Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ευριπίδη πόσο είπες βγαίνει το κουτί; Εδώ νομίζω 6.10€.. Στα 32γραμμάρια βρήκα τα alfa game τα κοκκινα με 5.80.Τα είχα δοκιμάσει παλιότερα και δεν μ άρεσαν..τα ξαναπήρα κ στις τελευταίες 3 εξόδους που τα χρησιμοποίησα έμεινα πολύ ικανοποιημένος.Ισως λιγη ανάκρουση παραπάνω αλλά η κάννη τζάμι απο μέσα,καμιά σχεση με euromix κτλ.Ξέρουμε πυρίτιδα;
χαρη 6,00 στο ραφι 5,80 στο κιβωτιο εδω.κι εγω εχω την εντυπωση οτι το alfa game εχει aquila γιατι και τα σκοπευτικα του που ειχα παρει μια χρονια και ηταν θανατος μ αυτην ηταν γεμισμενα
 
εγω μανο σε 8αρι.μαμει και δερνει. ενας αλλος που ξερω στην περδικα με 3αρι τσοκ και 7αρι

Πέρδικα έχω κυνηγήσει λίγο, πάντα το πρώτο ήταν 7άρι. Τώρα για το τρυγονάκι θα δοκίμαζα άνετα οποιοδήποτε τσιχολφύσιγγο, το θέμα δεν είναι τα γραμμάρια αλλά να τραβάει καλά το καλοκαίρι. Μην κοιτάς που στην Ελλάδα τις τσίχλες τις κυνηγάμε με 20 βαθμούς. Από τιμή, αν παίζει κοντά στα 6 € αξίζει αν είστε φειδωλοί στις τουφεκιές σας...
 
Πέρδικα έχω κυνηγήσει λίγο, πάντα το πρώτο ήταν 7άρι. Τώρα για το τρυγονάκι θα δοκίμαζα άνετα οποιοδήποτε τσιχολφύσιγγο, το θέμα δεν είναι τα γραμμάρια αλλά να τραβάει καλά το καλοκαίρι. Μην κοιτάς που στην Ελλάδα τις τσίχλες τις κυνηγάμε με 20 βαθμούς. Από τιμή, αν παίζει κοντά στα 6 € αξίζει αν είστε φειδωλοί στις τουφεκιές σας...
τραβαει μανο κι εχει αμεση καταβολη
 
Της αυτης αποψης ειμαι και γω και ας με λενε κολλημενο. Αφου κατι το βλεπω να δουλευει, εστω και στο μυαλο μου μονο, ποιος ο λογος να αλλαξει;
Φετος εριξα καμποσα απο μια συνταγη του Γιαννη, και ωρες ωρες με αφηναν αφωνο. Μολις δυσκολεψε λιγο ο καιρος ομως, και συναντησα μερικες αστοχιες αδικαιολογητες, τι φανταζεστε πως εκανα; Ναι, γυρισα στη συνταγη που γεμιζω παντα, και την ξερω.

Μην την υποτιματε λοιπον την ψυχολογια στο φυσιγγι, μπορει αυτο που δε σας αρεσει να ειναι καλυτερο και ποιοτικοτερο, αλλα αυτο που ξερετε να σας ανεβαζει τη ψυχολογια.
 
χαρη 6,00 στο ραφι 5,80 στο κιβωτιο εδω.κι εγω εχω την εντυπωση οτι το alfa game εχει aquila γιατι και τα σκοπευτικα του που ειχα παρει μια χρονια και ηταν θανατος μ αυτην ηταν γεμισμενα
το τορντο 32 που βαρασ ειναι με το 688 καψουλι η με το 686 και gt.που ειναι το φετινο
 
Πολλοι παλιοι ιδιογομωτες και κυνηγοι επεμεναν στο "ενα καψουλι,μια πυριτιδα"......
Ειναι οπως,"να φοβασαι τον κυνηγο με το ΕΝΑ οπλο";)
Ένα οπλο ένα-δυο φυσίγγια το πολύ...Δυο συνδυασμοί που σπέρνουν θάνατο..
Έχω φίλο που κ ένα κουτί ρεμ εξπρές να του χαρίσεις δεν το περνει.
Παρότι δεν γνωρίζει πολλά περί τσοκ κ βλητικης έχει πιάσει καλά το νόημα.
Οι υπόλοιποι(Κ βάζω κ εμένα μέσα)ας ψαχνόμαστε..
 
Ο "παράξενος" ο άνθρωπος δύσκολα αλλάζει συνήθειες .sarcastic.
Πάλι RC θα φορτώσω:D

Της αυτης αποψης ειμαι και γω και ας με λενε κολλημενο. Αφου κατι το βλεπω να δουλευει, εστω και στο μυαλο μου μονο, ποιος ο λογος να αλλαξει;
Φετος εριξα καμποσα απο μια συνταγη του Γιαννη, και ωρες ωρες με αφηναν αφωνο. Μολις δυσκολεψε λιγο ο καιρος ομως, και συναντησα μερικες αστοχιες αδικαιολογητες, τι φανταζεστε πως εκανα; Ναι, γυρισα στη συνταγη που γεμιζω παντα, και την ξερω.

