να ακουσω και απο τριτους προσωπικες εμπειριες.hunter.1
Νικο δεν τα έχω ρίξει ποτέ, αλλά με ενδιαφέρει το navaro 30γρ .. η εντυπώσεις σου που τα έριξες ? σε τι καιρικές συνθήκες δουλεύει ?
 
To Club Nova οταν ειχε πρωτοβγει, γεμισμενο τοτε με SLC πυριτιδα, ηταν ενα αγαπημενο τσιχλοφυσιγγο. Ηταν καλη χρονια τοτε, και ειχα ριξει αρκετα απο δαυτα, χωρις ποτε να εχω παραπονο. Επειτα αρχισα να γεμιζω και τα αφησα, ομως νομιζω οτι ακομα ειναι ενα αξιοπρεπες φυσιγγι, χωρις ομως να ξερω τι υλικα χρησιμοποιουν τωρα
 
Ποια η γνωμη σας για τα nova club 32 και τα navaro 30?εχω ριξει αρκετα κουτια στις τσιχλες και θα ηθελα να ακουσω και απο τριτους προσωπικες εμπειριες.hunter.1


Νίκο πρέπει να έχω στο σπίτι Club 32 Νο 8 περσινά αγορασμένα. Αν τα βρω, θα προσπαθήσω το απόγευμα να σφάξω ένα και να βάλω φωτό. Αν θυμάμαι καλά, όσο φαινόταν από τον κάλυκα (ημιδιαφανής γαλάζιος) τα πτερύγια του συγκεντρωτήρα φαινόταν κομμένα.
 
Νίκο πρέπει να έχω στο σπίτι Club 32 Νο 8 περσινά αγορασμένα. Αν τα βρω, θα προσπαθήσω το απόγευμα να σφάξω ένα και να βάλω φωτό. Αν θυμάμαι καλά, όσο φαινόταν από τον κάλυκα (ημιδιαφανής γαλάζιος) τα πτερύγια του συγκεντρωτήρα φαινόταν κομμένα.
Χρήστο δεν είναι κομμένα τελείως, αλλά έχουν από κατασκευής μεγάλες εγκοπές. Είναι ο γνήσιος Gualandi "SuperG". Δες κι εδώ που είχα απαντήσει χθες σε σχετικό ερώτημα του Νίκου:
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Υλικά-για-ιδιογόμωση.141/page-40#post-139368
 
Χρήστο δεν είναι κομμένα τελείως, αλλά έχουν από κατασκευής μεγάλες εγκοπές. Είναι ο γνήσιος Gualandi "SuperG". Δες κι εδώ που είχα απαντήσει χθες σε σχετικό ερώτημα του Νίκου:
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Υλικά-για-ιδιογόμωση.141/page-40#post-139368
Ναι Στέλιο. Γράφοντας κομμένα εννοούσα τις μεγάλες εγκοπές...
 
To Club Nova οταν ειχε πρωτοβγει, γεμισμενο τοτε με SLC πυριτιδα, ηταν ενα αγαπημενο τσιχλοφυσιγγο.
Έτσι ακριβώς!Με αυτό το φυσίγγι σε ν9 χτύπησα την πρώτη μου πέρδικα.
Θυμαμε ότι τότε το επερνα 4,50€..
ΥΓ Αν Θυμαμε καλά κάποτε είχες σφαξει ενα κ το είχες βγάλει φωτο εδώ..Άλλα δεν Θυμαμε την σελίδα..
να σφάξω ένα και να βάλω φωτό
Το έχεις ξανακάνει Χρήστο πέρσι νομίζω,Άλλα δεν Θυμαμε σε τι θέμα έβαλες την φωτο..
 
Νικο δεν τα έχω ρίξει ποτέ, αλλά με ενδιαφέρει το navaro 30γρ .. η εντυπώσεις σου που τα έριξες ? σε τι καιρικές συνθήκες δουλεύει ?
Κοιταξε,σε σχεση ποιοτητας τιμης ειναι γενικα ενα αξιολογο φυσιγγι,αλλα πρεπει να χεις και γερα ποδαρια για να κυνηγας τα τραυματισμενα,οτι καιρο και να εχει!(τα εριξα με browning phoenix 18.7)Ισως δεν τα παει και το οπλο μου
 
To Club Nova οταν ειχε πρωτοβγει, γεμισμενο τοτε με SLC πυριτιδα, ηταν ενα αγαπημενο τσιχλοφυσιγγο. Ηταν καλη χρονια τοτε, και ειχα ριξει αρκετα απο δαυτα, χωρις ποτε να εχω παραπονο. Επειτα αρχισα να γεμιζω και τα αφησα, ομως νομιζω οτι ακομα ειναι ενα αξιοπρεπες φυσιγγι, χωρις ομως να ξερω τι υλικα χρησιμοποιουν τωρα
Εγω βικτωρα και ολη η παρεα μου βλεπαμε το φυσιγγι να μην μπορει να κανει ακαριαια σκοτωματα πανω απο τα 25 μετρα και τραβουσαμε τα μαλλια μας.Επρεπε το πουλι να το ριξεις κατακεντρα στα 20 μετρα για να πεσει ξερο(εκεινη την μερα εκαναν το ιδιο και με τα 3 οπλα της παρεας)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top