Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ευχαριστώ λέω να περάσω μια βόλτα...σαν φυσιγγι μιας και θα είναι η πρώτη φορά που θα το δοκιμάσω είναι αρκετά γρήγορα θυμίζει καθόλου το saga? είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο ...όποιος γνωρίζει ας πει μια γνώμη
Δεν έχω δοκιμάσει τα saga και δεν μπορώ να σου πω. Σήμερα έριξα λίγα από αυτά και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Μάλλον του χρόνου τώρα πια :)
 
Σήμερα δοκιμάστηκε 1 κουτάκι Ζώτος 32 γρ γεμισμένα με aquila, το κίτρινο. Μου άρεσε πάρα πολύ, είχα 1 μόνο σκότωμα που φάνηκε να πέφτει ζωντανό αλλά μέχρι να πάω το βρήκα νεκρό. Όλα τα άλλα σκοτώματα καθαρά και κεραυνοβολημένα. Σίγουρα θα πάρω και άλλα. Επίσης, έριξα 3 φυσίγγια Ζώτος 32 γρ γεμισμένα με MB32, έκανα 1 τσίχλα αλλά μου φάνηκαν πολύ δυνατά. Θα τα κρατήσω για του χρόνου όταν θα είναι κρύος ο καιρός. Οι σημερινές συνθήκες ήταν νοτιάς με φουλ υγρασία και ζέστη 16-17 βαθμούς. Το κίτρινο μου άρεσε πάρα πολύ σε όλες τις αποστάσεις!
Μανο λεω να δοκιμασω τα δπορτινγκ του,τα κιτρινα και εμενα μου εκαναν καθαρα σκοτωματα αλλα το βρηκα λιγο αργο σαν φυσιγγι!
 
Μανο λεω να δοκιμασω τα δπορτινγκ του,τα κιτρινα και εμενα μου εκαναν καθαρα σκοτωματα αλλα το βρηκα λιγο αργο σαν φυσιγγι!

Ηλία για το σπορτινγκ θα τα δοκιμάσω και εγώ, είναι καλή ιδέα. Τώρα για το αργό τι να σου πω, καρτέρι πήρα 4-5 πουλάκια σε νορμάλ αποστάσεις και δεν μου φάνηκε. Στο περπατητό ούτε λόγος να κρίνω την ταχύτητα. Με ένα κουτί δεν μπορείς να καταλάβεις τα πάντα θέλει παραπάνω δοκιμές σίγουρα.
 
Ηλία για το σπορτινγκ θα τα δοκιμάσω και εγώ, είναι καλή ιδέα. Τώρα για το αργό τι να σου πω, καρτέρι πήρα 4-5 πουλάκια σε νορμάλ αποστάσεις και δεν μου φάνηκε. Στο περπατητό ούτε λόγος να κρίνω την ταχύτητα. Με ένα κουτί δεν μπορείς να καταλάβεις τα πάντα θέλει παραπάνω δοκιμές σίγουρα.
5,5€ τα εχει αλλα αυτη την στιγμη δεν εχει φυσιγγια,εχουν τελειωσει!
 
Καλημέρα.Χτες το απόγευμα έριξα τα 30άρια του lambro τα κίτρινα,είναι ή 3η φορά που τα ρίχνω.Έμεινα έκπληκτος,πραγματικά πολύ καλό φυσίγγι.Βέβαια δεν έκανε & κρύο νοτιάς ήτανε αλλά κεντούσε.
 
Καλημέρα.Χτες το απόγευμα έριξα τα 30άρια του lambro τα κίτρινα,είναι ή 3η φορά που τα ρίχνω.Έμεινα έκπληκτος,πραγματικά πολύ καλό φυσίγγι.Βέβαια δεν έκανε & κρύο νοτιάς ήτανε αλλά κεντούσε.
Εχει υγρασια ο νοτιας,δεν ειναι και ευκολος καιρος για τα φυσιγγια....περυσι τα δουλεψα και εγω αρκετα,φετος παλι καθολου!
 
καραμανίδης κόκκινο Kill 32 χθες με νοτιαδούρα και αρκετή υγρασία τις μεσημεριανές ώρες καθαρά σκοτώματα,,,οσκαρ μπλε 33γρ επίσης θανατηφόρα,,,,αντιθέτως με τα τρίμμης comando Νο8 που δεν μου δούλεψαν και δεν θα τα ξαναπάρω,ήταν τα τελευταία 3 κουτάκια που έριξα ( τα περσινά ήταν καλά φυσίγγια )
 
Εμένα σήμερα το πρωί ο πατέρας μου έριξε ενός φίλου που γεμίζει με aquila και 30γρ και δεν πήγαιναν καθόλου. Είχε όμως τέτοια υγρασία που δεν έβλεπες καλά καλά μπροστά σου. Δεν ξέρω αν έφταιγαν τα φυσίγγια και αν υπάρχει κάποιο που να αποδίδει καλά σε τόση υγρασία.
 
