Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα ρωτησω να μου φυγει και μενα η απορια..!
Ρε παιδιά, είστε σίγουροι ότι αν ρωτήσετε τον έμπορο (δεν λέω μόνο για τον συγκεκριμένο, γενικά μιλάω) θα σας πει την αλήθεια ;;; Ή θα ξέρει να σας πει, ειδικά αν έχει πάρει φέτος και από τα νέα, θα θυμάται τι σας είχε δώσει;;;
Για να είστε σίγουροι ένας τρόπος υπάρχει: να σφάξετε ένα φυσίγγι να δείτε τι έχει μέσα !!! Αν μιλάμε συγκεκριμένα για το κίτρινο τόρντο 30, στο παλιό πρέπει να βρείτε καψούλι 686 (κόκκινο χαρτάκι στην τρυπούλα, μπαρούτι γύρω στα 1,50 γρ. D20 (αν έχετε τη δυνατότητα να το ζυγίσετε) και βύσμα Giovani. Η διαφορά από τα φετεινά (από ότι θυμάμαι από φωτό που είχε βάλει προ καιρού κάποιος φίλος εδώ) είναι στο καψούλι: 688 (πράσινο χαρτάκι) και στην ποσότητα της πυρίτιδας: γύρω στο 1,60 γρ. αν θυμάμαι καλά ... (που στην εμφάνιση είναι ίδια, στρογγυλά πράσινα φυλλίδια, αλλά μάλλον δεν είναι η D20 αλλά η 206S) ...
 
Σημερα για να μας λυθει η απορια....περασα απο Μεγαγιαννη ( Μακη ) :).....και ρωτησα για τα λαμπρο τορντο 30 , και euromix .
Του ειπα οτι τα πηρα τον σεμπτεμβρη και μου σπαντησε οτι ειχε καποια λιγα κουτια περσινα , ισως να εχω παρει απο αυτα.
Παντος με διαβεβαιωσε οτι ολα τωρα ειναι φετινα . Θα παρω ενα κουτι και απο τα δυο να θα δοκιμασω αν εχουν την ιδια συμπεριφορα....pray to God.
 
Σημερα για να μας λυθει η απορια....περασα απο Μεγαγιαννη ( Μακη ) :).....και ρωτησα για τα λαμπρο τορντο 30 , και euromix .
Του ειπα οτι τα πηρα τον σεμπτεμβρη και μου σπαντησε οτι ειχε καποια λιγα κουτια περσινα , ισως να εχω παρει απο αυτα.
Παντος με διαβεβαιωσε οτι ολα τωρα ειναι φετινα . Θα παρω ενα κουτι και απο τα δυο να θα δοκιμασω αν εχουν την ιδια συμπεριφορα....pray to God.
εδω παντως απο δικους μου που χρησ. φετεινα ευρωμιξ δεν εχω ακουσει παραπονα
 
ρε παιδες επειδη ακουω πολλα για τα ευρωμιξ ασχετα αν ποτε δεν τα συμπαθησα εχουν πολυ φανατικο κοινο. εγω δεν πιστευω οτι ο ναυπλιωτης εχει κανει τετοια πατατια. κι επειδη μ αρεσει να δοκιμαζω ο ιδιος θα παρω 2 κουτακια 8/9 φετεινα να θυσιασω ενα κυνηγι και θα σας πω την εντελως προσωπικη μου αποψη
 
Εγω αυτες τις μερες ξεμεινα απο πυριτιδα και πηρα λιγα κουτια πορτοκαλι για προχτες κυριακη.Τιμη απο Μπραχαμι απο Νικητα Γαβαλα 6,20 το πακετο.
 
Εγω αυτες τις μερες ξεμεινα απο πυριτιδα και πηρα λιγα κουτια πορτοκαλι για προχτες κυριακη.Τιμη απο Μπραχαμι απο Νικητα Γαβαλα 6,20 το πακετο.
καλη τιμη ειναι τακη. εδω αλλα μαγαζια το εχουνε απο 6,20 -6,30.δεν ξερω ισως απο εκει που ψωνιζω να τα εχει παρει φτηνοτερα. δεν μπορω να καταλαβω. παντως θεριζουνε. ο τυπος προχθες μου ελεγε οτι ηδη εχει δωσει περιπου 30000 ευρωμικτες ηδη
 
