Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δηλαδή φίλε Αργύρη - και συγνώμη κιόλας - χωρίς παρεξήγηση, ε; - τώρα ... "σου λύθηκε η απορία" ;;;;;;;;;;;;;;; .sarcastic.
"... Ίσως ήταν περσινά - μπορεί όμως και να ήταν φετινά - πάντως τώρα αν πάρεις είναι καινούργια ..." !!! .what. .yel.

Εγώ πάντως σήμερα πήρα ένα κουτί, δεν ρώτησα αν είναι παλιά ή νέα, αλλά έσφαξα τώρα ένα:
20161115_192354.jpg

Το καψούλι είναι προφανώς 688, άρα είναι φετινά. .xm.
Όμως ως προς τη δόση πυρίτιδας βλέπω διαφορά σε σχέση με αυτό που είχε βρει ο φίλος Χρήστος (manthoscc) προ ημερών: http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Εμπορικές-γομώσεις-αλλαγές-setup.716/#post-135474
Τι γίνεται ρε φούστη μου; .xm.Τώρα, τα δικά μου τι είναι ;;; Αν είναι περσινά, σημαίνει ότι ο κατασκευαστής έκανε αλχημείες κι από παλιά, σε άλλα έβαζε 686 και σ' άλλα 688 (Γιατί αυτά που είχα πάρει πέρυσι, πάλι τέτοια εποχή 18/11/15 είχαν σίγουρα 686 και 1,50 γρ. μπαρούτι). Αν πάλι είναι φετινά, σημαίνει ότι φέτος "παίζει" με την πυρίτιδα από παρτίδα σε παρτίδα ... ???????????????????? .xm. .buy buy..smashfrak.
Giovani 24mm,U688 και κατα πασα πιθανοτητα D20...
Με βαση το βαρος.....xm.
Ποτε δεν ξερεις ομως,ρε φουστη μου.....:(
 
μιλας για το κιτρινο ετσι?οχι για το ευρωμιξ. γιατι η πυριτιδα που βλεπω εκτος αν ειμαι τοσο λαθος ειναι η d20.το ευρωμιξ οντως εχει αλλαξει καψουλι γιατι εχω δει φετεινο και περυσινο. για τον συγκεντρωτηρα του δεν ειμαι σιγουρος
Ναι το κίτρινο, για το tordo 30 μιλάμε, δε βλέπεις τον κάλυκα;
Πήγα το απόγευμα και πήρα μια μικρή ποικιλία, για τα ερχόμενα σ/κ. Να δω μόνο που θα τα ρίξω!!!! Αλλά ρε γμτ ήθελα να πάρω και κανα-δυο κουτιά Lambro tordo διασποράς, ή classic διασποράς, για το Baikal, που για αυτά κυρίως πήγα, αλλά "μπλόκαρα" και τα ξέχασα. .yel. Δεν είδα κιόλας διασποράς, ή δεν είχε ή τα είχε σε άλλο ράφι κι έτσι δεν τα θυμήθηκα καθόλου παρά όταν γύρισα σπίτι ... .buy buy.
Πήρα κι ένα κουτί για το 16αρι, B&P F2 classic ... αλλά τσούζει η τιμή τους 8,50€ .what. Κάπου τόσο όμως είχε και τα Lambro και τα R16 του Δορκά. .smashfrak.
20161115_185459.jpg

Όλα αυτά σύνολο 32 € ........................
 