Έχει κανείς σας δοκιμάσει τα ελληνικά J&B του Τσιπούρα από την Άμφισσα; Τι λένε;
Ευχαριστώ.
Δοκιμασμένα για χρόνια, πολύ καλά χειμώνα καλοκαίρι, βέβαια από την τελευταία φορά πάνε 3-4 χρόνια.
 
Μπορει καποιο αλανι να σφαξει ενα ενα 30αρι τορντο να δουμε τι εχει μεσα του, αν αλλαξε κατι απο περυσι κτλ;
*μπορει να εχει προαναφερθει αλλα με τοσα μνματα χαθηκε η μπαλα;)
Αν θυμάμαι καλά χαμήλωσε το καψούλι ( ; ) εγώ πάντως από Φεβ '15 μέχρι και φέτος τα Χριστούγεννα δεν έχω ρίξει καλύτερο φυσίγγι.
 
Αν θυμάμαι καλά χαμήλωσε το καψούλι ( ; ) εγώ πάντως από Φεβ '15 μέχρι και φέτος τα Χριστούγεννα δεν έχω ρίξει καλύτερο φυσίγγι.
Που εισαι εσυ ρεε; χάθηκες.
Ευχαριστω για την απαντηση.
Η d20 ειναι φαρμακι παντος καιρου. Όταν γεμιζοταν το sporting με αυτη τη μπαρουτη ηταν κορυφη.
 
Έχει κανείς σας δοκιμάσει τα ελληνικά J&B του Τσιπούρα από την Άμφισσα; Τι λένε;
Ευχαριστώ.
περσυ που εριξα 2 κουτια δεν ειχα παραπονο αλλα δεν θυμαμαι καιρους και υγρασιεςΜιλαω για ενα μπλε φυσιγγι 32 ? με μαυρο τυπωμα αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν και αρκετα μαλακο στην ανακρουση
 
Σημερα σκετη αποτυχια!ξεκιναω με κατι navaro 30 που ειχαν περισσεψει του πατερα μου....ντουφεκαω μια μακρινη τραβερσα συριζα στα μικρα πευκακια ενιωσα το πουλι να τρωει τη ντουφεκια παω προς τα εκει αρκετα φτερα πουλι τιποτα,μου ερχεται ενας κοτσυφας ροαγιαλ τρωει γεματη την πρωτη ανοιγει φτερα χωρις να μππρει να πεταξει,τρωει και τη δευτερη και πεφτει εκατο μετρα μακρυα!λεω εως εδω ηταν και το γυριζω σε mb32 αλλα τι να δω....πετυχα αλλα πεντε πουλια και πεφταν ολα ολοζωντανα!αμα ηταν ενα δυο πουλια θα ελεγα δεν τα ντουφεκισα σωστα.....αλλα ολα,λογικα τα φυσιγγια δεν τραβουσαν σημερα!
 
Σημερα σκετη αποτυχια!ξεκιναω με κατι navaro 30 που ειχαν περισσεψει του πατερα μου....ντουφεκαω μια μακρινη τραβερσα συριζα στα μικρα πευκακια ενιωσα το πουλι να τρωει τη ντουφεκια παω προς τα εκει αρκετα φτερα πουλι τιποτα,μου ερχεται ενας κοτσυφας ροαγιαλ τρωει γεματη την πρωτη ανοιγει φτερα χωρις να μππρει να πεταξει,τρωει και τη δευτερη και πεφτει εκατο μετρα μακρυα!λεω εως εδω ηταν και το γυριζω σε mb32 αλλα τι να δω....πετυχα αλλα πεντε πουλια και πεφταν ολα ολοζωντανα!αμα ηταν ενα δυο πουλια θα ελεγα δεν τα ντουφεκισα σωστα.....αλλα ολα,λογικα τα φυσιγγια δεν τραβουσαν σημερα!
Το σαββατο δουλευα τα cheddite και τα euromix οπως ολη την χρονια με πολυ ικανοποιητικα αποτελεσματα, καποια στιγμη ειπα να ριξω 5-6 mb32που μου ειχαν μεινει απο δεκεμβριο ειχα παρει ενα κουτι με ( αναμεικτες εντιπωσεις ) , το ιδιο εκαναν και σε μενα σε 3 τσιχλες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top