Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδια σημερα το labro επετιακο γαζωνε.Αν και δεν τα συμπαθουσα καθολου με καιρους πανω απο 15 βαθμους και μηδαμινη υγρασια μαμανε.Σημερα με 8αρια στο απογευματινο περασε μια φασα γυρω στα 35 μετρα και την εριξε ξερη!4 σκαγια ειχε φαει με 3*τσοκ μπροστα! Οσο για τις τσιχλες ξερες διχως αιματα
... μαλλον ΔΕΝ γαζωνε οπως νομιζεις ..... να εξηξηθω , η φασσα λογο μεγεθους στα 35μ με 3* θα επρεπε να ειχε "φαει" τα διπλασια σκαγια ..οχι μονο 4 ;)
 
Ναι φίλε ο Κένταυρος τόσο τα έχει. Τώρα πέρασα από εκεί και έχει πολλά κουτιά ακόμα. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να πας φίλε :)
Πολυ καλη τιμη. Τα μαυρα μου τα βαζε 7 και φορτωνα. Τωρα θα παραγγειλω του χρονου καλα να μαστε.....
Σημερα φορτωσα jordan και express bior ελπιζω μην φαω φολα
 
... μαλλον ΔΕΝ γαζωνε οπως νομιζεις ..... να εξηξηθω , η φασσα λογο μεγεθους στα 35μ με 3* θα επρεπε να ειχε "φαει" τα διπλασια σκαγια ..οχι μονο 4 ;)
Δεν ξερω φιλε μπορει να εχεις και δικιο παντως σε μενα μου εχουν αφησει καλη εντυπωση.Θα τα δοκιμασω και σημερα με τον νοτια και την υγρασια να δω αν θα πηγαινουν.
 
Πηγα να φορτωσω sporting και να τον ρωτησω ποτε θα φερει κατι υλικα που ψαχνω. Sporting δεν εχει τιποτα αλλα θα φερει.
Μπίλη, τα σπορτινγκ του τα εχεις ριξει με καραμπίνα; Τα ριχνει; Ειναι μαλακό εχω ακούσει και φοβαμαι για εμπλοκές, για το όπλο που δεν έχω ..
Σκεφτομαι να το πάρωγια πρώτο και δεύτερο φυσίγγι για τα τρυγονια και μετα για τσιχλες. Μπορει να το αντικαταστήσω με το lambro tordo 30gr το οποίο δεν έχει αλλάξει απο ότι άκουσα.
Τι λές;;
 
Μπίλη, τα σπορτινγκ του τα εχεις ριξει με καραμπίνα; Τα ριχνει; Ειναι μαλακό εχω ακούσει και φοβαμαι για εμπλοκές, για το όπλο που δεν έχω ..
Σκεφτομαι να το πάρωγια πρώτο και δεύτερο φυσίγγι για τα τρυγονια και μετα για τσιχλες. Μπορει να το αντικαταστήσω με το lambro tordo 30gr το οποίο δεν έχει αλλάξει απο ότι άκουσα.
Τι λές;;
Σορρυ που επεμβαινω αλλα τα ριχνω εγω με 302 και τα ριχνει κανονικοτατα....δεν το θεωρω παντως ιδιαιτερα μαλακο!
 
Σορρυ που επεμβαινω αλλα τα ριχνω εγω με 302 και τα ριχνει κανονικοτατα....δεν το θεωρω παντως ιδιαιτερα μαλακο!
Τι σορρυ ρε Ηλία;;
Πολυ καλα κάνεις και απαντας! :)
To εχω κατα νου για τον Αυγουστο όπου και κοντα περνάνε, και απονήρευτα είναι, και άμα ξεμακρύνουν λίγο πίσω στην αποθηκη θα υπάρχει το nsi classica.
Οτι μείνει μετα, στις τσιχλες(για να μην βγω και οφ τοπικ) ;)
 
Τι σορρυ ρε Ηλία;;
Πολυ καλα κάνεις και απαντας! :)
To εχω κατα νου για τον Αυγουστο όπου και κοντα περνάνε, και απονήρευτα είναι, και άμα ξεμακρύνουν λίγο πίσω στην αποθηκη θα υπάρχει το nsi classica.
Οτι μείνει μετα, στις τσιχλες(για να μην βγω και οφ τοπικ) ;)
Να ξερεις πως ολα τα σπορτινγκ με συγκεντρωτηρα ειναι ιδιαιτερα συγκεντρωτικα φυσιγγια....επομενως σε καλυπτει απολυτα σε ολες τις αποστασεις....δεν φανταζεσαι ποσες 40αρες ντουφεκιες εχω κανει με τα συγκεκριμενα φυσιγγια και 2αρι τσοκ!
 