Ναι το κίτρινο, για το tordo 30 μιλάμε, δε βλέπεις τον κάλυκα;
Πήγα το απόγευμα και πήρα μια μικρή ποικιλία, για τα ερχόμενα σ/κ. Να δω μόνο που θα τα ρίξω!!!! Αλλά ρε γμτ ήθελα να πάρω και κανα-δυο κουτιά Lambro tordo διασποράς, ή classic διασποράς, για το Baikal, που για αυτά κυρίως πήγα, αλλά "μπλόκαρα" και τα ξέχασα. .yel. Δεν είδα κιόλας διασποράς, ή δεν είχε ή τα είχε σε άλλο ράφι κι έτσι δεν τα θυμήθηκα καθόλου παρά όταν γύρισα σπίτι ... .buy buy.
Πήρα κι ένα κουτί για το 16αρι, B&P F2 classic ... αλλά τσούζει η τιμή τους 8,50€ .what. Κάπου τόσο όμως είχε και τα Lambro και τα R16 του Δορκά. .smashfrak.
20161115_185459.jpg

Όλα αυτά σύνολο 32 € ........................
Αυτο το 9αρι το ιταλικο κανει και για το μπαικαλ μουρλια. ακουσε με;)
 
Ναι το κίτρινο, για το tordo 30 μιλάμε, δε βλέπεις τον κάλυκα;
Πήγα το απόγευμα και πήρα μια μικρή ποικιλία, για τα ερχόμενα σ/κ. Να δω μόνο που θα τα ρίξω!!!! Αλλά ρε γμτ ήθελα να πάρω και κανα-δυο κουτιά Lambro tordo διασποράς, ή classic διασποράς, για το Baikal, που για αυτά κυρίως πήγα, αλλά "μπλόκαρα" και τα ξέχασα. .yel. Δεν είδα κιόλας διασποράς, ή δεν είχε ή τα είχε σε άλλο ράφι κι έτσι δεν τα θυμήθηκα καθόλου παρά όταν γύρισα σπίτι ... .buy buy.
Πήρα κι ένα κουτί για το 16αρι, B&P F2 classic ... αλλά τσούζει η τιμή τους 8,50€ .what. Κάπου τόσο όμως είχε και τα Lambro και τα R16 του Δορκά. .smashfrak.
20161115_185459.jpg

Όλα αυτά σύνολο 32 € ........................
Ρε Στελιο,με το συμπαθειο!!!:)
Ειναι δυνατον,εσυ,να μην ιδιογομωνεις?
Καθεσαι τωρα και "σφαζεις" κι αναρωτιεσαι?
Καπως μου'ρχεται.......shake.
 
Ρε Στελιο,με το συμπαθειο!!!:)
Ειναι δυνατον,εσυ,να μην ιδιογομωνεις?
Καθεσαι τωρα και "σφαζεις" κι αναρωτιεσαι?
Καπως μου'ρχεται.......shake.
Δίκιο έχεις Γιάννη, αλλά άμα δεν έχεις αρκετό (και κάπως συνεχόμενο) ελεύθερο χρόνο, και ένα ξεχωριστό δωμάτιο - εργαστήριο, είναι μπέρδεμα ... Να φέρνεις όλα τα εργαλεία και υλικά στο τραπέζι του σαλονιού, να γεμίζεις για 1-2 ώρες και μετά να τα μαζεύεις και να τακτοποιείς, άστα να πάνε ... Ξέμεινα κι από υλικά και τότε ήρθαν τα κάπιταλ κοντρόλ και δεν μπορούσα να ψωνίσω από το σπίτι από το pc όπως είχα συνηθίσει ... και μετά το αμέλησα ... Το καλοκαίρι πάλι, που είχα λίγο παραπάνω ελεύθερο χρόνο προτιμούσα να τον περνώ στο σκοπευτήριο παρά να κάθομαι σπίτι να γεμίζω ... κι έτσι τα 2 τελευταία χρόνια έχω γεμίσει ελάχιστα ... :(
 
Καλα λεω"λυσσα κακια"!!!.what.
Ρε τρελαμενε,κατσε στ'αυγα σου λιγο να παρεις τα ισα σου!!!!
Αρρωστος ανθρωπος!!.sarcastic.
ναι ρε ειμαι. τι περιεργο ρε φουστη μου και η γυναικα μου λεει οτι δεν αρωστησα τωρα αλλα τη μερα που γεννηθηκα.βρε μπας κι εχει δικιο? αυριο μεσα και τη πεμπτη κυνηγι αλλιως θα θελω ζουρλομανδυα. καλοι μου ανθρωποιιιιιιι ξερετε απο βεσπαααααα?
drive car
 