Μην την υποτιματε λοιπον την ψυχολογια στο φυσιγγι, μπορει αυτο που δε σας αρεσει να ειναι καλυτερο και ποιοτικοτερο, αλλα αυτο που ξερετε να σας ανεβαζει τη ψυχολογια.

Και εγώ αυτής της άποψης και της τακτική είμαι αρκεί όμως να το διατηρούν όπως είναι οι κατασκευαστές τους. Γι΄αυτό όμως τα παίρνω στο κρανίο όταν παρατηρώ αλλαγές στο setup τους. Δεν με νοιάζει αν είναι για βελτίωση. Ας δημιουργήσουν νέο φυσίγγι με νέο όνομα και με το νέο setup. Γιατί ρε παπάρα μου αλλάζεις το φυσίγγι που εμπιστεύομαι έστω και ψυχολογικά τόσα χρόνια;
 
Γιατι Χρηστο μου, ο σκοπος ειναι το κερδος και μονο. Θεμιτο εφοσον μιλαμε για επιχειρηματιες, αθεμιτο εφοσον η εμπιστοσυνη μεταξυ εσενα ως χρηστη, και του προιοντος του, ειναι κατι που παιρνει καιρο και κανενας λογικος κατασκευαστης δεν θα θελει να θυσιασει. Ειναι θεμα οπτικης, αυτος βλεπει κερδος μεσω της μειωσης του κοστους, εσυ σκεφτεσαι οτι το κερδος του ερχεται μεσω των σταθερων και πιστων καταναλωτων του προιοντος του. Και οι δυο εχετε δικιο, εσυ ομως σαν χρηστης εχεις περισσοτερο, και φυσικα τη δυναμη να αλλαξεις προιον.

Δεν ειναι τυχαιο που τα προιοντα που εχουν σταθερη γευση-αφη-εμφανιση ή γενικα ιδια και σταθερα χαρακτηριστικα μεσα στο χρονο, ειναι και προιοντα επιτυχημενα γενικως.
 
Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που ψάχνομαι για νέο φυσίγγι. Όταν έχεις μάθει να δουλεύεις 2-3 μάρκες ξέρεις πως όταν αστοχήσεις θα φταις μόνο εσύ. Αν όμως βλέπεις συνεχόμενες αστοχίες και κάτι δεν σου κάθεται καλά, διαβάζεις μετά για αλλαγές στη συνταγή τότε χαλιέσαι. Ομαδά που κερδίζει δεν την αλλάζεις. Μπορεί να κοστίζει περισσότερο στον κατασκευαστή το καλό προιόν που πλασάρει αλλά όταν το προιόν του πουλάει θα έχει και κέρδος. Αν διαλέξει την οικονομικότερη λύση ο πελάτης θα καταλάβει τη διαφορά και θα απομακρυνθεί. Ο κατασκευαστής βγαίνει χαμένος. Δεν καίω τα φυσίγγια που δούλευα πέρυσι αλλά δεν τα εμπιστεύομαι πλέον όπως παλιά.
 
Γιατι Χρηστο μου, ο σκοπος ειναι το κερδος και μονο. Θεμιτο εφοσον μιλαμε για επιχειρηματιες, αθεμιτο εφοσον η εμπιστοσυνη μεταξυ εσενα ως χρηστη, και του προιοντος του, ειναι κατι που παιρνει καιρο και κανενας λογικος κατασκευαστης δεν θα θελει να θυσιασει. Ειναι θεμα οπτικης, αυτος βλεπει κερδος μεσω της μειωσης του κοστους, εσυ σκεφτεσαι οτι το κερδος του ερχεται μεσω των σταθερων και πιστων καταναλωτων του προιοντος του. Και οι δυο εχετε δικιο, εσυ ομως σαν χρηστης εχεις περισσοτερο, και φυσικα τη δυναμη να αλλαξεις προιον.

Δεν ειναι τυχαιο που τα προιοντα που εχουν σταθερη γευση-αφη-εμφανιση ή γενικα ιδια και σταθερα χαρακτηριστικα μεσα στο χρονο, ειναι και προιοντα επιτυχημενα γενικως.
Έτσι ακριβώς Βίκτωρα. Το θέμα είναι να καταλάβει ο κάθε κατασκευαστής ότι μπροστά στο πρόσκαιρο μικρό κέρδος μιας αλλαγής, το συνολικό κέρδος από τη σταθερότητα του προϊόντος είναι πολύ μεγαλύτερο!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top