Σημερα έριξα στο σκοπευτήριο με τη benelli nsi 24gr χωρις καμια εμπλοκή! Δεν ειχα κάποιο θεμα εμπλοκής μεχρι σημερα απλα το αναφέρω γιατι δεν ειναι θέσφατο οτι θα υπάρχουν εμπλοκές με λιγα γραμμαρια σε αδράνειας!
 
Αφου στο ειπα ρε βασιλη,περασα χτες!
Ηθελα να οαω ετσι και αλλιως φιλε..
Μπίλη, τα σπορτινγκ του τα εχεις ριξει με καραμπίνα; Τα ριχνει; Ειναι μαλακό εχω ακούσει και φοβαμαι για εμπλοκές, για το όπλο που δεν έχω ..
Σκεφτομαι να το πάρωγια πρώτο και δεύτερο φυσίγγι για τα τρυγονια και μετα για τσιχλες. Μπορει να το αντικαταστήσω με το lambro tordo 30gr το οποίο δεν έχει αλλάξει απο ότι άκουσα.
Τι λές;;
Αποστολη δεν τα εχω δοκιμασει ακομα. Σε τρυγονια δεν θα εριχνα sporting προσωπικα!
 
Σημερα έριξα στο σκοπευτήριο με τη benelli nsi 24gr χωρις καμια εμπλοκή! Δεν ειχα κάποιο θεμα εμπλοκής μεχρι σημερα απλα το αναφέρω γιατι δεν ειναι θέσφατο οτι θα υπάρχουν εμπλοκές με λιγα γραμμαρια σε αδράνειας!
Δεν τα εχω δοκιμασει για να εχω αποψη αλλα μου εκανε πολυ καλη εντυπωση!
 
Γιατι αν επιτρεπεται;ψυχολογικα;
Κατ' αρχάς φέτος έριξα πρώτη φορά τα σκοπευτικά φυσίγγια στις τσίχλες και δεν έχω εμπειρία στα τρυγόνια. Αλλά στο μυαλό μου τα έχω πολύ συγκεντρωτικά για τα τρυγόνια. Δεν ξέρω ίσως να αλλάξω γνώμη αν τα δοκιμάσω. Καλά να είμαι και του χρόνου θα γεμίσω και σκοπευτικά να δοκιμάσω σε όλα τα κυνήγια :) Συγνώμη για το off topic..
 
Κατ' αρχάς φέτος έριξα πρώτη φορά τα σκοπευτικά φυσίγγια στις τσίχλες και δεν έχω εμπειρία στα τρυγόνια. Αλλά στο μυαλό μου τα έχω πολύ συγκεντρωτικά για τα τρυγόνια. Δεν ξέρω ίσως να αλλάξω γνώμη αν τα δοκιμάσω. Καλά να είμαι και του χρόνου θα γεμίσω και σκοπευτικά να δοκιμάσω σε όλα τα κυνήγια :) Συγνώμη για το off topic..
Παμε λιγο στο αντιστοιχο τοπικ να σε ρωτησω και κατι!
 
Ναι φίλε ο Κένταυρος τόσο τα έχει. Τώρα πέρασα από εκεί και έχει πολλά κουτιά ακόμα. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να πας φίλε :)
Ευχαριστώ λέω να περάσω μια βόλτα...σαν φυσιγγι μιας και θα είναι η πρώτη φορά που θα το δοκιμάσω είναι αρκετά γρήγορα θυμίζει καθόλου το saga? είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο ...όποιος γνωρίζει ας πει μια γνώμη
 
Σήμερα δοκιμάστηκε 1 κουτάκι Ζώτος 32 γρ γεμισμένα με aquila, το κίτρινο. Μου άρεσε πάρα πολύ, είχα 1 μόνο σκότωμα που φάνηκε να πέφτει ζωντανό αλλά μέχρι να πάω το βρήκα νεκρό. Όλα τα άλλα σκοτώματα καθαρά και κεραυνοβολημένα. Σίγουρα θα πάρω και άλλα. Επίσης, έριξα 3 φυσίγγια Ζώτος 32 γρ γεμισμένα με MB32, έκανα 1 τσίχλα αλλά μου φάνηκαν πολύ δυνατά. Θα τα κρατήσω για του χρόνου όταν θα είναι κρύος ο καιρός. Οι σημερινές συνθήκες ήταν νοτιάς με φουλ υγρασία και ζέστη 16-17 βαθμούς. Το κίτρινο μου άρεσε πάρα πολύ σε όλες τις αποστάσεις!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top