Δηλαδή φίλε Αργύρη - και συγνώμη κιόλας - χωρίς παρεξήγηση, ε; - τώρα ... "σου λύθηκε η απορία" ;;;;;;;;;;;;;;; .sarcastic.
"... Ίσως ήταν περσινά - μπορεί όμως και να ήταν φετινά - πάντως τώρα αν πάρεις είναι καινούργια ..."

Στελιο δεν λυθηκε τιποτα απλος, αν και τα καινουρια που θα παρω πανε σφαιρα ....εγω θα εχω βρει τα φυσιγγια που θα παιζω φετος ...κι απο την σλλη δεν θα ισχυουν ολα αυτα που λεγονται
 
Δηλαδή φίλε Αργύρη - και συγνώμη κιόλας - χωρίς παρεξήγηση, ε; - τώρα ... "σου λύθηκε η απορία" ;;;;;;;;;;;;;;; .sarcastic.
"... Ίσως ήταν περσινά - μπορεί όμως και να ήταν φετινά - πάντως τώρα αν πάρεις είναι καινούργια ..." !!! .what. .yel.

Εγώ πάντως σήμερα πήρα ένα κουτί, δεν ρώτησα αν είναι παλιά ή νέα, αλλά έσφαξα τώρα ένα:
20161115_192354.jpg

Το καψούλι είναι προφανώς 688, άρα είναι φετινά. .xm.
Όμως ως προς τη δόση πυρίτιδας βλέπω διαφορά σε σχέση με αυτό που είχε βρει ο φίλος Χρήστος (manthoscc) προ ημερών: http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Εμπορικές-γομώσεις-αλλαγές-setup.716/#post-135474
Τι γίνεται ρε φούστη μου; .xm.Τώρα, τα δικά μου τι είναι ;;; Αν είναι περσινά, σημαίνει ότι ο κατασκευαστής έκανε αλχημείες κι από παλιά, σε άλλα έβαζε 686 και σ' άλλα 688 (Γιατί αυτά που είχα πάρει πέρυσι, πάλι τέτοια εποχή 18/11/15 είχαν σίγουρα 686 και 1,50 γρ. μπαρούτι). Αν πάλι είναι φετινά, σημαίνει ότι φέτος "παίζει" με την πυρίτιδα από παρτίδα σε παρτίδα ... ???????????????????? .xm. .buy buy..smashfrak.
Στέλιο δεν παίρνω και όρκο για την ζυγαριά μου .. εχω διαπιστώσει αστάθεια και πρέπει να κάνω "καλιμράρισμα"
τώρα πριν ζυγίσω την τσεκάρω με ένα κέρμα που εχει σταθερό βάρος .. σε ένα άλλο που έσφαξα μου έβγαλε και εμένα 1,51
με την πρώτη ευκαιρία θα σφάξω ένα ακόμα !
 
Στέλιο δεν παίρνω και όρκο για την ζυγαριά μου .. εχω διαπιστώσει αστάθεια και πρέπει να κάνω "καλιμράρισμα"
τώρα πριν ζυγίσω την τσεκάρω με ένα κέρμα που εχει σταθερό βάρος .. σε ένα άλλο που έσφαξα μου έβγαλε και εμένα 1,51
με την πρώτη ευκαιρία θα σφάξω ένα ακόμα !
Λοιπόν Χρήστο, πραγματικά στο παραπάνω μήνυμα μου είχα συμπληρώσει στο τέλος: "... εκτός κι αν η ζυγαριά του Χρήστου δεν τα λέει και τόσο καλά! ... " - αλλά επειδή συνήθως γράφω πολλά "μπλα-μπλα" ... και ίσως γίνομαι κουραστικός, την παρέλειψα τελικά τη φράση αυτή ... ;) .big smile.
Επομένως τελικά, η μόνη αλλαγή στο φυσίγγι αυτό είναι στο καψούλι ... .xm.
 