Ρε παιδιά, είστε σίγουροι ότι αν ρωτήσετε τον έμπορο (δεν λέω μόνο για τον συγκεκριμένο, γενικά μιλάω) θα σας πει την αλήθεια ;;; Ή θα ξέρει να σας πει, ειδικά αν έχει πάρει φέτος και από τα νέα, θα θυμάται τι σας είχε δώσει;;;

Σημερα για να μας λυθει η απορια....περασα απο Μεγαγιαννη ( Μακη ) :).....και ρωτησα για τα λαμπρο τορντο 30 , και euromix .
Του ειπα οτι τα πηρα τον σεμπτεμβρη και μου σπαντησε οτι ειχε καποια λιγα κουτια περσινα , ισως να εχω παρει απο αυτα.
Παντος με διαβεβαιωσε οτι ολα τωρα ειναι φετινα
Δηλαδή φίλε Αργύρη - και συγνώμη κιόλας - χωρίς παρεξήγηση, ε; - τώρα ... "σου λύθηκε η απορία" ;;;;;;;;;;;;;;; .sarcastic.
"... Ίσως ήταν περσινά - μπορεί όμως και να ήταν φετινά - πάντως τώρα αν πάρεις είναι καινούργια ..." !!! .what. .yel.

Εγώ πάντως σήμερα πήρα ένα κουτί, δεν ρώτησα αν είναι παλιά ή νέα, αλλά έσφαξα τώρα ένα:
20161115_192354.jpg

Το καψούλι είναι προφανώς 688, άρα είναι φετινά. .xm.
Όμως ως προς τη δόση πυρίτιδας βλέπω διαφορά σε σχέση με αυτό που είχε βρει ο φίλος Χρήστος (manthoscc) προ ημερών: http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Εμπορικές-γομώσεις-αλλαγές-setup.716/#post-135474
Τι γίνεται ρε φούστη μου; .xm.Τώρα, τα δικά μου τι είναι ;;; Αν είναι περσινά, σημαίνει ότι ο κατασκευαστής έκανε αλχημείες κι από παλιά, σε άλλα έβαζε 686 και σ' άλλα 688 (Γιατί αυτά που είχα πάρει πέρυσι, πάλι τέτοια εποχή 18/11/15 είχαν σίγουρα 686 και 1,50 γρ. μπαρούτι). Αν πάλι είναι φετινά, σημαίνει ότι φέτος "παίζει" με την πυρίτιδα από παρτίδα σε παρτίδα ... ???????????????????? .xm. .buy buy..smashfrak.
 
Δηλαδή φίλε Αργύρη - και συγνώμη κιόλας - χωρίς παρεξήγηση, ε; - τώρα ... "σου λύθηκε η απορία" ;;;;;;;;;;;;;;; .sarcastic.
"... Ίσως ήταν περσινά - μπορεί όμως και να ήταν φετινά - πάντως τώρα αν πάρεις είναι καινούργια ..." !!! .what. .yel.

Εγώ πάντως σήμερα πήρα ένα κουτί, δεν ρώτησα αν είναι παλιά ή νέα, αλλά έσφαξα τώρα ένα:
20161115_192354.jpg

Το καψούλι είναι προφανώς 688, άρα είναι φετινά. .xm.
Όμως ως προς τη δόση πυρίτιδας βλέπω διαφορά σε σχέση με αυτό που είχε βρει ο φίλος Χρήστος (manthoscc) προ ημερών: http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Εμπορικές-γομώσεις-αλλαγές-setup.716/#post-135474
Τι γίνεται ρε φούστη μου; .xm.Τώρα, τα δικά μου τι είναι ;;; Αν είναι περσινά, σημαίνει ότι ο κατασκευαστής έκανε αλχημείες κι από παλιά, σε άλλα έβαζε 686 και σ' άλλα 688 (Γιατί αυτά που είχα πάρει πέρυσι, πάλι τέτοια εποχή 18/11/15 είχαν σίγουρα 686 και 1,50 γρ. μπαρούτι). Αν πάλι είναι φετινά, σημαίνει ότι φέτος "παίζει" με την πυρίτιδα από παρτίδα σε παρτίδα ... ???????????????????? .xm. .buy buy..smashfrak.
μιλας για το κιτρινο ετσι?οχι για το ευρωμιξ. γιατι η πυριτιδα που βλεπω εκτος αν ειμαι τοσο λαθος ειναι η d20.το ευρωμιξ οντως εχει αλλαξει καψουλι γιατι εχω δει φετεινο και περυσινο. για τον συγκεντρωτηρα του δεν ειμαι σιγουρος
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top