Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Να προσθέσω στο πρόσφατο ζήτημα που συζητήθηκε σχετικά με το 1-2 φυσίγγια στη φυσιγγιοθήκη...
Προτιμάμε αυτό:
image.jpg


ή αυτό:
333.jpg

Η φύση δύσκολα κάνει λάθος...:)
 
Να προσθέσω στο πρόσφατο ζήτημα που συζητήθηκε σχετικά με το 1-2 φυσίγγια στη φυσιγγιοθήκη...
Προτιμάμε αυτό:
image.jpg


ή αυτό:
333.jpg

Η φύση δύσκολα κάνει λάθος...:)
Η συνήθεια είναι δυνατό πράγμα. Τη φυσιγγιοθηκη την φτιάχνω πάντα με το ίδιο τρόπο και ξέρω ανά πάσα στιγμή όπου θα πάει το χέρι τι θα πιάσω. Η φυσιγγιοθηκη έχει μέσα φυσίγγια για ότι θήραμα μπορεί να συναντήσω.
 
Σημερα ειχα αποκλειστικά express 32 9αρι.Το ξημερωμα γαζωνανε.Οταν δε ο καιρος ζεστανε τα πουλια πολλα αιματα και ζωντανα.Παρατηρω οτι στην μιση φυσιγγιοθηκη ειχα περσινα euromix και tordo κιτρινα.Ρε παιδια ειλικρινα ποσο καλες καταβολες ειχαν.....το κιτρινο ειδικα ηταν φωτια.Και μου ηρθε μετα στο μυαλο η πατατα του lambro με τα φετινα και καντιλιαζα μονος μου στα πουρναρια.:mad:
 
Σημερα ειχα αποκλειστικά express 32 9αρι.Το ξημερωμα γαζωνανε.Οταν δε ο καιρος ζεστανε τα πουλια πολλα αιματα και ζωντανα
Τα έχω δουλέψει πολλές φορές σε ν8 κυρίως,Δεν έχω διαπιστώσει κάποια παραφωνία..Με καλές καιρικές συνθήκες έτυχε να τα ρίξω,στην υγρασία δεν ξέρω..
Όσοι όμως τα δουλεύουν συστηματικά λένε ότι στο κρύο αποδιδουν τα μεγιστα..
 
Τα έχω δουλέψει πολλές φορές σε ν8 κυρίως,Δεν έχω διαπιστώσει κάποια παραφωνία..Με καλές καιρικές συνθήκες έτυχε να τα ρίξω,στην υγρασία δεν ξέρω..
Όσοι όμως τα δουλεύουν συστηματικά λένε ότι στο κρύο αποδιδουν τα μεγιστα..
Τασο δεν ξερω τι γινετε.Το πρωι που ειχε κρυο μπαμ και κατω ολα χωρις αιματα.Μετα ειχα θεμα...
 
Διαμέτρημα:12/70
Γόμωση(γρ.):32
Πυρίτιδα:G3000
Κάλυκας:Cheddite
Μέταλλο:12mm
Βύσμα:Πλαστικό Β&P
Νούμερα :7-8-9-10

αυτα τα χαρακτηριστικα σε ενα φυσιγγη με τιμη 6.20 το καλα για τσιχλες?
καλό ακούγεται σε γρ. ,πυρίτιδα που είναι καλή για πιο κρύο καιρό και σαν τιμή πολύ καλή :)
 
Χτες με τα lampro 30gr εκανα παπαδες......δεν ξερω τι εχει προκυψη με αυτο το φυσιγγι ή το euromix....εγω που τα χρησιμοποιω φετος εχω ωραια και καθαρα σκοτωματα !!!
Δεν ξερω αν απο τον Αλλαγιαννη στο Κορωπι που τα πηρα ειναι περσινα ? θα τον ρωτησω...
 
Χτες με τα lampro 30gr εκανα παπαδες......δεν ξερω τι εχει προκυψη με αυτο το φυσιγγι ή το euromix....εγω που τα χρησιμοποιω φετος εχω ωραια και καθαρα σκοτωματα !!!
Δεν ξερω αν απο τον Αλλαγιαννη στο Κορωπι που τα πηρα ειναι περσινα ? θα τον ρωτησω...
ρε Αργύρη θέλω να γελάσω αλλά ρωτάω πρώτα με το συμπάθειο
μήπως τα πήρες από τον Μεγαγιάννη τον Γιάννη και μπερδεύεις την όδο Αλλαγιάνη στο Κορωπί;;;;
γιατί λέω Αλλαγιάνης με κυνηγετικά στο Κορωπί και μου έχει ξεφύγει;;;; .xm.
 
ρε Αργύρη θέλω να γελάσω αλλά ρωτάω πρώτα με το συμπάθειο
μήπως τα πήρες από τον Μεγαγιάννη τον Γιάννη και μπερδεύεις την όδο Αλλαγιάνη στο Κορωπί;;;;
γιατί λέω Αλλαγιάνης με κυνηγετικά στο Κορωπί και μου έχει ξεφύγει;;;; .xm.
Να γελασεις .very happy.γιατι ολο τον μπερδευω , βλεπεις η περιοχη ειναι γεματη με αλλαγιανηδες.....hit.
 
Χτες με τα lampro 30gr εκανα παπαδες......δεν ξερω τι εχει προκυψη με αυτο το φυσιγγι ή το euromix....εγω που τα χρησιμοποιω φετος εχω ωραια και καθαρα σκοτωματα !!!
Δεν ξερω αν απο τον Αλλαγιαννη στο Κορωπι που τα πηρα ειναι περσινα ? θα τον ρωτησω...
Για ρωτα ρε αργυρη γιατι ηταν τα αγαπημενα μου αυτα τα 2 και με αυτα που διαβαζω φετος πειραματίζομαι με αλλα φυσιγγια.
 
Για ρωτα ρε αργυρη γιατι ηταν τα αγαπημενα μου αυτα τα 2 και με αυτα που διαβαζω φετος πειραματίζομαι με αλλα φυσιγγια.

Θα ρωτησω να μου φυγει και μενα η απορια..!
εκτιμώ περσινά είναι γιατί ο Μεγαγιάννης κάθε τέλος περιόδου παίρνει από στοκ που έχουν μείνει σε εταιρείες ότι εμπορεύσιμο φυσίγγι
λογικά πετυχαίνει καλύτερες τιμές ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top