...και εχει την απαιτηση η εταιρεια να δουλευει το ιδιο με το περσινο?
Δηλαδη ποια ιδιοτητα του βελτιωσανε?
Τι να σου πω φίλε Παύλο ... .xm.
Ίσως τους κάνανε παράπονα ότι δεν "δούλευε" σε κάποιους δύσκολους καιρούς, π.χ. κρύο με υγρασία, και χρησιμοποίησαν το πιο ισχυρό καψούλι για να βελτιωθεί η απόδοσή του σε τέτοιες συνθήκες ...
Ή απλά, ξέμειναν προσωρινά από καψούλια 686 και έβαλαν 688 με το σκεπτικό "... έλα μωρέ! ποιος θα το καταλάβει !!! .yel.
.sarcastic.
 
Λοιπόν Χρήστο, πραγματικά στο παραπάνω μήνυμα μου είχα συμπληρώσει στο τέλος: "... εκτός κι αν η ζυγαριά του Χρήστου δεν τα λέει και τόσο καλά! ... " - αλλά επειδή συνήθως γράφω πολλά "μπλα-μπλα" ... και ίσως γίνομαι κουραστικός, την παρέλειψα τελικά τη φράση αυτή ... ;) .big smile.
Επομένως τελικά, η μόνη αλλαγή στο φυσίγγι αυτό είναι στο καψούλι ... .xm.
Στο euromix επειδη η πυριτιδα ειναι η gm3 να ξερεις οτι αλλαξε λιγο η συσταση της. Το φετινο lot ειναι διαφορερικο αποτι διαβασα. Οποτε ισως να μετρησαν οι ανθρωποι καλυτερα αποτελεσματα με το 686 αντι του 688. Ξαναλεω αν η μοναδικη διαφορα ειναι το καψυλι τοτε ο μονος τροπος να ειναι πιο οικονομικο το φυσιγγι ειναι να αγοραζουν τους καλυκες φθηνοτερα. Αλλιως τα καψυλια την ιδια τιμη εχουν!
 
μόλις άνοιξα καραμανίδη tsihla 33gr 8/9 φρέσκια παρτίδα και έχει G3000 με ίδιο συγκεντρωτήρα καψούλι που είχα ανεβάσει πριν καιρό

επίσης το dynamic 30 ίδιο συγκεντρωτήρα/καψούλι με το tsihla αλλά με aquila παρόλο που το λέει μισόταπο στην σελίδα του
 
Last edited:
Καλησπερα, χτες άφησα τα mb 30 bp και τα lambro sporting ολη τη νυχτα εξω εκτεθιμενα στη ζωνη. Επεσε παχνη ολο το βραδυ πανω τους. Λετε να υπηρξε καποια αλλοίωση; σημερα τα κυνηγησα με καλα σκοτώματα ομως ο κροτος τους ηταν πολυ πιο εντονος.
 
μόλις άνοιξα καραμανίδη tsihla 33gr 8/9 φρέσκια παρτίδα και έχει G3000 με ίδιο συγκεντρωτήρα καψούλι που είχα ανεβάσει πριν καιρό

επίσης το dynamic 30 ίδιο συγκεντρωτήρα/καψούλι με το tsihla αλλά με aquila παρόλο που το λέει μισόταπο στην σελίδα του
Ειναι σιγουρα καινουργια η ειχαν μεινει απο περυσι σε καποιους, γιατι εγω ειχα μεινει νε την gm3 οπως μου ειπε λογω οτι δεν εβρισκε απο τη μεταπλαστ και συνεργαστηκε με το ναυπλιωτη...,παντως θα τον ρωτησω παλι το απογευμα που θα ειμαι εκει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top